برند ترامپ ضربه دیگری به خود می‌گیرد: سیرز و کی‌مارت

کاخ سفید برند ایوانکا ترامپ را متصل می کند

نوردستروم. نیمان مارکوس. تی جی مکس. و اکنون سیرز و کی‌مارت.

سیرز هولدینگ، شرکتی که فروشگاه‌های خرده‌فروشی سیرز و کی‌مارت را در اختیار دارد، طبق گزارش‌ها این آخر هفته اعلام کرد که 31 کالای مارک ترامپ را از وب‌سایت خود حذف خواهد کرد.

برایان هانوفر، سخنگوی سیرز به رویترز گفت، این شرکت محصولات را به عنوان بخشی از برنامه ای برای تمرکز بر “سودآورترین اقلام” خود خارج کرد.

هانوفر به این سازمان خبری گفت که اقلام موجود در خط اثاثیه خانه ترامپ از وب‌سایت این شرکت حذف شده‌اند، اگرچه هنوز می‌توان آن‌ها را از طریق فروشندگان شخص ثالث آنلاین خریداری کرد. او گفت که هیچ یک از فروشگاه ها این اقلام را در فروشگاه های فیزیکی خود حمل نکردند.

جست‌وجوی وب‌سایت‌های Sears و KMart، محصولات ترامپ هوم را پیدا نکرد، به جز مواردی که توسط فروشندگان شخص ثالث فروخته می‌شوند.

کریس براتویت، سخنگوی کریس براتویت، در بیانیه‌ای روز دوشنبه، سیرز را از هرگونه جنجال سیاسی دور کرد و تکرار کرد که بسیاری از محصولات با برند ترامپ هنوز از طریق فروشندگان شخص ثالث در دسترس هستند.

او گفت: «در این مورد، محصولات خاصی از وب سایت های ما حذف شدند که تعداد بسیار کمی از محصولات ترامپ را شامل می شد. “سرفصل ها عدالت را برای تجارت ما یا این برند خاص از محصولاتی که ما از طریق فروشندگان بازار خود ارائه می دهیم، رعایت نمی کنند.”

براتویت افزود که این شرکت ترجیح می دهد روی تجارت خود تمرکز کند و “سیاست را به دیگران بسپارد.”

مطالب مرتبط: آیا برند ایوانکا ترامپ ارزش خود را از دست می دهد؟

این اقدام سیرز را به جدیدترین شرکتی تبدیل می‌کند که محصولاتی با نام ترامپ را کنار گذاشته است.

اوایل این ماه، نوردستروم (JWN) دلیل اینکه چرا تصمیم به توقف برچسب پوشاک و لوازم جانبی ایوانکا ترامپ گرفت، نه سیاست، نام تجاری را “عملکرد” ​​عنوان کرد.

پرزیدنت ترامپ در اقدامی تلافی جویانه فروشگاه بزرگ را در توییتر کوبید. سهام نوردستروم در دو روز اول پس از توییت ۷ درصد جهش کرد.

فروشگاه های دیگر نیز به دنبال فاصله گرفتن از برند ایوانکا ترامپ بوده اند.

نیمان مارکوس صفحه فرود برند را از وب سایت خود حذف کرد و از گفتن به CNNMoney خودداری کرد که آیا قصد دارد محصولات ایوانکا ترامپ را در فروشگاه ها نگه دارد یا فروش آنلاین را در آینده از سر بگیرد.

شرکت های TJX (TJX)شرکت مالک TJ Maxx و Marshalls نیز گفت که اخیراً به کارگران گفته است که برند دختر اول را در فروشگاه ها برجسته نکنند.

و خرده‌فروش بلک هفته گذشته گفت که قصد دارد محصولات ایوانکا ترامپ را از وب‌سایت خود خارج کند، اما به عرضه این خط در فروشگاه‌های شاخص خود ادامه خواهد داد.

خط تولید پوشاک و اکسسوری ایوانکا ترامپ در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس گزارش Slice Intelligence، یک شرکت تجزیه و تحلیل خرده فروشی، فروش آنلاین برند او در ژانویه 26 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. اسلایس فروش این برند را در پنج فروشگاه آنلاین مورد مطالعه قرار داد: Nordstrom، Amazon، Zappos، Macy’s و Bloomingdale.

به گفته تیلور استانتون، مدیر بازاریابی و ارتباطات اسلایس، فروش آنلاین برند ایوانکا در اواخر سال 2015 افزایش یافته بود و به نظر می رسد اعداد ماه گذشته بیشتر یک “بازگشت به واقعیت” باشد. جک بکویث، تحلیلگر اسلایس، گفت که افت عملکرد این برند با توجه به افزایش فروش آنلاین در سال 2016 در بخش پوشاک و لوازم جانبی غیرعادی بود.

مطالب مرتبط: کلیان کانوی پشیمان نشده برای پلاگین ایوانکا ترامپ

برند ایوانکا ترامپ از عملکرد خود دفاع کرده است.

رزماری یانگ، مدیر ارشد بازاریابی ایوانکا ترامپ، هفته گذشته به CNNMoney گفت که این برند در حال رشد است و “رشد قابل توجهی در درآمد سال به سال در سال 2016” تجربه کرده است.

یانگ گفت: «ما معتقدیم که قدرت یک نام تجاری نه تنها با سودی که ایجاد می‌کند، بلکه با یکپارچگی آن سنجیده می‌شود.

خرده فروشانی مانند Bloomingdale’s، آمازون (AMZN)، لرد و تیلور، میسی (م) و Zappos همگی هنوز محصولات ایوانکا ترامپ را حمل می کنند.

ایوانکا ترامپ از زمانی که پدرش به ریاست جمهوری رسید، از شرکت همنام خود مرخصی گرفته است. او هیچ نقش رسمی در دولت ندارد، اما انتظار می‌رود در مورد مسائلی مانند توانمندسازی زنان و مراقبت از کودکان صحبت کند.

جکی واتلز از CNNMoney در این داستان مشارکت داشت.

CNNMoney (نیویورک) اولین بار در 12 فوریه 2017 منتشر شد: 15:35 ET