Flock Freight با پشتیبانی SoftBank جدیدترین اسب شاخدار صنعت حمل و نقل-TechCrunch است

صنعت حمل و نقل و حمل و نقل جهانی هرگز در کانون توجه قرار نگرفته است ، زیرا همه گیری و اختلالات دیگر منجر به تنگناهای عظیم زنجیره تامین شده است. در حالی که شرکت حمل و نقل لجستیک Flock Freight نمی تواند بحران زنجیره تامین جهانی را حل کند ، می تواند کالاها را سریعتر و با ضایعات کمتر به مقصد برساند.

کمتر از یک سال پس از بسته شدن سری C ، این شرکت 215 میلیون دلار دور D سری را به رهبری SoftBank Vision Fund 2 جمع آوری کرده است ، که آن را به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار به عنوان جدیدترین اسب شاخدار صنعت تبدیل کرده است.

Flock Freight یک سرویس “بارگیری مشترک” نرم افزاری به نام FlockDirect توسعه داده است-آن را به عنوان کارپلینگ برای حمل و نقل مشتریان در نظر بگیرید ، که به آنها اجازه می دهد کالاهای خود را جمع کرده و از پایانه ها و انتقال هاب در این فرآیند اجتناب کنند. با استفاده از الگوریتم های قیمت گذاری احتمالی ، این شرکت حمل و نقل متوسط ​​حمل بارهای متعدد را که همه در یک جهت حرکت می کنند ، جمع می کند.

به گفته این شرکت ، هم مشتریان و هم حمل کننده های خودرو از مزایای آن برخوردار می شوند: مشتریان با اجتناب از هزینه های مربوط به بارگیری و تخلیه مکرر و همچنین پرداخت هزینه تریلر که در واقع به آن احتیاج ندارند. و بارگیران با پر کردن ظرفیت کامیون های خود. Flock Freight صرفه جویی های بیشتری را از طریق برنامه “prebate” خود ارائه می دهد ، یک برنامه اضافی صرفه جویی در هزینه برای حمل و نقل که کمتر از 40 فوت و 36000 پوند است.

پس اندازها فقط پولی نیستند. Flock Freight می گوید فناوری آن در مقایسه با سیستم حمل و نقل سنتی هاب و پره ، انتشار کربن را تا 40 درصد کاهش می دهد. این شرکت تخمین می زند که بیش از 15000 تن آلاینده را تا به امروز حذف کرده است.

این استارتاپ شش ساله همچنین قصد دارد از این بودجه برای گسترش عملیات خود و استخدام ، به ویژه در شیکاگو ، استفاده کند ، جایی که امسال دفتر جدیدی را افتتاح می کند.

سافت بانک یک سرمایه گذار اولیه در Flock Freight بود و سال گذشته 113.5 میلیون دلار سری C خود را رهبری کرد. علاوه بر شرکت ژاپنی ، در این دور اخیر نیز مشارکت سرمایه گذار اقلیت جدید Susquehanna Private Equity Investments و همچنین Eden Global Partners مشاهده شد. سرمایه گذاران موجود SignalFire ، GLP Capital Partners و صندوق سرمایه گذاری GV Alphabet نیز مشارکت داشتند.