InCloudCounsel 200 میلیون دلار جمع آوری می کند، به عنوان Ontra تغییر نام می دهد تا ابزارهای اتوماسیون خود را برای مدیریت قرارداد گسترش دهد – TechCrunch

یک شرکت معمولی هر ساله با صدها یا هزاران قرارداد، قرارداد و سایر اسناد حقوقی دست و پنجه نرم می کند و معمولاً از مشاوران حقوقی پرهزینه ای در داخل یا خارج از شرکت برای ارزیابی آن اسناد از طرف آنها استفاده می کند. اکنون، یک استارت‌آپ به نام InCloudCounsel که بخشی از RPA و بخشی BPO است – ابزارهایی را برای خودکارسازی و در برخی موارد برون سپاری این کار ساخته است – یک دور سری B 200 میلیون دلاری را اعلام کرده است، پولی که از آن برای برآورده کردن تقاضا استفاده خواهد کرد. برای خدماتش

به گفته تروی پوسپیسیل، مدیر عامل و بنیانگذار استارت آپ، علاوه بر این، استارتاپ در حال تغییر نام تجاری به Ontra است – که به معنای “رسیدن به قلب قراردادها” است.

این دور توسط Blackstone Growth (کسب و کار سهام رشد غول سرمایه گذاری)، با حامی قبلی Battery Ventures و عضو هیئت مدیره مایک پائولوس (که قبلا Assurance IQ را به Prudential می فروخت و قبل از آن یک سرمایه گذار با Andreessen Horowitz بود) رهبری می شود. . ارزش گذاری فاش نشده است، اما پیش از این، در ژوئیه 2019، این شرکت 40 میلیون دلار در یک دور به رهبری Battery جمع آوری کرده بود – مبلغی که قبلاً تا به امروز فاش نشده بود.

این شرکت در مورد ارزش گذاری خود صحبت نمی کند، اما به عنوان نشانگر این است که Ontra چه نوع شرکت هایی را هدف قرار داده و با آنها همکاری می کند، بلک استون یک سرمایه گذار استراتژیک و مالی در این دور است: پل موریسی، MD Blackstone به من می گوید که این شرکت یک کاربر قوی از فناوری Ontra برای فیلتر کردن هزاران NDA و سایر قراردادهایی که هر ساله صادر و دریافت می‌کند، که در آن این فناوری از تکنیک‌های هوش مصنوعی مانند NLP برای محافظت از منافع Blackstone استفاده می‌کند، اسناد را برای مواردی که غیرعادی هستند یا ممکن است نیاز به اصلاح قبل از امضای امضا داشته باشند، اسکن می‌کند. سپس آن اسناد را برای بررسی نهایی به وکلای انسانی منتقل می کند. در مجموع، Ontra در حال حاضر ماهانه حدود 20000 NDA را پردازش می کند.

پوسپیسیل گفت اولین بار زمانی که به عنوان متخصص سرمایه گذاری در HIG Capital مشغول به کار بود، ایده Ontra را مطرح کرد، جایی که دید که چگونه نیاز به تریاژ حجم زیادی از قراردادها باعث کاهش معاملات و سایر معاملات مهم شرکت می شود. HIG یک مشاور حقوقی بزرگ در هیئت مدیره برای رسیدگی به کار خواهد داشت، اما با وجود این، باید به سازمان های خارجی نیز برای تکمیل و تکمیل آن تکیه کند.

او یادآور شد: «حتی قراردادهای ساده هم نیاز به ثبت و فهرست بندی داشتند. ما اینها را به یک شرکت حقوقی می فرستادیم، یا ممکن بود تیمی را تشکیل دهیم، اما هیچ کس از هیچ فناوری برای ردیابی کارهای آنها استفاده نمی کرد. هیچ دیدی در مورد اینکه کجاست، وجود نداشت، آیا داده‌ها در این فرآیند از بین می‌روند.» این شامل توافقات طولانی و پیچیده بود. وی گفت: قراردادهای مهم و قراردادهای اعتباری. “همه اینها فوق العاده پیچیده بودند.”

