Haltian برای تجهیز ساختمان‌های اداری به حسگرهای هوشمند سرمایه‌ای جمع‌آوری می‌کند

استفاده از فناوری اینترنت اشیا (IoT) برای دفتر کار آسانی نیست – به خصوص در مقیاس سازمانی. شرکت‌ها باید نگران مدیریت دستگاه‌های اینترنت اشیا باشند و همچنین زیرساخت‌های لازم برای متصل نگه داشتن این دستگاه‌ها را ایجاد کرده و عملیاتی می‌کنند.

برای آسان‌تر کردن کار، پنج همکار سابق – Pasi Leipälä، ​​Teemu Vaattovaara، Jyrki Okkonen، Ville Ylläsjarvi و Toni Leinonen – Haltian را تأسیس کردند، استارت‌آپی که مجموعه‌ای از حسگرها، دروازه‌های سلولی، داشبوردهای مدیریت دستگاه و نرم‌افزار را برای کمک به شرکت‌ها در هماهنگی ایجاد می‌کند. اینترنت اشیا در محل کار

با نشان دادن اینکه سرمایه‌گذاران مشتاق این ایده هستند، Haltian اخیراً دور سرمایه‌گذاری 22 میلیون یورویی (24 میلیون دلاری) را به رهبری Mandatum Asset Management Growth Equity با مشارکت Varma، Tesi، Ventic و Inventure بسته است. Leipälä، ​​مدیرعامل Haltian، با رساندن مجموع بودجه شرکت تا به امروز به 40 میلیون یورو (حدود 43.7 میلیون دلار)، می‌گوید که برای حمایت از توسعه بین‌المللی در اروپای مرکزی و آمریکای شمالی و همچنین تلاش‌های هالتیان برای استخدام استفاده می‌شود.

کیتی لین، مدیر سرمایه‌گذاری در Mandatum Asset Management، از طریق ایمیل گفت: «ما به Haltian جذب شدیم زیرا آنها می‌توانند محیط ساخته شده را دیجیتالی کنند و از داده‌هایی که قبلاً در دسترس نبودند، برای مشتریان خود پس‌انداز کنند. حسگرهای هوشمند متصل به ابر و تحقیق و توسعه درجه یک آنها بازخورد بسیار خوبی از مشتریان خواستار مستقر در ایالات متحده دریافت کرده است و ما از دیدن اینکه چگونه محصولات Haltian در بازارهای بین المللی مورد توجه قرار گرفته اند هیجان زده شده ایم.

بازار اینترنت اشیا در برابر فراز و نشیب‌های فضای گسترده‌تر فناوری انعطاف‌پذیر است، داده‌های Crunchbase نشان می‌دهد که میانگین سرمایه جذب‌شده توسط استارت‌آپ‌های اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد در بیش از یک دهه رسیده است.

جای تعجب نیست که Haltian تنها استارت آپی نیست که برای بخشی از پای VC قابل توجه رقابت می کند. اخیراً استارتاپی به نام Memfault 24 میلیون دلار برای پلتفرم خود که برای کمک به شرکت‌ها در مدیریت ناوگان رو به رشد دستگاه‌های اینترنت اشیا طراحی شده است، جمع‌آوری کرده است. در جاهای دیگر، Fleet ده ها میلیون دلار برای نرم افزار مدیریت دستگاه خود تضمین کرده است. همچنین Esper وجود دارد که در ماه می 2021 30 میلیون دلار برای توسعه پلتفرم IoT DevOps خود به دست آورد.

Leipälä – مدیرعامل – می‌گوید آنچه Haltian را متمایز می‌کند، جامع بودن ارائه محصول آن است. Leipälä و دیگر بنیانگذاران Haltian قبلا در نوکیا در یکی از بخش‌های گوشی‌های هوشمند این شرکت کار می‌کردند، جایی که بذر ایده Haltian از آنجا شروع شد.

هالتیان ابتدا بر ارائه خدمات مهندسی ممتاز به شرکت های دیگر متمرکز بود. لایپالا در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: محصولات IoT خودمان بعد از چند سال با درآمد حاصل از خدمات مهندسی شروع به توسعه کردند. Haltian یکی از معدود شرکت‌هایی است که می‌تواند راه‌حل کامل IoT را ارائه دهد. ما قادریم هر کدام را سفارشی کنیم. . . عنصر با توجه به نیاز مشتری.”

از طریق ترکیبی از حسگرها و الگوریتم‌های هوش مصنوعی، پلتفرم Haltian می‌تواند تعداد افراد یک دفتر یا ساختمان را بشمارد یا مواردی مانند CO2 و میزان رطوبت را ردیابی کند. همچنین می تواند استفاده از نور، نشتی و کاهش دما را کنترل کند و همچنین تشخیص دهد که کاغذ، حوله و صابون در حال اتمام است.

این داده‌های حساس زیادی است که هالتیان در حال جمع‌آوری است. اما Leipälä ادعا می کند که ناشناس است و در یک ابر خصوصی ذخیره می شود. (بدون نگاهی به قرارداد خدمات مشتری، باید حرف او را قبول کنیم.)

او می‌گوید: «برای Haltian، مقیاس‌پذیری تنها به این نیست که چگونه بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند به یک دروازه متصل شوند، بلکه این است که چگونه هزاران مکان پیاده‌سازی را می‌توان به صورت لجستیکی ارائه کرد و همچنین به آسانی و سرعت نصب، نصب و مدیریت چرخه حیات را می‌توان انجام داد». اضافه.

یکی از عواملی که به نفع Haltian عمل می کند، علاقه روزافزون به اینترنت اشیا در بین شرکت ها است. در یک نظرسنجی در سال 2021 توسط Omdia، شرکت مشاوره مستقر در لندن، 90٪ از سازمان‌ها گفتند که IoT را هسته اصلی برنامه‌های تحول دیجیتال خود می‌دانند یا در چندین حوزه سازمان خود مستقر می‌شوند. گزارش جداگانه‌ای توسط گارتنر که یک سال قبل منتشر شد، تخمین زد که 47 درصد از سازمان‌ها قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را در اینترنت اشیا با هدف کاهش هزینه‌ها و تقویت تلاش‌های کلی تحول دیجیتال خود افزایش دهند.

جالب است بدانید که حدود 75 درصد از درآمد Haltian از فروش دستگاه های IoT آن به دست می آید، Leipälä می گوید.

لایپالا گفت: «ما سالانه با نرخی نزدیک به 50 درصد در طول سه سال گذشته رشد کرده‌ایم و به درآمدی در حدود 20 میلیون یورو (21.85 میلیون دلار) در سال گذشته رسیده‌ایم. از زمان همه‌گیری، تمرکز بیشتری بر روی ساخت طرح‌های اداری همسو با فرهنگ‌های شرکت، همراه با فناوری‌های پشتیبانی – به عنوان مثال، راه‌حل‌های اینترنت اشیا، افزایش یافته است. در عین حال، راه‌حل‌های حسگر اینترنت اشیا مقرون به صرفه‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و پیاده‌سازی آسان‌تر شده‌اند.»

با روند صعودی، Haltian اخیراً به ایالات متحده و آمستردام گسترش یافته و دفاتری در کالیفرنیا و هلند افتتاح کرده است. تاکنون مجموعاً 40 میلیون یورو (43.71 میلیون دلار) جمع آوری کرده است و قصد دارد تا پایان سال تعداد کارکنان خود را از 145 نفر به حدود 170 نفر افزایش دهد.