Humane ، یک استارتاپ سخت افزاری و نرم افزاری مخفی که توسط یک طراح و مهندس سابق اپل تاسیس شده است ، 100 میلیون دلار جمع آوری می کند-TechCrunch

یک استارتاپ مخفیانه که توسط یکی از طراحان ارشد سابق اپل و یکی از مهندسان ارشد نرم افزاری سابق آن تاسیس شده است ، بودجه قابل توجهی را برای توسعه تجارت خود جمع آوری کرده است. هومن ، که جاه طلبی هایی برای ساختن کلاس جدیدی از دستگاه ها و فناوری های مصرفی دارد که از “همکاری واقعی طراحی و مهندسی” نشأت می گیرد و نشان دهنده “تغییر بعدی بین انسان و محاسبات” است ، 100 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این یک سری B است و از طرفداران بسیار برجسته ای ناشی می شود. Tiger Global Management با گروه SoftBank ، BOND ، Forerunner Ventures و Qualcomm Ventures نیز در این زمینه پیشرو است. سرمایه گذاران دیگر این سری B شامل سام آلتمن ، لاچی گروم ، Kindred Ventures ، Marc Benioff’s TIME Ventures ، Valia Ventures ، NEXT VENTŪRES ، Plexo Capital و شرکت حقوقی ویلسون سونسینی گودریچ و روزاتی هستند.

به گفته PitchBook ، Humane در واقع از سال 2017 شروع به کار کرده است ، اما سری A خود را تنها سال گذشته بسته و ثبت کرد: 30 میلیون دلار در سپتامبر 2020 با ارزش 150 میلیون دلار. پیش از این ، این شرکت مبلغی کمتر از 12 میلیون دلار جمع آوری کرده بود ، بسیاری از سرمایه گذاران در دور فعلی از حمایت انسانی در آن جمع آوری کمک های اولیه نیز حمایت کردند.

این شرکت به من تایید کرد که ارزش این سری B فاش نمی شود.

با توجه به اینکه هومنی هنوز هیچ محصولی را عرضه نکرده است و اصلاً در مورد آنچه در آستین خود دارد ، چیز زیادی نگفته است. و با توجه به اینکه سخت افزار به طور کلی بسیاری از چالش های منحصر به فرد را ارائه می دهد و بنابراین اغلب به عنوان یک شرط خطرناک تلقی می شود (این شاه بلوط قدیمی “سخت افزاری سخت است”) ، شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه انسان ، هنوز در خفا ، این حامیان را جذب کرده است.

برخی از این توجهات احتمالاً ناشی از این واقعیت است که دو بنیانگذار ، تیم زن و شوهر عمران چاودری و بتانی بونگیورنو ، خود نمادهایی هستند. بونگیورنو ، مدیرعامل Humane ، مدیر مهندسی نرم افزار در اپل بود. Chaudhri ، رئیس و رئیس Humane ، مدیر سابق طراحی اپل است ، جایی که 20 سال بر روی برخی از مهمترین محصولات آن – iPhone ، iPad و Mac کار کرد. هر دوی آنها دارای حق ثبت اختراع از زمان حضورشان در آنجا بوده اند و از آن زمان به بعد نیز برخی از آنها ثبت شده است.

این آخرین حق ثبت اختراع – به علاوه لیست بسیار گسترده ای از فرصت های شغلی ذکر شده در سایت Humane در غیر این صورت بسیار پراکنده – ممکن است نزدیکترین سرنخ هایی باشد که ما در مورد آنچه این زوج و استارتاپ آنها در آینده ایجاد می کنند داشته باشیم.

یکی از اختراعات مربوط به “دستگاه چند رسانه ای پوشیدنی و پلتفرم محاسبه ابری با سیستم طرح لیزری” است. دیگری برای “سیستم و دستگاهی برای باروری و آگاهی از چرخه هورمونی” است.

در همین حال ، این شرکت در حال حاضر نزدیک به 50 فرصت شغلی دارد که شامل مهندسانی با تجربه دوربین و دید رایانه ، مهندسین سخت افزار ، طراحان و کارشناسان امنیتی و بسیاری دیگر می باشد. (یکی از نشانه های این که همه این بودجه به کجا خواهد رسید.) در حال حاضر یک تیم چشمگیر از حدود 60 نفر وجود دارد که این شرکت جزئیات دیگری است که سرمایه گذاران را به خود جلب کرد.

چیس کلمن ، شریک ، تایگر گلوبال ، در بیانیه ای گفت: “میزان افرادی که در Humane کار می کنند فوق العاده چشمگیر است.” اینها افرادی هستند که محصولات تحول آفرین را برای میلیاردها نفر در سراسر جهان ساخته و ارسال کرده اند. چیزی که آنها می سازند پیشگامانه است و می تواند به عنوان یک استاندارد برای محاسبات در آینده تبدیل شود. “

من درخواست کردم تا اطلاعات بیشتری در مورد نقشه راه محصولات شرکت و اخلاق پشت سر آن شرکت و مشتریان احتمالی آن داشته باشم: شرکت های دیگری که محصولات خود را برای آنها طراحی می کند یا کاربران نهایی مستقیماً؟ در حال حاضر ، به نظر می رسد Bongiorno و Chaudhri اشاره می کنند که بخشی از انگیزه آنها برای شروع این تجارت تصور مجدد این بود که فناوری چه نقشی می تواند در موج بعدی نوآوری داشته باشد. این سوالی است که بسیاری می پرسند ، اما بسیاری سعی نمی کنند در واقع در یافتن پاسخ سرمایه گذاری کنند. فقط برای این ، ارزش تماشای انسان دارد (اگر انسانی به ما اجازه می دهد ، یعنی: هنوز بسیار در خفا است) تا ببینیم در مرحله بعد چه می کند.

عمران چائودری و بتانی بونگیورنو ، بنیانگذاران انسانی در بیانیه مشترکی گفتند: “انسانی مکانی است که افراد می توانند از طریق همکاری واقعی در طراحی و مهندسی به طور واقعی نوآوری کنند.” “ما یک شرکت با تجربه هستیم که محصولاتی را به نفع مردم می سازد ، و فناوری را ایجاد می کنیم که افراد را در اولویت قرار می دهد – یک فناوری شخصی تر که فراتر از آنچه امروز می شناسیم است. همه ما منتظر چیزی جدید هستیم ، چیزی فراتر از عصر اطلاعاتی که همه ما با آن زندگی می کردیم. در Humane ، ما در حال ساختن دستگاه ها و بستری برای آنچه که ما آن را عصر هوش می نامیم هستیم. ما متعهد به ایجاد نوع دیگری از شرکت هستیم که بر اساس ارزش های اعتماد ، حقیقت و شادی ما بنا شده است. با حمایت شرکای خود ، ما به مقیاس تیم با افرادی ادامه می دهیم که نه تنها اشتیاق ما را برای ایجاد انقلابی در نحوه تعامل با محاسبات ، بلکه نحوه ساخت ما نیز به اشتراک می گذارند. “