رقیب هندی از مدل کسب و کار اوبر انتقاد می کند

اولا اوبر را در سایه قرار می دهد

رقیب اصلی اوبر در هند توصیه های ناخواسته ای برای استارت آپ ایالات متحده دارد: به محلی بروید.

«آنها از نظر اینکه مدل چیست و چگونه است، رویکردی بسیار ساده دارند [to] پرانای جیوراجکا، یکی از مدیران ارشد شرکت Ola Cabs، در حاشیه نشست تجاری آسیایی سی‌ان‌ان در بنگلور گفت: زور آن را وارد هر جغرافیایی کنید.

Jivrajka، که تا همین اواخر به عنوان مدیر ارشد Ola خدمت می کرد، گفت که اوبر باید رویکرد یک اندازه مناسب خود را کنار بگذارد و در عوض سعی کند “ظرایف محلی” را درک کند که به او کمک می کند خدماتی را که “کاربران و رانندگان واقعاً می خواهند” را شناسایی کند.

اوبر از اظهار نظر درباره اظهارات جیوراجکا خودداری کرد.

اوبر و اولا سال‌هاست که نبرد تلخی را برای برتری در هند، بازاری با 1.3 میلیارد مشتری بالقوه، به راه انداخته‌اند. این کشور پس از یک سری شکست‌های اخیر در سایر نقاط آسیا اهمیت بیشتری برای اوبر پیدا کرده است.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو هفته گذشته، شش ماه پس از فروش عملیات خود در چین به رقیب محلی Didi Chuxing، فعالیت خود را در تایوان به حالت تعلیق درآورد. دیدی که در بازارهای کلیدی خارجی با اوبر مبارزه می کند، یکی از سرمایه گذاران Ola است.

در هند، اوبر اغلب خود را در حال بازی با رقیب مستقر در بنگلور خود می بیند. جدیدترین محصول محلی آن – که به کاربران هندی امکان رزرو ماشین برای یک روز کامل را می دهد – قبلاً توسط Ola در 85 شهر ارائه شده است.

Ola همچنین به کاربران این امکان را می دهد که یکی از ریکشاهای خودکار سه چرخه هند را رزرو کنند، سرویسی که Uber شروع به کار کرد اما سپس در سال 2015 متوقف شد.

Jivrajka گفت: «آنچه به ما کمک کرده است، داشتن گوش به زمین از نظر درک خواسته‌های کاربران است.

مطالب مرتبط: رقبای اوبر در آسیا با هم متحد می شوند

تراویس کالانیک، مدیر عامل اوبر اصرار دارد که شرکت او آمادگی خروج از هند را ندارد.

کالانیک در دیدار دسامبر از دهلی گفت: “ما در حال ضرر هستیم، اما مسیری به سوی سودآوری می بینیم.” ما خودمان را در درازمدت اینجا می بینیم.»

مطالب مرتبط: اوبر خدمات خود را در تایوان به دلیل افزایش جریمه ها به حالت تعلیق در می آورد

هند همیشه بازار ساده‌ای برای هیچ یک از شرکت‌ها نیست – ده‌ها هزار راننده به نمایندگی از اوبر و اولا این هفته در دهلی اعتصاب کردند و خواستار حقوق و مزایای بهتر شدند. دولت دهلی پیشنهاد داده است که در این مناقشه میانجیگری کند.

Jivrajka در مورد اعتراضات اظهار نظری نکرد، اما گفت که تمرکز اصلی Ola همچنان آوردن رانندگان بیشتر به پلت فرم خود است.

او گفت: «ما به محرک‌های بیشتری نیاز داریم، زیرا سرعت افزایش تقاضا بسیار بیشتر از نحوه تجمیع عرضه است.

مطالب مرتبط: مدیرعامل اوبر از شورای مشاوره تجاری ترامپ کنار رفت

Jivrajka همچنین توصیه هایی به غول دیگری از سیلیکون ولی که امیدوار است وارد هند شود، داشت: خودروساز الکتریکی تسلا.

جیوراجکا گفت: “هیچ قانونی در جاده های هند وجود ندارد.” “یک چیزی که بسیاری از مردم می گویند این است که اگر می توانید در هند رانندگی کنید، می توانید در هر جایی رانندگی کنید.”

— مانوینا سوری در ارائه گزارش مشارکت داشت

CNNMoney (بنگلور، هند) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 8:48 صبح به وقت شرقی