Indiagold 12 میلیون دلار برای پلت فرم اعتباری جایگزین دیجیتال متمرکز بر طلا-TechCrunch جمع آوری می کند

هند جذابیت منحصر به فردی برای طلا دارد. تخمین زده می شود که خانوارهای موجود در بازار جنوب آسیا بیش از 25000 تن فلز گرانبها داشته باشند که ارزش آنها امروزه حدود نیمی از تولید ناخالص داخلی اسمی کشور است. اما بسیاری از این طلا چند نسل است که در کمد لباس های کمد فلزی بزرگ بیکار نشسته است.

برای چندین نسل ، سرخپوستان در طیف اقتصادی و اجتماعی ترجیح داده اند پس اندازهای خود-یا حداقل بخشی از آن-را به شکل طلا ذخیره کنند. در حقیقت ، تقاضای طلا در هند – که هندی ها بیشتر از شهروندان هر کشور دیگر ذخیره می کنند – به این ترتیب است که کشور آسیای جنوبی نیز یکی از بزرگترین واردکنندگان این فلز گرانبها در جهان است.

سرخپوستان از این طلا نه تنها به عنوان یک ابزار پس انداز استفاده می کنند که از آنها در برابر فراز و نشیب های بازار مالی محافظت می کند ، بلکه به عنوان دارایی ای که می توانند در برابر آن اعتبار کسب کنند ، استفاده می کنند. با این حال ، فروش طلای خود به شکل جواهرات یا هرگونه انگ دیگری در آن وجود دارد – “یکی آنقدر خراب شده است که آنها مجبور شدند آخرین دارایی خود را از امنیت مالی ضمانت کنند.”

چالش دیگر در نگهداری طلا در خانه این است که امن نیست.

ایندگولد ، یک استارتاپ جوان که در تلاش برای کمک به مردم برای استفاده از این طلا است ، روز جمعه گفت که 12 میلیون دلار در بودجه سری A خود جمع آوری کرده است. دور جدید تامین مالی توسط Prosus ‘PayU – که معمولاً فقط از معاملات مرحله بعد پشتیبانی می کند- و صندوق رشد فاز Falcon’s Alpha Wave Incubation (AWI) رهبری شد. Better Tomorrow Ventures ، 3one4 Capital ، Rainmatter Capital و سرمایه گذار فعلی Leo Capital نیز در این دور شرکت کردند ، که این امر باعث افزایش سرمایه تمام وقت این استارتاپ به 14 میلیون دلار می شود.

Indiagold-که توسط Nitin Misra و Deepak Abbot ، دو مدیر سابق Paytm تأسیس شد-در حال ساختن یک پلت فرم اعتباری جایگزین با تمرکز بر طلا در دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان است. این استارتاپ از طلا برای تعیین ارزش اعتباری مشتریان خود و ارائه API به بانک ها و سایر وام دهندگانی که می خواهند به این بازار دست نخورده برسند ، استفاده می کند.

این استارتاپ امروز دو پیشنهاد عمده دارد: این امر برای مردم بسیار آسان و مقرون به صرفه است که طلای خود را در قفسه های امن نگهداری کنند و به آنها این امکان را می دهد تا در برابر ذخایر طلای خود وام بگیرند.

هنگامی که فردی در Indiagold ثبت نام کرد ، عوامل استارتاپ به خانه آنها می آیند ، طلا را بررسی و وزن می کنند و آن را در یک کیسه ضد دستکاری متصل به برچسب RFID قرار می دهند. سپس این کیف را در یک جعبه فولادی قرار می دهند و مشتری را مجبور می کنند که آن را با اثر انگشت خود قفل کند. همانطور که ماموران محل را ترک می کنند ، برنامه Indiagold غذای زنده سفر خود را به محل طاق تعیین شده ارائه می دهد.

ایده این است که قرار دادن طلای خود را در یک قفسه برای مشتریان بسیار ساده کند. به طور سنتی ، به دلیل انگ احساسی که به فلز زرد متصل است ، اکثر مردم از انجام هر کاری با جواهرات طلایی که دارند ، تردید دارند. Indiagold روشی را طراحی کرده است که به آنها کمک می کند اعتماد مشتریان خود را جلب کنند.

