Facebook Reels از نسخه بتا در ایالات متحده خارج می شود و پیشنهاداتی برای پرداخت هزینه به سازندگان برای ویدئوهای خوب ارائه می دهد-TechCrunch

پس از راه اندازی آزمایشات بتا در ماه گذشته ، فیس بوک امروز Reels را برای همه کاربران فیس بوک در ایالات متحده در iOS و Android عرضه می کند. این ویژگی ، پاسخ فیس بوک به TikTok است ، به سازندگان اجازه می دهد تا محتوای ویدئویی کوتاه را با استفاده از ابزارهای مختلف ویرایش از جمله ابزارهای موسیقی و صدا ، جلوه های AR ، استفاده از تایمر و شمارش معکوس و موارد دیگر بسازند و به اشتراک بگذارند. با راه اندازی عمومی ، سازندگان می توانند قرقره خود را مستقیماً در فیس بوک ایجاد کنند و همچنین قرقره های خروجی اینستاگرام خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارند تا به آنها در ایجاد دنباله روی هر دو برنامه کمک کند.

علاوه بر این ، فیس بوک در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد نحوه برنامه ریزی خود برای ایجاد خلبان Reels را به اشتراک می گذارد.

این شرکت در حال معرفی یک برنامه پاداش جدید است که هنگام مشاهده مردم به قرقره خود به سازندگان پرداخت می شود. این برنامه به عنوان بخشی از تعهد بزرگتر فیس بوک برای سرمایه گذاری بیش از 1 میلیارد دلار در خالقین تا سال 2022 ، که همچنین به سازندگان برای اجرای انواع خاصی از تبلیغات ، برای دریافت پرداخت از طریق Stars (نکات مجازی) و موارد دیگر ، پرداخت می شود ، تأمین می شود.

برنامه پاداش Reels Play ، که بر پاداش Reels Summer اینستاگرام می افزاید ، به سازندگان واجد شرایط بر اساس عملکرد قرقره های خود در فیس بوک و اینستاگرام پرداخت می کند و در قرقره هایی که حداقل 1000 بازدید در مدت 30 روز دریافت می کنند ، پرداخت می شود. (با این وجود فیس بوک میزان پرداخت ها را اعلام نکرده است.)

برنامه جدید فقط برای سازندگان آمریکایی باز خواهد بود و در حال حاضر فقط دعوت کننده خواهد بود. در نهایت به بازارهای جهانی بیشتری گسترش خواهد یافت.

فیس بوک می گوید که در حال توسعه راه های دیگر برای کسب درآمد از سازندگان از قرقره خود است و قصد دارد قالب های جدید تبلیغاتی ، از جمله Sticker Ads و Banner Ads in Reels را آزمایش کند. همچنین به دنبال ادغام Stars ، سیستم نوک مجازی آن ، در Reels است ، که به طرفداران اجازه می دهد به طور مستقیم به خالقان Reels مورد علاقه خود بپردازند.

این شرکت همچنین قصد دارد با آزمایش تبلیغات تمام صفحه و همه جانبه که در بین قرقره ها ظاهر می شود ، شبیه تبلیغات در TikTok ، از Reels به عنوان یک محصول درآمد کسب کند. فیس بوک می گوید این تبلیغات به کاربران امکان می دهد با برندها و سایر مشاغل کوچک ارتباط برقرار کنند. و مانند خود قرقره ها ، بینندگان می توانند این تبلیغات را که قبلاً در قرقره های اینستاگرام ظاهر شده است ، دوست داشته باشند ، مشاهده کنند ، ذخیره کنند ، به اشتراک بگذارند یا رد شوند.

اعتبار تصویر: فیس بوک (به اشتراک گذاری قرقره های اینستاگرام در جریان انتخاب فیس بوک)

مکانهای مختلفی وجود دارد که کاربران فیس بوک می توانند قرقره ایجاد کنند ، از جمله از طریق دکمه “ایجاد” در بخش Reels جدید که هنگام حرکت در News Feed هنگام تماشای Reels ظاهر می شود یا با ضربه زدن روی “Reels” در بالای News Feed. در همین حال ، کاربران می توانند قرقره ها را از News Feed (جایی که Reels به اشتراک گذاشته شده از Instagram به آنها ملحق می شود) و در صفحات و گروه های انتخاب شده مشاهده کنند.

Reels برای بیش از یک سال پیش برای مخاطبان جهانی عرضه شد ، چیزی بیشتر از یک کلون TikTok. این محصول امروزه ویژگی مشابهی را برای TikTok ارائه می دهد که شامل دسترسی به کاتالوگ بزرگ صدا و موسیقی ، ابزارهای ویرایش ویدئوها با استفاده از مواردی مانند زمان سنج ، شمارش معکوس ، جلوه های AR و سایر ابزارها برای تنظیم سرعت و دوخت کلیپ ها است. در حالی که مجموعه ابزارهای ویرایش Reels ، به ویژه جلوه های AR آن ، تقریباً به اندازه TikTok نیست ، این شرکت همچنین می تواند ویدیوهای خود را که در برنامه های ویرایش شخص ثالث ایجاد شده است ، مستقیماً در Reels بارگذاری کند. و در حالی که قرقره هایی که واترمارک TikTok را نمایش می دهند توسط الگوریتم کاهش می یابد ، این شرکت در حال حاضر محتوایی را که در چندین سرویس ارسال شده است جریمه نمی کند.

اعتبار تصویر: فیس بوک (قرقره در گروه ها)

فیس بوک بسیار شفاف است که ظهور TikTok را تهدیدی برای تجارت خود می داند. در حالی که برخی از شرکت ها به طور مستقیم به رقابت خود نمی پردازند ، آدام موسری ، سرپرست اینستاگرام در ماه ژوئن به طور خاص TikTok را به عنوان یکی از دلایلی که اینستاگرام در حال توسعه فیلم های بیشتری است ، برجسته کرد. او حتی به کاربران هشدار داد ، “ما دیگر یک برنامه اشتراک گذاری عکس یا یک برنامه اشتراک گذاری عکس مربع نیستیم.”

در همین حال ، رشد TikTok قابل توجه بوده است. این برنامه بارگیری ترین برنامه سال 2020 بود. در ماه جولای ، این اولین برنامه غیر فیس بوکی بود که به 3 میلیارد بارگیری جهانی رسید. و همین هفته TikTok اعلام کرد که اکنون 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. در مقایسه ، خانواده برنامه های فیس بوک اکنون 3.51 میلیارد کاربر فعال ماهانه می بینند.

قرقره در فیس بوک امروز در برنامه تلفن همراه فیس بوک به کاربران آمریکایی ارائه می شود.