FTC سازنده نرم افزارهای جاسوسی SpyFone را ممنوع کرده و به آن دستور می دهد قربانیان هک شده را مطلع کند – TechCrunch

کمیسیون تجارت فدرال به اتفاق آرا رای داد که سازنده نرم افزارهای جاسوسی SpyFone و مدیر اجرایی آن اسکات زاکرمن را از صنعت نظارتی منع کند ، این اولین سفارش در نوع خود است ، پس از آنکه این سازمان این شرکت را متهم کرد که داده های تلفن همراه هزاران نفر را جمع آوری کرده و آن را در اختیار کاربران قرار می دهد. اینترنت باز

آژانس می گوید SpyFone “به طور مخفیانه اطلاعات مربوط به حرکات فیزیکی افراد ، استفاده از تلفن و فعالیت های آنلاین افراد را از طریق هک دستگاه مخفی جمع آوری و به اشتراک می گذارد” و به خریدار جاسوس افزار اجازه می دهد “موقعیت مکانی دستگاه را مشاهده کرده و ایمیل ها و چت های ویدئویی کاربر دستگاه را مشاهده کند.”

SpyFone یکی از بسیاری از برنامه های به اصطلاح “stalkerware” است که تحت پوشش کنترل والدین به بازار عرضه می شود اما اغلب توسط همسران برای جاسوسی از شرکای خود استفاده می شود. این نرم افزار جاسوسی به طور مخفیانه بر روی تلفن شخصی نصب می شود ، اغلب بدون اجازه او ، پیامها ، عکسها ، سابقه مرور وب و داده های موقعیت مکانی آنها را سرقت می کند. FTC همچنین متهم کرد که سازنده نرم افزارهای جاسوسی قربانیان را در معرض خطرات امنیتی بیشتری قرار می دهد زیرا این نرم افزار جاسوسی در سطح “ریشه” گوشی اجرا می شود ، که به جاسوس افزارها اجازه می دهد به قسمتهای محدود سیستم عامل دستگاه دسترسی پیدا کنند. FTC می گوید یک نسخه ممتاز برنامه شامل keylogger و “مشاهده صفحه نمایش زنده” است.

اما FTC گفت که “عدم امنیت اولیه” SpyFone داده های قربانیان را آشکار می کند ، زیرا سرور ذخیره سازی ابری آمازون که ایمن بوده و داده های جاسوس افزار خود را از بیش از 2000 تلفن قربانیان جمع آوری کرده بود ، ریخته است. SpyFone گفت که با یک شرکت امنیت سایبری و نیروی انتظامی برای تحقیق همکاری کرده است ، اما FTC می گوید هرگز این کار را نکرده است.

از نظر عملی ، این ممنوعیت به این معناست که SpyFone و مدیرعامل آن زاکرمن از “ارائه ، تبلیغ ، فروش یا تبلیغ هرگونه برنامه ، خدمات یا مشاغل نظارتی” منع شده اند و این کار را برای شرکت سخت تر می کند. اما روهیت چوپرا ، کمیسر FTC در بیانیه ای جداگانه گفت که سازندگان ابزارهای جاسوسی نیز باید تحت قوانین هک رایانه ای آمریکا و قوانین استراق سمع با تحریم های کیفری روبرو شوند.

FTC همچنین به این شرکت دستور داده است تا تمام داده هایی را که “غیرقانونی” جمع آوری کرده بود حذف کند و همچنین برای اولین بار به قربانیان اطلاع دهد که این برنامه مخفیانه بر روی دستگاه های آنها نصب شده است.

ساموئل لوین ، رئیس حمایت از مصرف کنندگان FTC در بیانیه ای گفت: “این مورد یک یادآوری مهم است که مشاغل تحت نظارت تهدید بزرگی برای امنیت و امنیت ما هستند.”

EFF ، که ائتلاف علیه Stalkerware را دو سال پیش راه اندازی کرد ، ائتلافی از شرکت هایی که در زمینه شناسایی ، مبارزه و افزایش آگاهی از ابزارهای stalkerware ، دستور FTC را ستود. ایوا گالپرین و بیل بودینگتون از EFF در یک وبلاگ گفتند: “با توجه به اینکه FTC در حال حاضر تمرکز خود را روی این صنعت گذاشته است ، قربانیان ابزارهای ردیابی می توانند آرامش خود را در این زمینه پیدا کنند که تنظیم کننده ها نگرانی های خود را جدی گرفته اند.”

این دومین سفارش FTC در برابر سازنده ابزار stalkerware است. در سال 2019 ، FTC پس از چندین بار هک شدن شرکت و در نهایت تعطیلی با Retina-X توافق کرد.

در طول این سالها ، چندین سازنده نرم افزار stalker یا هک شده و یا سیستم های خود را ناخواسته افشا کرده اند ، از جمله mSpy ، Mobistealth و Flexispy. ClevGuard ، یکی دیگر از سازندگان نرم افزارهای stalkerware ، هزاران تلفن تلفن قربانیان هک شده را در سرور ابری در معرض نمایش گذاشت.

بیشتر بخوانید:


اگر شما یا کسی که می شناسید به کمک نیاز دارد ، خط تلفن ملی خشونت خانگی ملی (1-800-799-7233) 24/7 بصورت شبانه روزی از قربانیان خشونت و خشونت خانگی پشتیبانی رایگان و محرمانه می کند. اگر در شرایط اضطراری هستید ، با 911 تماس بگیرید.

آیا اعلانی دریافت کرده اید و می خواهید داستان خود را بیان کنید؟ می توانید از طریق ایمیل با این خبرنگار در Signal و WhatsApp +1 646-755-8849 +یا [email protected] تماس بگیرید.