میسرا در مصاحبه با TechCrunch گفت: “کل این تجارت بر اساس اعتماد ساخته شده است.” او گفت: “بر خلاف هنجاری که در برخی از محافل اکوسیستم استارتاپ وجود دارد که انتظار می رود همه چیز را بشکنید و سریع حرکت کنید ، در کسب و کار ما باید برای جلب این اعتماد با مشتریان وقت بگذرانیم.”

Indiagold همچنین قفسه های خود را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه – فقط چند دلار در سال ، در مقایسه با صدها بانک دریافت می کند. و بر خلاف بانک ها ، ایندیگولد با پوشش بیمه ای از طلای مشتریان محافظت می کند.

مشتریان به برنامه Indiagold دسترسی دارند که در آن می توانند ارزش اقلام طلایی که در قفسه قرار داده اند را در زمان واقعی مشاهده کنند. این زمانی است که دومین پیشنهاد استارتاپ آغاز می شود ، در صورت نیاز مشتریان. در صورتی که این مشتریان نیاز به دریافت وام داشته باشند ، استارتاپ خط اعتباری آنها را در عرض 30 ثانیه تسهیل می کند.

استفاده از طلا به عنوان وثیقه وام یک بازار بسیار بزرگ در هند است – و همچنین بازاری که تا حد زیادی بدون خراش باقی مانده است.

با وجود ذخایر بزرگ طلا که توسط خانواده های هندی در دست است ، بازار وام طلا به سختی سطح آن را خراشیده است. وثیقه طلا (166 تن) در اختیار Muthoot Finance کمتر از 1 of از ذخایر برآورد شده طلا در خانوارهای هندی (25 هزار پوند تن) است. این به این دلیل است که طلا به عنوان میراث خانوادگی تلقی می شود و نسل به نسل منتقل می شود. “تحلیلگران برنشتاین در گزارشی به مشتریان در اوایل سال جاری نوشتند.

مشتریان این حق را دارند که تنها در مقابل بخشی از ذخیره طلای خود که در قفسه ذخیره کرده اند ، وام بگیرند. و از آنجا که آنها می دانند که اقلام طلای آنها با بیومتریک آنها گره خورده است ، مطمئن هستند که هیچ کس وارد قفسه نمی شود و جواهرات آنها را ذوب می کند.

اگر تغییر رفتار مصرف کننده در حال حاضر یک کار بزرگ نبود ، امسال Indiagold با چندین چالش دیگر دست به گریبان بود. میسرا و ابوت گفتند ، موج دوم ویرانگر ویروس کرونا 70 درصد از مشاغل آن را ظرف چند روز از بین برد. میسرا به یاد می آورد: “ما در این سفر کوتاه خیلی چیزها را پشت سر گذاشته ایم.”

او گفت که در نیمه اول این ماه ، تجارت به اوج خود رسیده است.

“وام طلای منحصر به فرد Indiagold و محصولات قفسه طلا نه تنها تجربه بی نظیری را برای مشتریان ارائه می دهد ، بلکه به آن امکان می دهد اعتبارات خود را با نرخ مقرون به صرفه تری ارائه دهد. کششی که هندگولد در مدت کوتاهی شاهد آن بوده است گواهی بر قابلیت های برتر محصول و تجربه عمیق بنیانگذاران اصیل آن است. ما معتقدیم که بازار وام طلا برای ایجاد اختلال آماده است و از حمایت از بنیانگذاران Indiagold بسیار خوشحال هستیم. “

این استارتاپ که در حال حاضر در منطقه پایتخت ملی و ایندور در حال فعالیت است ، قصد دارد تا پایان سال مالی جاری به 10 شهر گسترش یابد. این دو گفتند که آنها همچنین در تلاش هستند تا محصولات خود را گسترش دهند. PayU در بیانیه ای اعلام کرد که راه های همکاری با Indiagold را در زمینه ارائه برخی محصولات بررسی می کند.

تعداد انگشت شماری از استارتاپ ها در حال کشف فرصت های طلا در هند هستند. Jar مستقر در بنگلور ، که امسال تأسیس شد ، به کاربران جوان کمک می کند تا با سرمایه گذاری روی طلای دیجیتال سفر پس انداز خود را آغاز کنند.