Epic Games از حکم هفته گذشته در نبرد ضدتراست با اپل – TechCrunch – تجدید نظر می کند

Epic Games ، سازنده Fortnite ، حکم هفته گذشته را در دادگاه خود با اپل تجدید نظر کرده است ، جایی که قاضی فدرال گفت که اپل دیگر اجازه نخواهد داشت توسعه دهندگان را از اضافه کردن پیوندها به مکانیسم های پرداخت جایگزین منع کند ، اما از لقب انحصارطلبانه اپل خودداری کرد. دومی به Epic Games اجازه می دهد تا از راه های جایگزین برای ارائه خدمات به کاربران iOS خود ، از جمله شاید از طریق فروشگاه های برنامه شخص ثالث یا حتی قابلیت جانبی بارگیری در سیستم عامل تلفن همراه اپل ، مشابه سیستم عامل Android گوگل ، بحث کند.

اپل بلافاصله نبرد دادگاه را یک پیروزی اعلام کرد ، زیرا قاضی با موضع خود موافقت کرد که این شرکت “قوانین ضد تراست را نقض نمی کند” و همچنین موفقیت اپل در برنامه و اکوسیستم بازی را “غیرقانونی” ندانسته است. تیم سوینی ، بنیانگذار و مدیرعامل Epic Games ، در عین حال گفت که این تصمیم نه برای توسعه دهندگان و نه برای مصرف کنندگان برنده نیست. او در توییتر اشاره کرد که ممکن است شرکت از این تصمیم تجدید نظر کند وقتی گفت، “ما می جنگیم.”

در پرونده ای که دادگاه روز یکشنبه منتشر کرد (زیر را ببینید) ، Epic Games رسماً توجه خود را به تجدید نظر در مورد حکم نهایی ایوان گونزالز راجرز ، قاضی منطقه ای ایالات متحده و “همه دستورات منجر یا صادر کننده این حکم” اعلام کرد.

به عنوان بخشی از تصمیم قاضی ، Epic Games باید 30٪ از 12 میلیون دلار اپل را که هنگام معرفی سیستم پرداخت جایگزین خود در Fortnite در iOS به دست آورد ، به اپل پرداخت کند ، که در آن صورت نقض قرارداد قانونی آن با اپل بود.

دادگاه تجدید نظر چگونه قاضی گونزالس راجرز بازاری را که در آن اپیک گیمز ادعا کرده بود اپل به عنوان یک انحصارطلب عمل می کند ، مورد بازبینی قرار می دهد. برخلاف خواسته هر دو طرف ، گونزالس راجرز آن را به طور خاص بازار “معاملات بازی های دیجیتال موبایل” تعریف کرد. اگرچه ممکن است تجدیدنظر نظر دادگاه را به نفع Epic Games تغییر دهد یا ندهد ، یک حکم جدید می تواند به طور واضح به روشن شدن زبان مبهم مورد استفاده در دستور برای توضیح نحوه عملکرد اپل در توسعه دهندگانی که می خواهند مشتریان خود را به دیگران نشان دهند ، کمک کند. مکانیزم های پرداخت

تا کنون ، این انتظار در سراسر جامعه توسعه دهندگان وجود دارد که اپل به سادگی استثناء “برنامه خواننده” را به همه برنامه های غیر خواننده (برنامه هایی که دسترسی به محتوای خریداری شده را ارائه می دهند) گسترش دهد. اپل اخیراً با یک تنظیم کننده ژاپنی موافقت کرد که به برنامه های خواننده اجازه می دهد تا کاربران را به وب سایت خود راهنمایی کنند تا کاربران بتوانند ثبت نام کرده و حساب های خود را مدیریت کنند ، که شامل مشتریانی است که هزینه اشتراک را پرداخت می کنند – به عنوان مثال ، اشتراک های Netflix یا Spotify. اپل گفت این تغییر جهانی خواهد بود.

اپل در جلسات خود با خبرنگاران گفت که جزئیات دستورالعمل صادر شده با حکم Epic Games ، با این حال ، هنوز نیاز به بررسی دارد. با توجه به تکرار این تصمیم ، این شرکت هنوز با توسعه دهندگان در مورد چگونگی تأثیر مستقیم این تغییرات بر آنها ارتباط برقرار نکرده است و همچنین دستورالعمل های App Store خود را با زبان جدید به روز نکرده است.

اپیک گیمز که نظر خود را جلب کرده است ، اعلام کرد که در حال حاضر اظهارنظر بیشتری در مورد تصمیم خود برای تجدید نظر ندارد.