Fabric 200 میلیون دلار با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار برای فناوری تحقق مبتنی بر رباتیک جمع آوری می کند تا به بازیکنان تجارت الکترونیک کمک کند تا با آمازون رقابت کنند – TechCrunch

آمازون همچنان گوریل 800 پوندی در اتاق شرکت‌های بخش خرده‌فروشی است. امروز، استارت‌آپی به نام Fabric که در حال ساخت فناوری برای کمک به سایر خرده‌فروشان – بزرگ و کوچک – است تا با این عضله به‌ویژه با فناوری رباتیک، مراکز «میکرو تکمیل» و عملیات‌های آخرین مایل رقابت کنند، 200 میلیون دلار اعلام کرده است. در تامین مالی فابریک می‌گوید، این یک دور بزرگ در یک ارزش‌گذاری بزرگ است – بیش از 1 میلیارد دلار. تیاو هم بر تقاضای بازار و هم فرصتی برای به چالش کشیدن آمازون تاکید می کند.

او گفت: «همانطور که هست، ما در حال حاضر بیشتر از آنچه می توانیم خدمت کنیم، تقاضا داریم الرام گورن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران فابریک، در مصاحبه‌ای، که می‌خواهد در آینده از فناوری خود استفاده کند. “آدر همان زمان، ما فرصت‌های بزرگ‌تری را فراتر از پیشنهادات فراتر از مراکز تحقق خرد خود، نحوه تعامل آنها در شبکه و زنجیره تامین می‌بینیم.

Temasek سنگاپور – که در سال 2019 در سری B 110 میلیون دلاری Fabric شرکت کرد – با شرکت Koch Disruptive Technologies، Union Tech Ventures، Harel Insurance & Finance، Pontifax Global Food and Agriculture Fund Technology (Pontifax AgTech Pansion Investment Board)، Canada، این سری C را رهبری کرد. (CPP Investments)، KSH Capital، Princeville Capital، Wharton Equity Ventures، و سایر حامیان ناشناس نیز شرکت می کنند. تا به امروز 336 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

مشتریان فابریک امروز شامل والمارت، اینستاکارت، و FreshDirect هستند، و گورن گفت که این بودجه هم برای ادامه حرکت عمیق تر به بخش خواربارفروشی، از جمله کمک به آنها برای ایجاد عملیات به سبک “بازار” خود و همچنین برای ادامه استفاده خواهد شد. با گسترش شبکه خود در سراسر ایالات متحده (جایی که اکنون مستقر است، خارج از نیویورک) و اسرائیل (جایی که در ابتدا شروع به کار کرد) و به زودی سایر بازارها، فناوری رباتیک و ریز تحقق خود را به انواع دیگر خرده فروشان تجارت الکترونیک بیاورد.

او در مصاحبه ای گفت: «در اصل، ما از یک پشته فناوری هم برای مواد غذایی و هم برای تجارت الکترونیک استفاده می کنیم. بخشی از آن خارج از عمل بود. هنگامی که Fabric در سال 2015 شروع به کار کرد، او گفت که بسیاری از تفکرات شرکت بر روی خواربار متمرکز شده است، زیرا ضریب نفوذ تجارت الکترونیک بسیار کم و در حدود 1٪ بود. او اضافه کرد که اکنون 10 درصد، یک تجارت 1 تریلیون دلاری است. «بسیاری از تفکرات ما با چیزی که به عنوان فرصت می دیدیم شکل می گیرد. اما با گذشت زمان متوجه شدیم که این فرصت بسیار بزرگتر است و در زمینه های دیگر نیز ارتباط داریم. این خرده فروشی است، اما به طور انتزاعی تر، ما در حال ایجاد یک راه جدید برای جابجایی چیزها هستیم تا بتوانید راهی سریع تر و کارآمدتر برای دریافت آنها داشته باشید.

تجارت الکترونیک چندین دهه است که در حال رشد بوده است، اما این روند در دو سال گذشته به شدت شتاب گرفته است، به ویژه به دلیل کووید-19 و تأثیر وحشتناکی که بر خرده فروشی حضوری داشت. فابریک با استناد به ارقام مک کینزی خاطرنشان می کند که 35 درصد نفوذ تجارت الکترونیک در سال 2020 (یعنی میزان فروش آنلاین در مقایسه با حضوری) بیش از دو برابر سال قبل (16 درصد در سال 2019) بوده است. ، با بخشی از آن رشد تنها در چند ماه (رشدی که 10 سال قبل از کووید-19 طول کشیده بود).

