سهام اپل به رکورد بالاتری نزدیک می شود

اپل به دنبال تولید در هند است

اپل بار دیگر شیار خود را پیدا کرده است.

سهام این سازنده آیفون در اوایل معاملات روز دوشنبه به 133.82 دلار رسید و اپل را کمتر از 1 دلار از بالاترین قیمت معاملات روزانه 134.54 دلاری خود که در آوریل 2015 به دست آورد، فاصله داشت. سهام اپل روز را با 133.29 دلار به پایان رساند و رکورد قبلی قیمت بسته شدن 133 دلار را که در فوریه ثبت شده بود، شکست. 2015.

افزایش سهام، هل دادن سیب (AAPL) به ارزش بازار 700 میلیارد دلاری، در بحبوحه خوش بینی مجدد برای آیفون می آید.

بر اساس یادداشت سرمایه‌گذار ارائه شده به CNNMoney، گلدمن ساکس روز دوشنبه هدف قیمت سهام خود را افزایش داد و به احتمال زیاد «ویژگی‌های جدید عمده» مانند «حسگر سه بعدی» به مدل بعدی آیفون اضافه شد.

بالاترین سطح قبلی اپل شش ماه پس از عرضه آیفون 6 و 6 پلاس بازطراحی شده بود و شروعی بود که تیم کوک، مدیر عامل شرکت، آن را “مادر همه ارتقاها” توصیف کرد.

با این حال، از آن زمان، اپل سنت خود را در تعمیرات اساسی آیفون یک سال در میان شکست داده است. جدیدترین مدل های موجود در بازار امروز تقریباً شبیه به آیفون های موجود در اواخر سال 2014 هستند.

انتظار طولانی، همراه با دهمین سالگرد عرضه آیفون در سال جاری، تنها این انتظار را افزایش داده است که اپل در آستانه بازنگری چشمگیر گوشی هوشمند خود و افزایش تقاضا است.

مطالب مرتبط: تیم کوک: اپل بدون مهاجرت وجود نداشت

فروش سالانه اپل در سال مالی 2016 برای اولین بار از سال 2001 کاهش یافت زیرا فروش آیفون که همچنان بخش عمده ای از تجارت آن است، در سه فصل متوالی کاهش یافت.

اپل حتی حقوق مدیرعامل خود را 15 درصد کاهش داد زیرا این شرکت نتوانست به اهداف عملکرد خود برای فروش و سود دست یابد.

اما این روند شکست به تازگی به پایان رسیده است.

فروش اپل در سه ماهه دسامبر دوباره شروع به رشد کرد که ناشی از تقاضای قوی تر برای آیفون بود – به ویژه برای آیفون 7 پلاس بزرگتر و گرانتر.

این شرکت 78.3 میلیون آیفون در سه ماهه فروخت و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. حداقل بخشی از آن ممکن است به خاطر مشکلات فراخوان گوشی هوشمند سامسونگ باشد.

مارک مسکوویتز، تحلیلگر ویلیام بلر، در یادداشتی برای سرمایه گذاران در این ماه نوشت: “مقابله های نوت 7 سامسونگ احتمالا کمک کرده است.”

آیفون تنها دلیل هیجان وال استریت در مورد اپل نیست. رئیس جمهور ترامپ نیز وجود دارد.

علیرغم درگیری ترامپ با اپل در طول مبارزات انتخاباتی، سرمایه گذاران اکنون خوشبین هستند که اپل حداقل از یک پیشنهاد ترامپ سود خواهد برد: کاهش مالیات بر پول نقدی که کسب و کارهای آمریکایی از حساب های خارج از کشور باز می گردند.

اپل در حال حاضر 230 میلیارد دلار پول نقد در حساب های خارجی دارد. اگر ترامپ و کنگره بازگرداندن این پول را برای اپل ارزان‌تر کنند، می‌توان از آن برای خرید و بازخرید استفاده کرد.

CNNMoney (نیویورک) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:24 PM ET