EngFlow برای تسریع در تدوین پروژه های بزرگ کد – 3.7 میلیون دلار بذر جمع آوری می کند – TechCrunch

با گذشت سالها ، برنامه های کاربردی بزرگتر و بزرگتر شده اند. حتی یک شرکت کوچک می تواند با کتابخانه های بزرگ کد باز سر و کار داشته باشد و جمع آوری قطعات مختلف یک پروژه ، بسته بندی و جمع آوری آنها در یک برنامه واحد زمان بر است. این اغلب یک تنگنا برای توسعه دهندگان ایجاد می کند.

EngFlow ، یک استارتاپ اولیه که در ماه جاری از Alchemist Accelerator منتشر می شود ، می خواهد با توزیع قسمت کامپایلر بر روی تعداد زیادی ماشین در ابر ، به سرعت پروژه های تدوین شده را برطرف کند. در حقیقت ، آنها ادعا می کنند که فرایندی را که قبلاً چند ساعت طول می کشید ، انجام می دهند و بسته به اندازه ساختمان ، آن را تا چند دقیقه یا حتی ثانیه تقطیر می کنند.

امروز این شرکت سرمایه گذاری 3.7 میلیون دلاری به رهبری Andreessen Horowitz با مشارکت First Minute Capital ، Alchemist Accelerator و فرشتگان مختلف اعلام کرد.

بنیانگذاران شرکت ، مدیرعامل هلن آلتشولر و CTO اولف آدامز چندین سال پیش ملاقات کردند در حالی که هر دو در Google کار می کردند و مستقیماً تنگنای ساخت را تجربه می کردند. آنها دریافتند که با پیچیده تر شدن نرم افزار ، کامپایل آن بیشتر و بیشتر طول می کشد – و این به رغم اینکه رایانه ها سریعتر شده اند.

“آنچه ما انجام می دهیم این است که ما اساساً فرایند ساخت را به مراحل کوچکتر تقسیم می کنیم و سپس این مراحل را در چندین دستگاه توزیع می کنیم تا به جای اجرای آن بر روی لپ تاپ ، بتوانیم آن را در یک مرکز داده اجرا کنیم. [in the cloud]به بنابراین اگر به اندازه کافی سریع برای شما حرکت نمی کند ، فقط می توانید چند دستگاه دیگر اضافه کرده و آن را سریعتر کنید. “

در حالی که او در ساختن زیرساخت توسعه دهندگان شرکت در گوگل فعالیت می کرد ، همچنین نرم افزاری به نام Bazel برای مقابله با تنگنای تدوین که بعداً این شرکت به منبع باز کمک می کرد ، ساخت. Altshuler مدیریت بازل را در Google مدیریت کرد ، بنابراین این دو نفر مدتی قبل از راه اندازی EngFlow در ابتدای سال 2020 همکاری نزدیکی داشتند.

با توسعه EngFlow ، Altshuler می گوید که آنها می خواهند به توسعه دهندگانی که لزوماً نمی خواهند Bazel را بارگیری کنند و نحوه توزیع حجم کار را خودشان کمک کنند ، کمک کنند. اما اگرچه آنها Bazel را به عنوان یک سیستم ساخت کلیدی می بینند ، اما نمی خواهند خود را به این محدود کنند.

“ما خدمات SaaS را ارائه می دهیم ، یک سرویس محاسبه و شتابدهی توزیع شده. برخی از مشتریان ما حتی از محصول ما به عنوان شتاب دهنده ساخت یاد می کنند. این با Bazel کار می کند ، اما ما منحصر به Bazel نیستیم ، این جالب است ، [given that we are] تیم سازنده بازل ، “او گفت. آنها همچنین در حال حاضر با Android و Chromium کار می کنند و به دنبال پشتیبانی از سایر سیستم های ساخت در آینده هستند.

از نظر تنوع ، آلتشولر می گوید لزوماً هویت خود را به عنوان یک زن در فن آوری تعریف نمی کند. “این یک چیز جالب است زیرا من نمی دانستم که یک زن در فن آوری هستم تا 10 سالگی که کارم را آغاز کردم ، زمانی که از من دعوت شد تا در یک پنل فناوری در مورد زنان صحبت کنم. من فکر می کردم همه ما اینجا هستیم. “

با این اوصاف ، او می گوید که تا کنون شرکت او از نظر ارگانیک متنوع شده است ، ابتدا به دلیل سابقه متنوع دو بنیانگذار ، و معتقد است که فقط بر اساس خود ایجاد می شود. “این فقط به دلیل این واقعیت است که شبکه ما گسترده است. این بدان معناست که بله ، افراد به طور طبیعی تر ، نه فقط زنان ، بلکه زنان بیشتری با من ، و شاید سایر مدیران دیگر ، تماس خواهند گرفت. [which has allowed us to] بدون تعمدی متعادل تر باشید. “

ایده راه اندازی آنها در حال جلب توجه بسیاری از مشتریان پولی از جمله Snap ، Brave و Mighty Technologies است. با این رویکرد که آنها بیشتر از نسخه تجاری Bazel هستند ، آنها معتقدند که می توانند یک شرکت بزرگتر باشند. این استارتاپ انتظار دارد با رشد خود از راه دور باقی بماند. در حقیقت ، این دو بنیانگذار از زمان راه اندازی سال گذشته به صورت شخصی ملاقات نکرده اند.