با افزایش تنش ها با چین، ژاپن موشک های دوربرد تولید می کند

با افزایش تنش ها با چین، ژاپن موشک های دوربرد تولید می کندCNN

ژاپن روز سه شنبه برنامه های خود را برای توسعه و ساخت مجموعه ای از موشک های دوربرد پیشرفته اعلام کرد زیرا در میان تنش های فزاینده با همسایه چین، دفاع خود را تقویت می کند.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که قراردادهایی را با صنایع سنگین میتسوبیشی (MHI) برای توسعه و تولید انبوه این تسلیحات بر اساس برنامه ای که تا سال 2027 تمدید می شود، امضا کرده است.

این قراردادها به ارزش بیش از 2.8 میلیارد دلار، به دنبال اعلام فومیو کیشیدا، نخست وزیر در ماه دسامبر مبنی بر برنامه ریزی برای افزایش هزینه های دفاعی و توانمندسازی ژاپن برای داشتن “قابلیت های ضد حمله”، توانایی حمله مستقیم به قلمرو کشور دیگر در مواقع اضطراری و تحت شرایط اضطراری صورت می گیرد. شرایط خاص

ژاپن در اتخاذ ابتکارات دفاعی جدید، تفسیر قانون اساسی خود را پس از جنگ جهانی دوم، که محدودیت هایی را برای نیروهای دفاع شخصی خود ایجاد می کند، تغییر می دهد، زیرا آنها فقط می توانند برای آنچه از نام آنها حکایت دارد، یعنی دفاع از میهن ژاپنی استفاده شوند.

بر اساس این قراردادها، MHI در سال جاری تولید انبوه دو نوع موشک از قبل توسعه یافته را آغاز خواهد کرد: موشک های هدایت شونده نوع 12 از زمین که برای هدف قرار دادن کشتی ها در دریا و موشک های مافوق صوت طراحی شده برای دفاع از جزیره طراحی شده اند. به گفته این سازمان، استقرار این سلاح ها برای سال های 2026 و 2027 برنامه ریزی شده است.

در خبرنامه وزارت دفاع گفته نشده است که چه تعداد از هر موشک به دست خواهد آمد.

در همین حال، MHI امسال توسعه نسخه های پیشرفته Type 12 را آغاز خواهد کرد که می توانند توسط هواپیماها و کشتی ها نیز پرتاب شوند. سایت خبری صنعت دفاعی Janes گزارش داد که تایپ 12 ارتقا یافته بردی تا 1000 کیلومتر (620 مایل) خواهد داشت که پنج برابر نسخه فعلی است.

همزمان، MHI توسعه موشک‌های زیردریایی را آغاز خواهد کرد که می‌توانند توسط ناوگان قایق‌های متعارف نیروی دفاع از خود نیروی دریایی ژاپن شلیک شوند.

کیشیدا در ماه دسامبر به وزرای دفاع و دارایی خود دستور داد تا بودجه دفاعی ژاپن را به 2 درصد تولید ناخالص داخلی فعلی در سال 2027 افزایش دهند.

کیشیدا در ماه فوریه گفت که در کنار توسعه موشک‌های ژاپنی، این کشور قصد دارد تا 400 موشک کروز تاماهاوک از ایالات متحده بخرد. تاماهاوک ها می توانند اهدافی را تا فاصله 1600 کیلومتری (1000 مایل) هدف قرار دهند.

تقویت نظامی ژاپن در بحبوحه تنش های فزاینده با چین صورت می گیرد که نیروی دریایی و هوایی خود را در مناطق نزدیک ژاپن افزایش داده است و در عین حال جزایر سنکاکو، زنجیره غیرمسکونی تحت کنترل ژاپن در دریای چین شرقی را به عنوان قلمرو مستقل خود می داند.

در همین حال، چین فشار نظامی خود را بر تایوان افزایش داده است، جزیره‌ای که رهبران ژاپنی می‌گویند امنیت آن برای ژاپن حیاتی است.

همین هفته، ژاپن جت‌های جنگنده را در حالی که یک گروه ناو هواپیمابر چینی در 230 کیلومتری جزیره میاکو در جنوب ژاپن قرار داشت، در حالی که حملاتی را به تایوان شبیه‌سازی می‌کرد، انجام داد.

مانورهای نظامی چین در اوت گذشته در اطراف تایوان شامل پرتاب موشک های بالستیک که برخی از آنها در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمدند.