Gitai با موفقیت روبات خودران را در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی – TechCrunch – نمایش داد

استارت‌آپ فضایی توکیو، Gitai Japan، هفته گذشته با موفقیت یک نمایش فناوری از بازوی رباتیک خودران خود را در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام داد، که نقطه عطفی کلیدی برای ارائه رباتیک به عنوان یک سرویس در فضا است.

بازوی رباتیک S1 دو کار را انجام می‌دهد: کابل‌ها و سوئیچ‌ها و مونتاژ سازه‌ها و پانل‌ها. این وظایف – فعالیت‌های متداول خدمه – می‌توانند به روشی همه‌منظور برای طیف وسیعی از فعالیت‌های فضایی مورد استفاده قرار گیرند. این نمایش موفق، آنچه را که ناسا «سطح آمادگی فناوری» ربات گیتای می‌نامد، به TRL 7 افزایش داد. در مجموع 9 TRL وجود دارد و ضربه زدن به همه آنها برای تجاری‌سازی ربات‌های Gitai حیاتی خواهد بود.

این نمایش در داخل شرکت فضایی Nanoracks Bishop Airlock، اولین (و تنها) قفل تجاری تجاری جهان که به قسمت بیرونی ایستگاه متصل شد، انجام شد. Nanoracks – که هفته گذشته برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک ایستگاه فضایی تجاری کاملا خصوصی با Voyage Space و Lockheed Martin اعلام کرد – همچنین عملیات‌های در مدار، اتصال داده‌ها و فرصت پرتاب را فراهم کرد.

بازوی روباتیک گیتای روی کپسول اسپیس ایکس دراگون، بخشی از 23 شرکت پرتاب کننده، به مدار زمین فرستاده شد.rd ماموریت خدمات بازرگانی در پایان ماه اوت. این استارت‌آپ ژاپنی در حال توسعه ربات‌ها برای طیف وسیعی از اهداف عمومی در فضا است، از جمله سرویس‌دهی در مدار فضاپیما، ساخت‌وساز یا کارهای تولیدی. قدم بعدی این شرکت آزمایش ربات گیتای در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

ناسا گفت: “موفقیت این تحقیق ثابت می کند که ربات GITAI می تواند راه حلی برای آژانس های فضایی و شرکت های فضایی تجاری باشد که به دنبال نیروی کار همه کاره، ماهر، نسبتا ایمن (قرار گرفتن کمتر در معرض خطرات تهدید کننده زندگی برای انسان ها) و ارزان هستند.” به روز رسانی نسخه ی نمایشی فناوری ارائه این گزینه به اهداف تجاری سازی فضا کمک می کند.

اما گیتای نمی‌خواهد فقط بازوهای رباتیک بسازد. چشم انداز بلند مدت این شرکت، ربات ها را ابزارهای کلیدی برای ساختن مستعمرات فضایی، در سطح ماه یا حتی مریخ می داند. این نیروی کار روباتیک می تواند پاسخی برای تسریع حضور انسان در محیط های خارج از جهان باشد. در اوایل سال جاری، این استارت‌آپ دور بودجه 17.1 میلیون دلاری سری B را برای استخدام و تسریع در توسعه یک نسخه نمایشی فناوری خدمات ماهواره‌ای جداگانه که قرار است در سال 2023 برگزار شود، بست.