سال 2014 بود، و او در سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد و مدل‌های کسب‌وکار جالب زیادی مانند ظهور اوبر را می‌دید که به قول او ایده‌ای برای «ترکیب فناوری و مدل کار برای حل مشکل» به او داد.

بنابراین رویکرد Ontra شامل دو بخش است. اولاً، استفاده از نوآوری‌هایی که در دنیای گسترده‌تر پردازش مدیریت اسناد اتفاق می‌افتد، از زبان طبیعی و سایر تکنیک‌های الگوریتمی استفاده می‌کند تا پردازش مقادیر زیادی از اسناد را سریع‌تر و کارآمدتر از یک انسان انجام دهد. ممکن است این را شبیه به نوعی نسخه بسیار تخصصی اتوماسیون فرآیند روباتیک تصور کنید.

آن کار پردازش اسناد، به نوبه خود، سپس به بخش دوم پلتفرم Ontra، شبکه جمع‌سپاری وکلای آن واگذار می‌شود. اساساً، با پیروی از مدل اوبر و سایرین برای آوردن کارگران گیگ برای رسیدگی به مشاغل بر حسب تقاضا، Ontra تیمی از متخصصان حقوقی – معمولاً وکلای شرکتی – را جمع آوری کرده است که اگر قبلاً این کار را انجام نداده اند، ساعاتی را در یک کنسرت جانبی در اختیار Ontra قرار می دهند. کار تمام وقت، یا در برخی موارد به عنوان راهی کوچک برای کسب درآمد با استفاده از مهارت خود در زمانی که ممکن است کار دیگری انجام دهد (یا اصلاً کار نمی کند). Pospisil گفت که در مواردی که ممکن است یک شرکت تیم‌های داخلی خود را داشته باشد، ممکن است از Ontra فقط برای سمت پردازش برای سرعت بخشیدن به کار استفاده کنند، اما به عنوان یک قاعده کلی، مشتریان بسته کامل را دریافت می‌کنند.

او گفت: «این مانند حقوق و دستمزد است. اگر از نظر استراتژیک برای کاری که می خواهید به عنوان یک کسب و کار انجام دهید، مهم نیست، نمی خواهید آن را در داخل انجام دهید.

جالب است که Ontra هنوز با شرکت های حقوقی که ممکن است آن را به عنوان رقابت ببینند، برخورد نکرده است.

او گفت: «ما کمی نگران بودیم که رقیب شرکت‌های حقوقی محسوب شویم، اما آنها واقعاً ما را دوست دارند. «آنها هم نمی خواهند این کار را انجام دهند. آنها بر معاملات بزرگ‌تر M&A متمرکز هستند و از شرکت حمایت می‌کنند. دنیا این ایده عجیب را دارد که کارهای حقوقی همیشه باید به یک شرکت حقوقی ارسال شود، اما انجام این کار همیشه کارآمد نیست و وکلا برای انجام این کار بسیار گران هستند. اندازه مناسبی ندارد.»

موریسی در بلک استون معتقد است که آینده در ادامه دنبال کردن دو طرف مدل کسب و کار نهفته است، با شبکه وکلا مکمل مهمی برای آنچه در قلب یک شرکت فناوری است، با نرم افزارهای بیشتری که همیشه اضافه می شود.

او گفت: «سخت است که فناوری ساخته شده توسط آنها را دست کم بگیریم، که تا حدودی به کارآمدتر کردن شبکه وکلای آن کمک می کند. “این بدان معناست که Ontra همچنین با تجزیه و تحلیل هایی که اساساً می گویند “روی این تمرکز کنید” و نه چیزهای دیگر در یک قرارداد، گردش کار را برای آنها بهبود می بخشد. او گفت که این شرکت همچنین یک پلت فرم کامل صورتحساب را برای بازار قانونی ارائه می دهد، “مشابه با قطعه ای که اوبر برای مصرف کنندگان ساخته است تا رانندگان پول دریافت کنند و نگران چیز دیگری نباشند.”