Hostaway 175 میلیون دلار را برای گسترش پلت فرم مدیریت اجاره تعطیلات خود باز می کند

گردشگری و سفر پس از همه‌گیری به تجارت بازگشته‌اند، و امروز استارت‌آپی به نام Hostaway که در حال ساخت فناوری برای بخشی از آن بازار است – کسانی که اجاره‌های تعطیلات را دارند و/یا مدیریت می‌کنند – دور عمده‌ای از بودجه را برای استفاده از این فرصت اعلام می‌کند.

این استارت‌آپ که نرم‌افزاری را ارائه می‌دهد که برای کمک به مدیریت اجاره تعطیلات در بسیاری از کانال‌هایی که ممکن است به صورت آنلاین فهرست شوند – Airbnb، Expedia، Booking.com، مستقیماً در وب‌سایت‌های خودشان، Google و غیره – ۱۷۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. دور سهامی که از آن برای ادامه توسعه تجارت خود در همه جبهه ها استفاده خواهد کرد: ارتقاء پلت فرم خود. گسترش پایگاه مشتریان خود فراتر از 100000 ملکی که امروزه از طریق آن مدیریت می شود. جذب استعدادهای بیشتر؛ و خرید.

PSG Equity در این دور پیشتاز است. سایر سرمایه گذاران و ارزش شرکت فاش نشده است.

بودجه یک تغییر قابل توجه برای Hostaway است. در چشم‌اندازی از استارت‌آپ‌ها که با سوزاندن وجه نقد سرمایه‌گذاری به بهای سودآوری، برای مقیاس و رشد بهینه‌سازی شده‌اند، Hostaway امروز به سودآوری رسیده است، تا حد زیادی راه‌اندازی شده، و با مقیاس قابل توجهی که در حال حاضر در کمربند خود قرار دارد. از زمان تأسیس در سال 2015 و عرضه اولین محصولات خود در سال 2016، کمتر از 3 میلیون دلار بودجه خارجی دریافت کرده است، و امروزه حدود 100000 ملک در 100 شهرستان از طریق پلتفرم آن مدیریت می شود که درآمد آن از سال 2021 10 برابر شده است.

این شرکت مقر اصلی آن در تورنتو است اما توسط سه فنلاندی – مارکوس رادر (مدیرعامل)، صابر کردستانچی (مدیرعامل) و میکو نورمینن (CFO) – و سرمایه‌گذاران قبلی تعدادی از شرکت‌های خارج از کشور خود را شامل می‌شوند، از جمله لیپ، وندپ کپیتال و تجارت فنلاند.

جاه طلبی Hostaway این است که یک فروشگاه واحد برای انواع مختلفی از ابزارهایی باشد که مدیران املاک ممکن است برای اداره کسب و کار خود به آن نیاز داشته باشند، و در حال حاضر پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته است، با نزدیک به 40 عملکرد مختلف از جمله داشبورد مدیریت املاک، بازاریابی. و ابزارهای ارتباطی، مدیریت کانال برای فهرست‌بندی و به‌روزرسانی در سایت‌های مختلف، نرم‌افزار حسابداری و پرداخت، ابزارهایی برای مدیریت قفل‌های هوشمند و تیم‌های نگهداری ارتباط/پرداخت، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر، قابل استفاده از طریق برنامه‌های تلفن همراه و رابط وب. همچنین بازاری با ادغام برای حدود 100 برنامه دیگر ارائه می دهد که مستقیماً ارائه نمی کند.

این روزها بیش از 80 درصد از هتل‌ها، متل‌ها، کرایه‌های خود پذیرایی و سایر مکان‌های اقامتی دنیا به دیجیتالی‌سازی سپرده شده‌اند که آژانس‌ها را دور می‌زنند و مستقیماً آنلاین رزرو می‌شوند. این با تعدادی از شرکت‌ها که نرم‌افزاری را برای کمک به مالکان و مدیران آن مکان‌ها می‌سازند، زمینه مناسبی را برای دنیای فناوری ایجاد کرده است. بسیاری از رقبای Hostaway عبارتند از: Guesty (که خود نزدیک به 300 میلیون دلار جمع آوری کرده است)، Lodgify، Hostfully و دیگران.

