FBI می گوید مقامات چینی اویغورهای مستقر در آمریکا را هک می کنند-TechCrunch

FBI هشدار داده است که دولت چین از تکنیک های حضوری و دیجیتالی برای ارعاب ، سکوت و آزار مسلمانان اویغور مستقر در آمریکا استفاده می کند.

دولت چین مدتهاست متهم به نقض حقوق بشر به دلیل رفتار با مردم اویغور و دیگر اقوام عمدتاً مسلمان در منطقه سین کیانگ چین است. به گفته کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد ، بیش از یک میلیون اویغور در اردوگاه های اسارت بازداشت شده اند و بسیاری دیگر از اویغورها هدف حملات سایبری مورد حمایت دولت قرار گرفته و هک شده اند. چین بارها این ادعاها را رد کرده است.

در ماه های اخیر ، دولت چین در تلاش های خود برای تعطیلی منتقدان خارجی ، از جمله منتقدان مستقر در ایالات متحده و سایر دموکراسی های غربی ، به طور فزاینده ای تهاجمی شده است. این تلاش ها اکنون توجه اف بی آی را به خود جلب کرده است.

در یک بولتن طبقه بندی نشده ، FBI هشدار داد که مقامات از سرکوب فراملی استفاده می کنند – اصطلاحی که به تجاوز دولت خارجی از مرزهای ملی از طریق ابزارهای فیزیکی و دیجیتالی برای ارعاب یا سکوت اعضای دیاسپورا و جوامع تبعیدی اشاره دارد – در تلاش برای رعایت رعایت قوانین از سوی ایالات متحده. مبتنی بر اویغورها و دیگر پناهندگان و مخالفان چینی ، از جمله تبتی ها ، اعضای فالون گونگ و فعالان تایوانی و هنگ کنگی.

“پیامدهای تهدید شده برای عدم رعایت موارد معمول شامل بازداشت خانواده یا دوستان شخص مقیم آمریکا در چین ، توقیف دارایی های مستقر در چین ، مزاحمت های دیجیتالی و حضوری ، تلاش دولت چین برای بازگرداندن اجباری به کشور ، هک رایانه و حملات دیجیتالی است.” و ارائه دروغین آنلاین “، بولتن FBI هشدار می دهد.

این خبر توسط سایت خبری نظارت تصویری IPVM گزارش شده است.

FBI چهار مورد از افراد مقیم آمریکا را مورد آزار و اذیت قرار داد. در یک مورد از ماه ژوئن ، دولت چین ده ها تن از اعضای خانواده 6 روزنامه نگار اویغوری مقیم آمریکا را به تلافی ادامه گزارش آنها در مورد چین و سرکوب اویغورها برای سرویس خبری دولتی ایالات متحده رادیو آسیای آزاد ، به زندان انداخت. در این بولتن آمده است که بین سالهای 2019 تا مارس 2021 ، مقامات چینی با استفاده از WeChat به یک اویغور مستقر در ایالات متحده تماس می گیرند و به او پیام می دهند تا او را از بحث علنی در مورد بدرفتاری اویغوری منصرف کند. اعضای خانواده این فرد بعداً در اردوگاه های بازداشتگاه سین کیانگ بازداشت شدند.

FBI می گوید: “دولت چین به این فعالیت خود ادامه می دهد ، حتی در حالی که دولت آمریکا مقامات چینی را تحریم کرده و پیام های عمومی و دیپلماتیک خود را برای مقابله با حقوق بشر و نقض دموکراتیک چین در سین کیانگ در سال گذشته افزایش داده است.” “این فعالیت سرکوب فراملی قوانین ایالات متحده و حقوق فردی را نقض می کند.

FBI از پرسنل مجری قانون آمریکا و همچنین از عموم مردم خواسته است تا هرگونه حادثه مشکوک به آزار و اذیت دولت چین را گزارش دهند.

بیشتر بخوانید: