Gluware 43 میلیون دلار برای فناوری “RPA” جمع آوری می کند که به طور خودکار ناهنجاری ها را در پیکربندی های شبکه شناسایی و برطرف می کند – TechCrunch

فروپاشی شبکه فیس بوک در اوایل این ماه – قطعی که در ابتدا ناشی از یک خطای پیکربندی بود – برای بسیاری از کاربران دردسر بزرگی بود (و هزینه زیادی برای فیس بوک به همراه داشت). برای شرکت‌ها، همچنین به عنوان یک یادآوری تکان دهنده در مورد یک واقعیت برجسته از شبکه‌ها عمل کرد: پیچیدگی و وابستگی متقابل سیستم‌های امروزی به این معنی است که وقتی چیزی بین دو موجودیت کار نمی‌کند – چه برنامه‌ها، سرورها یا چیزهای دیگر – اثرات آن می‌تواند فاجعه‌بار باشد. ، مگر اینکه بتوان آن همپوشانی ها را قبل از استقرار زنده شناسایی و کاهش داد، یا به سرعت پیدا و برطرف کرد، حتی اگر قبلاً در طبیعت وجود داشته باشند.

امروز، استارت‌آپی به نام Gluware که پلتفرمی ایجاد کرده است که هدفش انجام این کار است – به‌ویژه با ارائه ابزارهای هماهنگ‌سازی و اتوماسیون شبکه که زمانی که چیزی در یک شبکه در شرف خراب شدن است را شناسایی و به طور خودکار برطرف می‌کند، که توسط مدیرعامل برای من توصیف شده است. RPA” برای عملیات شبکه – اعلام می کند 43 میلیون دلار بودجه برای ادامه توسعه تجارت خود، در یک دور رشد به رهبری Bain Capital با مشارکت Acadia Woods Partners و سایر سرمایه گذاران موجود ناشناس.

Gluware ارزش خود را فاش نمی کند، اما از آنچه ما می دانیم حدود 700 میلیون دلار است، که با توجه به میزان کمی که تا به امروز جمع آوری شده است قابل توجه است (طبق داده های PitchBook فقط کمتر از 47 میلیون دلار در 10 سال گذشته و قبل از آن بوت استرپ شده است). همچنین به دلیل مستقر در کالیفرنیا قابل توجه است اما نه منطقه خلیج: مقر اصلی آن در ساکرامنتو است، ظاهراً مکانی تازه در حال ظهور برای افرادی که مناطق محصور شده‌تر فناوری را ترک می‌کنند.

در دوره‌ای که تعدادی از شرکت‌ها گاز را روی رشد و عملیات شبکه قرار داده‌اند تا هم ترافیک افزایش‌یافته و هم معماری‌های جدید کاری را برای افراد خود مدیریت کنند، Gluware گفت رشد ARR آن در سال گذشته 400 درصد بوده است (واقعی را فاش نمی‌کند. ارقام).

Gluware در ابتدا به عنوان یک فروشگاه سیسکو شروع شد و در اوایل یک قرارداد استراتژیک با این شرکت برای ساخت سیستم های ارکستراسیون و اتوماسیون که به طور خاص بر روی سرورهای آن اجرا می شد، به ویژه یک کنترلر شبکه گسترده نرم افزاری برای کار با کیت سیسکو، امضا کرد. همانطور که شبکه ها تکامل یافتند و پیوسته پیچیده تر شدند، این فرصت تغییر کرد و به کار در شبکه های چند فروشنده و برای انواع شرکت های مختلف تبدیل شد که ممکن است مشتریان معمولی ارائه دهنده خدمات سیسکو نباشند. خدمات آن اکنون از طریق APIها یکپارچه شده است تا عملیات شبکه را در بیش از 30 پلتفرم و سیستم عامل مختلف پوشش دهد. جف گری، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران گلوور، تخمین می زند که پوشش گلوور در حال حاضر به بازار آدرس پذیر 10.8 میلیارد دلاری اشاره دارد.

در حال حاضر، و مطابق با تغییر موارد استفاده و معماری، نقطه شیرین Gluware تا به حال با شرکت های بزرگتر در بخش های بسیار تنظیم شده مانند مراقبت های بهداشتی یا مالی که به شدت به معماری های ابری یا شبکه های ترکیبی وابسته هستند که بسیاری از عملیات های متفاوت را انجام می دهند، کار کرده است. فاقد تیم‌های داخلی به اندازه کافی بزرگ برای ساخت و راه‌اندازی راه‌حل‌های اتوماسیون و ارکستراسیون خود هستند، اما الزامات زیادی برای عملیاتی ماندن و محافظت از داده‌های کاربر در این فرآیند دارند. این فهرست شامل نام‌های Fortune 500 و Global 2000 است که Mastercard، EY و Merck در میان آنها هستند.

شرکت‌های فناوری بزرگ – مقیاس‌کننده‌های وب، همانطور که گری آنها را توصیف کرد – از دید Gluware خارج بودند، فقط به این دلیل که آنها معمولاً این ابزارها را در داخل می‌سازند و کار می‌کنند، و ایده این بود که Gluware ابزارهایی برای بقیه بازار می‌سازد که به همان خوبی عمل می‌کنند. . با این حال، همانطور که گری می گوید، حوادثی مانند فیس بوک قطعا بازی را تغییر می دهد.

ما مقیاس‌کننده‌های وب را هدف قرار نداده‌ایم و خود را جایگزینی برای DIY معرفی کرده‌ایم. به طور سنتی همیشه گفته‌ام که اگر یک گوگل، یک FB یا یک گلدمن ساکس هستید، می‌توانید مقدار زیادی از منابع را در اسکریپت‌ها بریزید و نرم‌افزار اتوماسیون خود را بسازید.» اما ابزار حسابرسی فیس بوک آرفرمان ogue و شبکه آن را در مقیاس بزرگ شکست. بنابراین حتی مقیاس‌کننده‌های وب بزرگ دنیا نیز در امان نیستند. من فکر می‌کنم که ما می‌توانیم خیلی خوب باشیم.»

تمرکز این شرکت بر روی عملیات شبکه یک هم افزایی طبیعی با عملیات امنیتی دارد، زیرا بسیاری، اما نه همه، قطع‌هایی که مثلاً خطاهای پروتکل دروازه مرزی یا سرور نام دامنه را پوشش می‌دهند، به نقض داده‌ها نیز مرتبط هستند و این زمینه را برای چگونگی Gluware فراهم می‌کند. نقش خود را در پشته IT عملیات شبکه می بیند. ابزارهای آن را می توان برای مدیریت دستگاه، مدیریت سیستم عامل، مدل سازی پیکربندی، گردش کار و موارد دیگر برای به حداقل رساندن خرابی، سرعت بخشیدن به عملیات، برآورده کردن الزامات انطباق و موارد دیگر به کار برد.

این فهرست طولانی، و کشش تا به امروز Gluware در برآوردن خواسته های خود، چیزی است که سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. اولوف برگکویست، مدیر عامل Bain Capital، در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که شرکت‌ها همچنان با پیشرفت اتوماسیون شبکه مبارزه می‌کنند، پلتفرم منحصربه‌فرد Gluware امنیت و چابکی شبکه را افزایش می‌دهد و در عین حال ارزش تجاری و نتایج واقعی را برای مشتریان ایجاد می‌کند. “ما هیجان زده هستیم که از مرحله بعدی رشد Gluware حمایت کنیم و فناوری نوآورانه و راه حل های حیاتی این شرکت را تسریع کنیم تا به نیازهای مدرن شرکت ها ادامه دهیم و در عین حال ارزش پیشنهادی آن را برای مشتریان، تامین کنندگان و شرکای خود تقویت کنیم.”