Frontify 50 میلیون دلار برای یک بستر ابری مشارکتی برای سازمان ها برای مدیریت و استفاده از دارایی های طراحی و مارک خود جمع آوری می کند – TechCrunch

افزایش شهابی استارتاپ طراحی مشترک Canva-که اکنون 40 میلیارد دلار ارزش دارد-و برعکس ، علاقه ویروسی که ما در بازار برای NFT ها مشاهده کرده ایم ، جایی که می توانید سهم یک دارایی دیجیتالی با نسخه محدود را “خریداری” کنید ، دو مثال است. در مورد چگونگی چرخش دنیای فناوری امروز – و ارزش – روشهای جذاب برای تعامل با رسانه های بصری آنلاین. امروزه ، یک استارتاپ دیگر که در زمینه مقابله با همان مفهوم – که به طور خاص برای مدیریت نام تجاری برای سازمان ها کاربرد دارد – مشاغل خود را ایجاد کرده است ، در حالی که برای خود جاذبه ای پیدا می کند ، برخی از بودجه را اعلام می کند.

Frontify ، که یک پلتفرم مبتنی بر ابر را برای کسب و کارها برای متمرکز و توزیع همه دارایی های نام تجاری خود به کسانی که در شرکت ها و شرکت های آنها کار می کنند ، ارائه می دهد ، 50 میلیون دلار سرمایه اختصاص داده است ، بودجه ای که استارتاپ سوئیسی (در خارج از سنت گالن مستقر است) ) هم برای سرمایه گذاری در توسعه فناوری خود و هم برای حرکت عمیق تر در بازارهای جدید مانند ایالات متحده استفاده خواهد کرد

Revaia (VC که قبلاً به Gaia Capital Partners معروف بود) با پشتیبان جدید High Sage Ventures و حامیان قبلی EQT Ventures ، Blossom Capital و Tenderloin Ventures نیز شرکت کردند. EQT دور قبلی 22.3 میلیون دلاری این شرکت را در ژانویه 2020 رهبری کرد.

آن دور آخر درست پیش از همه گیر شدن همه گیر کووید -19 بود و مانند دیگر شرکت های فناوری که بر اساس مفاهیم کار توزیع شده ، مبتنی بر ابر و از راه دور بنا شده بودند ، این فاجعه به طرز کنایه آمیزی به نفع Frontify عمل کرد: شرکت راه اندازی شد حدود 300 مشتری به دلیل شیوع همه گیر. در حال حاضر در مجموع 5000 مشتری دارد.

در زمینه این تعداد و رشد استارتاپ ، در ژانویه 2020 حدود 2500 سازمان از پلت فرم Frontify استفاده می کردند – شرکت هایی که فاش می کند شامل فیس بوک ، پپسی ، لوفت هانزا ، سنهایزر و وودافون است.

پلتفرم Frontify امروزه مخزنی را برای شرکت ها برای مدیریت و توزیع دارایی های نام تجاری مورد استفاده در شرکای داخلی و خارجی فراهم می کند. اما آنچه در آن قابل توجه است – و آن را از تعدادی از شرکت های دیگر که ابزارهای مدیریت دارایی دیجیتال را ارائه می دهند متمایز می کند (دیگران در همان فضا شامل بایندر و کانتو) – این است که فقط فایل های رسانه های دیجیتال را پوشش نمی دهد بلکه آنها چگونه می توانند باشند و هستند. عادت کردن

به عبارت دیگر ، Frontify فقط یک پوشه ذخیره سازی برای فونت ها و لوگوها نیست ، بلکه بیشتر فعالیت های خود را بر مجموعه گسترده تری قرار داده است که میزان استفاده و وضعیت پروژه هایی که این دارایی ها در آن ظاهر می شوند را دنبال می کند.

به عنوان مثال ، در زمینه هایی مانند تبلیغات دیجیتال ، به شرکت ها اجازه می دهد الگوهایی ایجاد کنند که در برخی از جزئیات طراحی قفل شده باشد تا بتوانند یکپارچه باقی بمانند زیرا یک شرکت به دنبال ایجاد چندین نسخه از یک اثر هنری برای یک کمپین بزرگتر است و به طور انتقادی تنظیم شده است. اجازه دادن به این نوع کارها به صورت توزیع شده ، با طراحی ، که یکی از دلایلی است که باعث شده است در بازار فعلی جای خود را پیدا کند ، جایی که تیم هایی که قبلاً متمرکز بوده اند اکنون به روشی توزیع شده مانند گذشته کار می کنند کار با شرکای خارجی

همه اینها را می توان از طریق وب یا برنامه دسکتاپ استفاده کرد و توسعه دهندگان می توانند الگوهای خود و موارد استفاده دیگر را در بالای پلت فرم خود بسازند.

تصویر بزرگتر رسانه های دیجیتال آنلاین به سرعت در حال تغییر است. NFT ها ممکن است به عنوان یک چشم انداز سوداگرانه به نظر برسند ، پاسخ بیست ها به Tulipmania ، اما آنها تمرکز زیادی بر نحوه بازار و تلاش برای “کنترل” مصنوعات بصری گذاشته اند. در همین حال ، Canva در انتهای دیگر طیف قرار دارد ، یک مخزن بزرگ برای طراحی و به اشتراک گذاری کارهایی که در دنیای دیجیتال زندگی خواهند کرد. Frontify اساساً یک بستر B2B ایجاد کرده است که در یک قلمرو زندگی می کند: ارزش دارایی و ارزش همکاری با آن را به گونه ای مشخص می کند که با اهداف طراحی گسترده تر یک سازمان مطابقت داشته باشد.

و مطابق با مفهوم سازگاری طراحی ، این بسیار با آنچه Frontify خود را از ابتدا دیده است بسیار مطابقت دارد. همانطور که راجر دودلر ، مدیرعامل و بنیانگذار Frontify در ژانویه 2020 برای من توضیح داد: “ما فکر می کنیم ابزارهای طراحی ممکن است به سرعت تغییر کنند [while] تنها منبع حقیقت برای همه منابع برند باقی خواهد ماند. ” “به همین دلیل است که ما با یکپارچه سازی هرچه بیشتر ابزارهای موجود این شکاف را پر می کنیم.” وی ویژگی های قالب سازی را که این شرکت برای توسعه فراتر از مدیریت دارایی های دیجیتالی پایه ایجاد کرده است ، ابزاری برای “آوردن قابلیت های مشابه Canva به مارک هایی با ارائه هدفمندتر برای نیازهای پیچیده شرکت” توصیف کرد. (Frontify با تمام نرم افزارهای استاندارد مورد استفاده در صنعت طراحی ، از جمله Figma ، Sketch و Adobe XD ادغام می شود.)

“ما فوراً هیجان زده شدیم Frontifyپلت فرم مدیریت نام تجاری و ظرفیت آن برای ثبت کل فرایند مارک تجاری در یک مکان ، و آن را به منبع حقیقت برای کارکنان و همکاران تبدیل می کند. ” “آنها توانایی خود را برای متقاعد کردن برخی از معتبرترین مارک های جهانی در همه صنایع نشان داده اند ، در حالی که رشد درآمد قوی و کارآمدی را ایجاد می کنند. ما همچنین در حال خرید علاقه و افراد حاضر در آن هستیم Frontifyو از مشارکت در ایجاد رهبری جهانی خود بسیار خوشحال هستند. “

این شرکت ارزش گذاری خود را فاش نمی کند ، اما ما درخواست کرده ایم.