رزمایش تایوان: به نظر می رسد چین اولین حمله ناو هواپیمابر به جزیره را شبیه سازی می کندCNN

برای اولین بار، به نظر می رسد که نیروی دریایی چین حملات هواپیماهای جنگی مستقر در ناو هواپیمابر به تایوان را شبیه سازی کرده است، زیرا تمرینات در اطراف جزیره به پایان رسیده است. بر روز سوم آنها

پکن این رزمایش ها را روز شنبه آغاز کرد، یک روز پس از بازگشت تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان از یک سفر 10 روزه به آمریکای مرکزی و ایالات متحده، جایی که با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد.

وزارت دفاع تایوان روز دوشنبه گزارش داد که در طول 24 ساعت گذشته، چهار فروند جت جنگنده J-15 وارد بخش جنوب شرقی منطقه شناسایی دفاع هوایی جزیره شده اند – یک حائل خود اعلام شده که فراتر از حریم هوایی جزیره است.

J-15 نسخه جنگنده جت دوقلوی J-11 است که برای استفاده در ناوگان رو به رشد پکن از ناوهای هواپیمابر ساخته شده است.

به نظر می رسد عکس های منتشر شده توسط ستاد مشترک ژاپن، جت های جنگنده ناو هواپیمابر شاندونگ نیروی دریایی چین را در حال پرواز بر فراز اقیانوس آرام در شرق تایوان در آخر هفته نشان می دهد.

بررسی سی‌ان‌ان از سوابق وزارت دفاع تایوان نشان می‌دهد که این اولین باری است که J-15 به منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان می‌رود.

در همین حال، ستاد مشترک ارتش ژاپن در بیانیه‌ای تأیید کرد که نیروهای ژاپنی ۸۰ فرود و برخاستن و فرود هواپیمای بال ثابت را در جریان تمرینات چینی از ناو هواپیمابر چینی شاندونگ که در اقیانوس آرام در شرق تایوان و حدودا قرار داشت، مشاهده کرده‌اند. 230 کیلومتری (143 مایلی) جنوب جزیره ژاپنی میاکو در استان اوکیناوا.

ستاد مشترک ارتش ژاپن گفت که ژاپن در واکنش به این اقدام، جت های جنگنده نیروی دفاع شخصی هوایی را به هم زد.

پروازهای J-15 از جمله 35 هواپیمای ارتش آزادیبخش خلق (PLA) بودند که در 24 ساعت منتهی به ساعت 6 صبح روز دوشنبه به وقت تایوان یا از خط میانی تنگه تایوان عبور کرده بودند یا وارد منطقه شناسایی دفاع هوایی جزایر شده بودند. وزارت دفاع جزیره

این سازمان همچنین گفت 11 کشتی نیروی دریایی PLA در آب های اطراف تایوان بدون مشخص کردن فاصله آنها از جزیره هستند.

تلویزیون دولتی CCTV چین روز دوشنبه گزارش داد که فرماندهی تئاتر شرقی PLA به عنوان بخشی از عملیات شمشیر مشترک خود که دو روز قبل از آن آغاز شده بود به تمرینات نظامی در اطراف تایوان ادامه می دهد.

CCTV گزارش داد که تمرینات روز دوشنبه بر تمرین “محاصره دریایی” و “حمله هدفمند کمین به کشتی های پهلوگیری دشمن” در تنگه تایوان، و همچنین شمال غرب، جنوب غرب و آب های شرق تایوان متمرکز بود.

CCTV گزارش داد که در آخر هفته، چندین سرویس PLA “حملات دقیق مشترک شبیه سازی شده را به اهداف کلیدی در جزیره تایوان” و در آب های اطراف انجام دادند.

این کشور بعداً در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمرین‌های نظامی را تکمیل کرده و «توانمندی‌های رزمی مشترک نیروهای نظامی یکپارچه خود را در شرایط واقعی رزمی آزمایش کرده است».

در این بیانیه آمده است: «نیروهای فرماندهی همیشه آماده نبرد هستند و با قاطعیت هر نوع تلاش جدایی‌طلبان «استقلال تایوان» یا مداخله خارجی را نابود خواهند کرد.

حزب کمونیست حاکم چین مدعی دموکراسی خودمختار تایوان به عنوان قلمرو خود است، علیرغم اینکه هرگز بر آن حکومت نکرده است، و دهه ها را صرف تلاش برای منزوی کردن آن از طریق دیپلماتیک کرده است. این کشور استفاده از زور برای کنترل جزیره را رد نکرده است.

تحلیلگر کارل شوستر، مدیر سابق عملیات در مرکز اطلاعات مشترک فرماندهی اقیانوس آرام ایالات متحده، گفت که PLA “در حال تمرین و احتمالاً اصلاح هماهنگی هوایی و عملیات مشترک مورد نیاز برای آغاز محاصره بنادر و خطوط هوایی تایوان است.”

محاصره تایوان توسط چین می تواند مانع از ورود ذخایر به این جزیره شود، از جمله هرگونه کمک نظامی یا محموله های دیگر از ایالات متحده یا شرکای آن.

ایالات متحده، از طریق قانون روابط تایوان، از نظر قانونی موظف به ارائه تسلیحات دفاعی به تایوان است، اما در مورد اینکه آیا در صورت حمله چینی از تایوان دفاع می کند یا خیر، عمداً مبهم است.

پکن بارها نسبت به ملاقات تسای با مک کارتی هشدار داده بود و تهدید کرده بود که در صورت انجام این دیدار “اقدامات قاطعانه و قوی” اتخاذ خواهد کرد.

پس از آغاز رزمایش، پکن آنها را به عنوان “هشدار جدی در برابر تبانی نیروهای جدایی طلب تایوان با نیروهای خارجی و اقدامی ضروری برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی” توصیف کرد.

سون لی فانگ، سخنگوی وزارت دفاع تایوان گفت تمرینات ارتش آزادیبخش فلسطین منطقه را “بی ثبات” کرده است.

exp تایوان پخش زنده FST 040812ASEG1 cnni world_00002804.png

رئیس جمهور تایوان با قانونگذاران آمریکایی دیدار کرد

وی با بیان اینکه یگان‌های پدافند هوایی جزیره در حالت آماده‌باش هستند، گفت: سفر رئیس جمهور تسای بهانه آنها برای برگزاری رزمایش شد و اقدامات آنها امنیت منطقه اطراف را به شدت به خطر انداخته است.

پکن در آگوست گذشته، پس از بازدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده از این جزیره، تمرینات نظامی مشابهی را در مقیاس بزرگ در اطراف تایوان انجام داد.

این رزمایش ها شامل پرتاب موشک های چینی بر فراز جزیره بود، چیزی که تاکنون در رزمایش های فعلی دیده نشده است.

اما شوستر گفت تمرین‌های آخر هفته «به سادگی تمدید و گسترش تمرینات اوت هستند».

او گفت: “پیچیدگی تاکتیکی بیشتر از سال گذشته است، اما از نظر عملیاتی این تمرین ساده تر به نظر می رسد.”

شوستر گفت و پیام حزب کمونیست ثابت می ماند.

همانطور که همیشه در مورد تمرینات PLA در مناطق تنگه تایوان و دریای چین جنوبی اتفاق می افتد، پکن به ایالات متحده، کشورهای منطقه، تایوان و مردم خود می گوید که PLA توانایی محاصره و حملات هوایی و موشکی مشترک را دارد. اهداف در داخل و اطراف تایوان.”