اما اگرچه به اندازه کافی آسان است – و همیشه آسانتر می شود – برای ما مصرف کنندگان یافتن آنچه می خواهیم، ​​روی آن کلیک کرده و آن را به درب منزل تحویل می دهیم، این جریان مجموعه عظیم و پیچیده ای از فرآیندها را پنهان می کند. یکی از کمتر شفاف‌تر این فرآیندها، انجام است که می‌تواند شامل دریافت کالا، ذخیره‌سازی موجودی، هزینه‌های انتخاب و بسته‌بندی، کیت و سایر خدمات مرتب‌سازی (ارائه اقلام نامرتبط)، پشتیبانی مشتری و موارد دیگر باشد. تخمین‌ها برای اینکه چه مقدار درصد برآورده‌سازی در کل هزینه‌های یک محصول به‌جای فروشگاه آنلاین فروخته می‌شود، بسته به مکان مراکز تکمیل، اندازه و مقدار اقلام، روش‌های مورد استفاده برای اجرای عملیات و غیره بسیار متفاوت است.

Fabric با دیگر استارت‌آپ‌های فناوری ساخت‌وساز رقابت می‌کند تا فرآیند تحقق را بهبود بخشد، مانند ShipBob، Byrd، و parcelLab، که همگی امسال پول جمع‌آوری کرده‌اند. این بازیگران جدیدتر به نوبه خود به دنبال ورود به تجارتی هستند که در غیر این صورت تحت تسلط طیف گسترده ای از ارائه دهندگان تدارکات و تدارکات شخص ثالث (معروف به 3PL) در بازاری تکه تکه و از جهاتی کاملاً مشابه و متکی به انبارها است. و تیم های کارگری؛ و البته آمازون که از طریق برنامه FBA خود به صدها هزار تاجر شخص ثالث خدمات ارائه می دهد.

راه حل روباتیک Fabric برای تمایز آن در این جبهه کلیدی است. مجموعه‌ای از سخت‌افزار و نرم‌افزار یکپارچه عمودی ساخته است که می‌تواند در انبارهای خود مشتری یا در انبارهای خودش پیاده‌سازی شود تا فرآیند انتخاب، جابجایی و بسته‌بندی اقلام را خودکار کند. گورن گفت که هزینه های عملیات اجرایی را تا حدود 75 درصد کاهش می دهد، به این معنی که انسان را به طور کلی از زنجیره حذف نمی کند.

او گفت: «کارهایی وجود دارد که فقط انسان می تواند انجام دهد. برنامه این است که به ساخت سخت‌افزار خود ادامه دهد، اما همچنین در طول زمان، بررسی کند که چگونه و کجا ممکن است با مشتریان بزرگ‌تری که قبلاً از آن استفاده می‌کنند ادغام شود.

در همین حال، ریز تحقق مفهومی است که مبتنی بر فراهم کردن فضا برای چندین مستأجر در فضایی است که فابریک ربات‌هایی را برای اجرای آن به کار می‌گیرد. بلکه به طور بالقوه شامل خود Fabric نیز می شود که فضایی را در انبارهای بزرگتر که خودش مالک آن نیست اشغال می کند. یک مرکز ریز تحقق معمولی شامل ربات ها و انسان ها در ایستگاه های اسکن و کنترل می شود. یک ایستگاه 6000 فوت مربعی می تواند تا 600 سفارش را در روز پردازش کند، از جمله تحویل یک ساعته.

یکی از فرصت‌های بزرگ در عملیات تحویل و تکمیل، خدمات رسانی بهتر به جوامع شهری متراکم بوده است که نمایانگر جمعیتی با درآمد قابل تصرف، نیاز منظم به خرید از آنجایی که انبارهای داخلی محدودتر است، و مناطق جغرافیایی کوچک‌تر برای پوشش مؤثرتر است. گورن گفت که این نیز هدفی برای چگونگی گسترش Fabric خواهد بود. صرفه جویی در مقیاس در این بازارها همچنین یک مورد قانع کننده برای کارایی بیشتر به طور کلی ارائه می دهد که از راه های دیگر نیز تأثیر دارد.

اریک کاسمووسکی، شریک مدیریتی در گفت: «ما معتقدیم حرکت به سوی تحقق محلی فرصتی برای پایدارتر کردن خرده‌فروشی و تجارت الکترونیکی است، و ما از شراکت با رهبر در تحقق خرد برای تحقق بخشیدن به این چشم‌انداز هیجان‌زده هستیم.» صندوق فناوری آب و هوای پرینس ویل در بیانیه ای. با بهره‌گیری از املاک و مستغلات موجود با ردپایی کوچک در نزدیکی مصرف‌کنندگان نهایی، استفاده از مواد بسته‌بندی پایدارتر، و به حداقل رساندن انقباض و ضایعات از طریق مدیریت هوشمند موجودی، مراکز ریز تحقق فابریک می‌توانند میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.