رادر گفت که او و هم بنیانگذارانش ایده ساخت Hostaway را نه به دلیل تخصص قبلی خود در مهمان‌نوازی – که هیچ‌کدام از آن‌ها تا به حال با آن صنعت درگیر نبوده‌اند – بلکه به این دلیل که در واقع تجربه قبلی از استارت‌آپ‌های جمع‌آوری پول و کسب درآمد داشته‌اند، به ذهنشان خطور کرده است. خروج از حوزه‌های مصرف‌کننده مانند بازی‌ها، جایی که آن‌ها نارضایتی زیادی را در میان کارمندان دیدند و بازدهی مالی قوی را کم کردند. او به یاد می آورد: «این داستان هرگز به خوبی پایان نمی یابد.

آن‌ها در اجاره تعطیلات و مهمان‌نوازی به کار خود ادامه دادند، زیرا در سال 2015، چشم‌انداز آن بازار نسبتاً باز به نظر می‌رسید. Airbnb رشد زیادی داشت، اما بسیاری از پلتفرم‌های دیگر برای فهرست‌بندی دارایی‌ها وجود داشت، و با این حال هیچ پیشرو آشکاری در بازار نرم‌افزاری برای مدیریت آن وجود نداشت، حتی بزرگترین بازیگران حتی 10 درصد از بازار را تصاحب نکرده بودند.

اما همه چیز به دلیل دیگری آسان تر نبود.

او گفت: “شانس ها علیه ما بود، زیرا اکثر همتایان ما توسط افرادی فعال در فضای اجاره تعطیلات تاسیس شده اند.” بنابراین آنها به ذهنشان رسیدند که بهترین مکان برای شروع، ساختن نرم افزار نیست، بلکه با اجرای چند اجاره تعطیلات “به عنوان یک کنسرت جانبی”، برای دریافت ایده ای از وضعیت امور و درک مشکلات از طریق آنها خواهد بود. -دیدگاه مشتریان باشید

این واقعیت که Hostaway بوت استرپ شده است کاملاً به دلیل طراحی نبود. Airbnb در حال رشد بود، اما آنقدر که امروز است، نبود، و این بدان معنا بود که بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به ایده فناوری که برای مدیریت تجارت بر روی آن و سایر پلتفرم های مشابه آن ساخته می شد، تردید داشتند.

رادر به یاد می‌آورد: «یکی از سرمایه‌گذاران پس از یک ساعت صحبت با ما، به سادگی گفت: «من به Airbnb اعتقادی ندارم و من خارج هستم».

با این حال، هاستاوی اصرار کرد و گفت که از قضا کووید-19 کاتالیزوری بود که همه چیز واقعاً شروع به کار کرد.

او گفت: «ما می‌توانیم شاهد شکل‌گیری روندهای اقتصاد کلان جهانی باشیم.» او با تأکید بر روند کار از خانه، افزایش قیمت املاک و مستغلات، و عشایر دیجیتال (همانطور که او و بنیانگذارانش بودند و هستند) و مردم به سادگی در طول همه‌گیری جابجا می‌شوند، گفت: ، به عنوان همه دلایلی که چرا بازار اجاره تعطیلات همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

بنابراین، در حالی که کسب و کار قطعاً در آغاز همه‌گیری از پرتگاه خارج شد، و باعث شد Hostaway 1/3 از کارکنان خود را به دلیل کاهش 60 درصدی درآمد اخراج کند، آنها در کسب و کار گیر کردند و همه چیز به تدریج بازگشت و به طور پیوسته در حال رشد است. از آنجا که.

ادوارد هیوز، MD در PSG گفت: “ما تحت تاثیر کیفیت تیم Hostaway، چشم انداز و اجرای آنها در ساختن چیزی هستیم که از نظر ما، یک رهبر گروه بسیار متمایز با اهرم های متعدد خلق ارزش است.” ما معتقدیم که این شرکت فرصت قابل توجهی برای رهبری این صنعت دارد، زیرا به گسترش پلت فرم یکپارچه خود ادامه می دهد، در سطح جهانی گسترش می یابد و به مشتریان خود کمک می کند تا تقاضای رو به رشد در بازار اجاره کوتاه مدت را برآورده کنند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با Hostaway در این فصل جدید هیجان انگیز هستیم.