چرا کارگران جنسی در آمستردام تظاهرات می کنند؟

یادداشت ویراستار: برای باز کردن قفل جهان، خبرنامه هفتگی CNN Travel ثبت نام کنید. آخرین اخبار در مورد حمل و نقل هوایی، غذا و نوشیدنی، محل اقامت و سایر تحولات سفر را دریافت کنید.CNN

آمستردام که از محبوبیت خود غرق شده است، تلاش خود را برای برندسازی مجدد تصویر «وحشی» و «بدون قاعده» افزایش می‌دهد. به بریتانیایی‌های مست گفته می‌شود که در خانه بمانند، اقداماتی برای کاهش مصرف حشیش انجام می‌شود و چراغ‌های قرمز ممکن است در فاحشه‌خانه‌های مرکز شهر خاموش شوند.

به گفته مقامات، قوانین جدیدی برای کارگران سکس از اول آوریل به اجرا گذاشته می‌شود و به‌منظور مبارزه با آنچه مقامات محلی به‌عنوان رفتار مزاحم از سوی افرادی که از منطقه چراغ قرمز بازدید می‌کنند، می‌خوانند، مشاغل جنسی آمستردام را ملزم می‌کند تا درهای خود را در ساعت 3 صبح به جای ساعت 6 صبح ببندند.

ساعات کاهش یافته در بحبوحه یک کمپین جاری توسط شورای شهر برای انتقال کارگران جنسی به یک “مرکز وابسته به عشق شهوانی” در خارج از قلب شهر رخ می دهد. آمستردام همچنین اقداماتی را برای محدود کردن سفرهای دریایی در آبراه و اعمال محدودیت در اجاره تعطیلات و همچنین لابی کردن برای مالیات هوانوردی برای مقابله با پروازهای ارزان قیمت ارائه می کند.

چندین کارگر جنسی به سی ان ان گفتند که اصلاحات هدف آنها باعث افزایش انگ می شود و گفتند که آنها معتقدند که به طور ناعادلانه ای مورد تبعیض قرار می گیرند و به عنوان قربانی مشکل شهر با گردشگری انبوه مورد استفاده قرار می گیرند.

سخنگوی معاون شهردار آمستردام، سوفیان امبارکی، به سی‌ان‌ان گفت که این بسته اقدامات برای زیست‌پذیر نگه‌داشتن شهر طراحی شده است، و گفت: «اکنون باید به جای رشد غیرمسئولانه، محدودیت‌ها را انتخاب کنیم.»

فمکه هالسما، شهردار آمستردام در جریان تظاهرات کارگران جنسی در آمستردام در 30 مارس با معترضان صحبت می کند.

فلیسیا آنا (نام واقعی او به دلایل حفظ حریم خصوصی نیست) یک کارگر سابق جنسی است که 13 سال در آمستردام زندگی کرده است و اکنون رئیس رد لایت یونایتد، اتحادیه کارگران پنجره در منطقه چراغ قرمز آمستردام است.

آنا می‌گوید کاهش ساعات کاری درآمد کارگران پنجره را به شدت کاهش می‌دهد، و بسیاری از آنها به سختی قادر به پوشش هزینه‌هایی مانند اجاره اتاق پنجره و تاکسی برای بازگشت ایمن به خانه خواهند بود.

آنا به سی ان ان گفت: «بیشتر کارگران بعد از ساعت 12 یا یک بامداد، زمانی که میله ها شروع به بسته شدن می کنند، شروع به کار می کنند. حالا شاید دو ساعت فرصت دارید تا پولی به دست آورید که کافی نیست.»

ویولت، که نام مستعار به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی است، یک کارگر جنسی و هماهنگ‌کننده مرکز اطلاعات فحشا (PIC) است، که یک سازمان مستقر در آمستردام است که اطلاعات و آموزش‌هایی درباره کار جنسی ارائه می‌دهد.

ویولت می‌گوید کاهش ساعات کاری به‌ویژه بر جامعه تراجنسیتی‌ها تأثیر می‌گذارد و بیان می‌کند که بسیاری از مشتریانی که بین ساعت 3 صبح تا 6 صبح مراجعه می‌کنند، درخواست کارگران ترنس‌جندر را دارند.

او همچنین در مورد نگرانی های رفاهی برای همه کارگران جنسی صحبت کرد و توضیح داد که چگونه می تواند بر توانایی آنها برای بازگشت ایمن به خانه تأثیر بگذارد.

ویولت با مقایسه آن با ساعت 6 صبح گفت: “اگر ساعت سه صبح به خانه سفر می کنید، به خصوص اگر همه چیز بسته باشد، شما را به عنوان یک کارگر جنسی در آسیب پذیری بیشتری قرار می دهد.” فعالیت های اجتماعی بیشتر و گزینه های حمل و نقل.

ما معمولاً درآمدی بر مبنای پول نقد است. بنابراین، در آن زمان صبح، می‌توانستیم با پول نقد زیادی در اطراف سفر کنیم. ویولت گفت: اگر افراد زیادی در خیابان‌ها نباشند، این به افرادی که می‌خواهند به ما آسیب برسانند فرصتی برای انجام این کار می‌دهد.

مقامات شهری در آمستردام محدودیت های جدیدی را با هدف مهار توریسم بیش از حد اعمال می کنند.

در پس‌زمینه محدودیت ساعت‌های کاهش‌یافته جدید، فشار جداگانه‌ای از سوی شورای شهر برای تعطیل کردن موسسات پنجره‌ای و انتقال کارگران جنسی به یک مرکز وابسته به عشق شهوانی خارج از مرکز شهر وجود دارد.

تظاهراتی که توسط کارگران جنسی سازماندهی شده بود، جلسه شورای شهر را در روز پنجشنبه که در مورد گزینه های مکان برای مرکز پیشنهادی شهوانی مورد بحث قرار می گرفت، قطع کرد.

به گفته رد لایت یونایتد، معترضان به شهردار آمستردام، فمکه هالسما، طوماری را که توسط 266 کارگر جنسی امضا شده بود، تحویل دادند، که خواستار پلیس بیشتر در منطقه چراغ قرمز به جای زمان های تعطیلی قبلی و انتقال به یک مرکز وابسته به عشق شهوانی بود.

هالسما قبلاً گفته بود که برخی از بازدیدکنندگان کارگران پنجره را تنها یک جاذبه توریستی می‌دانند، با این استدلال که یک مرکز وابسته به عشق شهوانی فشار بر منطقه چراغ قرمز را کاهش می‌دهد و مکانی را ایجاد می‌کند که کارگران جنسی می‌توانند با خیال راحت و بدون مزاحمت کار کنند.

کارگران سکس مخالف هستند، با Red Light United استدلال می کند که مرکز وابسته به عشق شهوانی می تواند محیطی برای جنایت بیشتر و رفتارهای “سایه” ایجاد کند.

“مفید کار در پشت پنجره این است که قابل مشاهده است و شما احساس امنیت بیشتری می کنید. در یک مرکز وابسته به عشق شهوانی، شما همان احساس را ندارید زیرا در یک ساختمان بسته شده اید.

ویولت نگرانی های ایمنی را تکرار کرد و استدلال کرد که جابجایی کارگران جنسی برخی از حمایت های اجتماعی را نیز حذف می کند.

ویولت گفت: «اگر منطقه چراغ قرمز را به بیرون منتقل کنید، رفتارهای متمرکزتری در منطقه‌ای خواهید داشت که نمی‌توان آن‌ها را نیز کنترل کرد، و تحت نظارت عمومی نیست.

ویولت توضیح داد: “یکی از چیزهایی که در مورد یک کارگر جنسی در آمستردام بسیار عالی است این است که وقتی مردم از دوربین های خود بیرون می آیند و سعی می کنند عکس بگیرند، این فقط کارگران جنسی نیستند که کمک می کنند، بلکه جامعه محلی نیز کمک می کند.” هلندی‌ها نمی‌ترسند که مردم را ناامید کنند.

کارگران جنسی و هواداران در تظاهراتی برای اعتراض به طرح‌های بستن چراغ قرمز در منطقه تاریخی شهر شرکت می‌کنند.

محدودیت برای کارگران جنسی تنها یک نکته مهم در تلاش برای تغییر نام تجاری آمستردام است. همانطور که اشاره شد، محدودیت های دیگری نیز در منطقه چراغ قرمز اعمال می شود، مانند قوانین قفل، محدودیت های فروش الکل و ممنوعیت سیگار کشیدن در خیابان.

شورای شهر همچنین کمپین های متعددی را معرفی کرده است، از جمله کمپین «دور بمان»، که در ابتدا مردان جوان بریتانیایی را با راه اندازی یک آگهی ویدیویی هدف قرار داد که در صورت جستجوی عباراتی مانند «پارتی گوزن ها آمستردام»، «هتل ارزان آمستردام» در مورد رفتارهای ضد اجتماعی هشدار می دهد. ” یا “pub crawl Amsterdam.”

سخنگوی معاون شهردار آمستردام، سوفیان امبارکی، گفت که این کمپین در بریتانیا آغاز شد زیرا “بخشی از این گروه به شدت در زندگی شبانه در مرکز شهر حضور دارند و با رفتارهای مزاحم بیش از حد متوسط ​​همراه است.”

با این حال، این سخنگو خاطرنشان کرد که این تنها گام اول این کمپین است و گفت: «ویژه یک کشور نیست» و «در ماه‌های آینده این کمپین در سایر کشورهای اتحادیه اروپا و در خود هلند نیز آغاز خواهد شد».

فلیسیا آنا و ویولت گفتند که از تجربه شخصی خود، مردان بریتانیایی بدتر از سایر گردشگران رفتار نمی کنند. آنها هر دو اضافه کردند که فقط گردشگران باعث ایجاد مشکلات رفتاری مزاحم نمی شوند، بلکه مردم محلی نیز باعث ایجاد مشکلات می شوند.

آنا بر این باور است که مشکل گسترده‌تر در نگرش بدون قوانین مرتبط با ایده آمستردام است، که او موافق است که باید تغییر کند.

آنا گفت: «شما می‌توانید کمپین‌های متعددی داشته باشید که به مردم بگویید دور بمانند، اما مردم قرار نیست دور بمانند. «شما باید به مردم بیاموزید که چگونه رفتار کنند. اگر این کار را نکنید، هرگز تغییر نخواهد کرد.»

آنا اصرار کرد: “این یک باغ وحش نیست.” “به منطقه چراغ قرمز بیایید اما رفتار کنید.”

ویولت همچنین خواستار آموزش بیشتر شد و گفت که معتقد است این کمپین می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و گفت: “این تبلیغات هدفمند باعث می شود که آن را بیشتر شبیه یک شهر مخفی به نظر بیاورد.”

ویولت اصرار کرد: «با این مکان طوری رفتار کنید که با شهر خود یا شهر خود رفتار می کنید.