Flipboard سرپرستی تحریریه را با “میز” برای اخبار و کشف به ماستودون می آورد

برنامه مجله Flipboard سرمایه گذاری خود را در Fediverse – اکوسیستم رسانه های اجتماعی توزیع شده که شامل برنامه هایی مانند Mastodon و سایرین است – با برنامه تازه اعلام شده خود برای ایجاد اولین میز تحریریه خود برای تهیه اخبار برای جامعه فدرال گسترده تر افزایش می دهد. در ابتدا، این شرکت چهار میز – News، Tech، Culture و Science را راه‌اندازی خواهد کرد که می‌گوید توسط ربات‌ها خودکار نمی‌شوند، بلکه توسط متصدیان حرفه‌ای که در کشف و ارتقای محتوای جالب تخصص دارند، خودکار می‌شوند.

این شرکت در حال حاضر نکات و جزئیات را درک کرده است، با ساخت اپلیکیشنی که به کاربران امکان می‌دهد مقالات و به‌روزرسانی‌ها، از جمله مقالات شبکه‌های اجتماعی را در مجلات شخصی‌سازی شده سازماندهی کنند که می‌تواند با دیگران نیز به اشتراک گذاشته شود.

اما اخیراً، Flipboard با راه‌اندازی سرور Mastodon خود و اعلام برنامه‌هایش برای ادغام عمیق‌تر با ActivityPub، پروتکلی که تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز را تامین می‌کند، تمرکز خود را به پذیرش وب اجتماعی باز و Fediverse تغییر داده است. از جمله ماستودون جایگزین توییتر منبع باز.

پس از اینکه مالک جدید توییتر، ایلان ماسک، دسترسی به API را برای طیف وسیعی از خدمات شخص ثالث از جمله Flipboard لغو کرد، Flipboard همچنین از مرور Mastodon و درگیر شدن با محتوای آن در برنامه مجله خود پشتیبانی کرد. اوایل این ماه، مدیر عامل Flipboard، Mike McCue به اشتراک گذاشت که توییتر یکپارچه سازی API خود را برای برنامه های قدیمی، مانند Flipboard، که حدود 13 سال با سرویس میکروبلاگینگ کار می کرد، غیرفعال کرده است. پیش از این، کاربران Flipboard می‌توانستند توییت‌ها را در برنامه مشاهده کرده و به مجلات خود اضافه کنند. اکنون، Flipboard می گوید پس از اینکه ماسک قیمت API خود را تغییر داد تا توسعه دهندگان کوچکتر را حذف کند، با توییتر کار نخواهد کرد.

مک کیو در آن زمان گفت: «در حالی که توییتر پرداخت برای برخی از دسترسی به API را امکان‌پذیر می‌کند، رویکردی که آن‌ها در پیش گرفته‌اند بسیار گران، غیرقابل اعتماد و آشکارا غیرقابل اعتماد است». من نمی‌توانم تصور کنم که ما یا شخص دیگری برای چیزی دوباره به توییتر تکیه کنیم.»

البته مک کیو و تیم Flipboard این لحظه را دیده بودند و قبلاً شرکت را از توییتر و به سمت Mastodon هدایت کرده بودند. سرور خود – یا “نمونه” در زبان Mastodon – اکنون بیش از 600 عضو دارد. این شرکت این نمونه را به عنوان یک روش “بسیار تعدیل شده، سریع، ایمن و قابل اعتماد” برای کاربرانی که برای اولین بار به Fediverse می پیوندند، قرار می دهد. هنگامی که این نمونه در فوریه راه اندازی شد، در ابتدا فقط برای متصدیان برتر Flipboard باز بود، اما شرکت قصد دارد به تدریج آن را به هزاران عضو در طول زمان افزایش دهد.

حساب Flipboard Mastodon نیز به یک شرکت کننده فعال در انجمن تبدیل شده است و توصیه های منظمی را در مورد کاربران جالب برای دنبال کردن (#FollowFriday) ارسال می کند. خود مک کیو نیز در رویدادهایی شرکت کرده است، مانند “تفرقه غیر کنفرانس” مجازی FediForum که در آن سازندگان Fediverse در مورد طیف وسیعی از ایده ها بحث کرده و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

Flipboard سرپرستی تحریریه را با “میز” برای اخبار و کشف به ماستودون می آورد

اعتبار تصویر: اسکرین شات Flipboard Mastodon

اکنون، Flipboard با مفهوم میز کار خود ارزش بیشتری به جامعه Mastodon اضافه می‌کند، که می‌گوید توضیح‌ها و تحلیل‌ها را ارائه می‌دهد، اما فیدهای کاربران را با «یک میلیون پست» پر نمی‌کند.

میزهای جدید همچنین به افراد کمک می‌کنند دیگران را برای دنبال کردن در Mastodon پیدا کنند – چیزی که هنوز هم می‌تواند با راه‌اندازی امروزی چالش‌برانگیز باشد.

کارل سالیوان، سردبیر Flipboard آمریکای شمالی، در مقاله ای نوشت: «…از آنجایی که یافتن افراد در Fediverse همیشه آسان نیست، ما صدای نویسندگان، خبرنگاران و متفکران متفکر و البته ناشرانی را که به گفتگو ملحق می شوند بالا می بریم. پست وبلاگ. او خاطرنشان کرد: «به عبارت دیگر: ما خواهید دید که پست‌های دیگران را تقویت می‌کنیم.

این پست توضیح داد که میزهای مختلف چگونه کار خواهند کرد. میز اخبار اخبار روز و روزنامه نگاری تحقیقی را پوشش خواهد داد. میز فناوری آخرین اخبار فناوری را در موضوعاتی مانند هوش مصنوعی، رسانه‌های اجتماعی و سایر نوآوری‌های تاثیرگذار ارائه می‌کند. میز فرهنگ مصاحبه ها، بررسی ها و ویژگی های حوزه هنری و سرگرمی را برجسته می کند. و میز علوم اخبار در زمینه هایی مانند فضا، تغییرات آب و هوا و موارد دیگر را پوشش خواهد داد.

این شرکت به ما می‌گوید که متصدیان اداره میزها، کارمندانی هستند که حساب‌هایی را با نام‌های مشابه در اپلیکیشن خود Flipboard مدیریت می‌کنند. این تیم روزانه 3 تا 5 داستان ارائه می‌کند، اما همچنین پست‌های سایر حساب‌ها را در Mastodon برای کمک به کشف افزایش می‌دهد.

کریستل ون در بوم، مدیر ارتباطات Flipboard گفت: «این روزهای اولیه برای Fediverse است و یکی از چیزهایی که بارها و بارها شنیده‌ایم این است که یافتن افراد و محتوای عالی دشوار است. «ما به آینده‌ای معتقدیم که فدرال شده است و همانطور که می‌دانید در حال تلاش برای یکپارچگی کامل با ActivityPub هستیم. این میزها اولین قدم در این مسیر هستند و راهی برای یادگیری با جامعه به ما ارائه می دهند.