IPO بزرگ GitLab – TechCrunch

به The TechCrunch Exchange ، خبرنامه هفتگی استارتاپ ها و بازارها ، خوش آمدید. از آن الهام گرفته شده است ستون روزانه TechCrunch+ جایی که نام خود را می گیرد آیا هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ ثبت نام اینجابه

سلام دوستان! آخر هفته خوش. در بالا ، یک قسمت اضافی خالص وجود دارد که امروز به دنبال جمع آوری بزرگتر چین و مایکروسافت در LinkedIn است. بنابراین اگر به موارد بیشتری نیاز دارید ، در راه است. بیا بریم!

داستان اصلی پول در Startup Land این هفته IPO ساده GitLab بود.

در صورت عقب افتادن ، GitLab برای انتشار عمومی ثبت نام کرد و ما اشاره کردیم که با قیمت های فعلی بازار ، ارزش غول DevOps حدود 10 میلیارد دلار است. این باعث شد محافظه کار شود. GitLab محدوده قیمت IPO خود را بسیار بالاتر از برآورد اولیه خود افزایش داد و سپس 77 دلار قیمت گذاری کرد. بعد از ظهر جمعه ، همانطور که برای شما می نویسم ، ارزش هر سهم بیش از 108 دلار است.

من با سید سیبراندیج ، مدیرعامل GitLab ، صحبت کردم و درباره این معامله صحبت کردم. من مدتی با سیج براندیج در اینجا و آنجا ارتباط برقرار کرده ام ، با این داستان خاص شروع کردم. بنابراین صحبت کردن با او در روز IPO ، مطابق قوانین معمولی SEC ، بسیار سرگرم کننده بود. در اینجا آنچه آموختم:

  • چرا GitLab اکنون عمومی شد؟ سیبراندیج گفت که این امر همه امتیازات را شامل می شود ، از جمله مقیاس درآمد ، پیش بینی درآمد و انطباق. و تاریخ عرضه اولیه سهام 10 سال به همان زمانی که دیمیتری زاپروژتس بنیانگذار اولین کد خود را برای شرکت نوشت ، پایان داد. بنابراین این یک دور خوب از زمان بندی است. انسانها عاشق اعداد گرد هستند.
  • آیا معیارهای قوی حفظ خالص GitLab به پیش بینی درآمد کمک کرد؟ بله ، اما سیج برندیج نمی خواست این را به صراحت بگوید.
  • منبع باز اکنون یک مزیت است نه یک مانع: این نکته انعکاسی از چیزی است که ما در مورد استارتاپ ها در ماه گذشته به آن اشاره کردیم ، اما ارزش آن را دارد که به یک اندازه مشخص شود. در حال حاضر داشتن کد منبع باز یک است ببخشید برای شرکتهایی که امیدوارند روابط بلندمدت با توسعه دهندگان برقرار کنند ، چیزی که اغلب در مورد رشد محصول توسط محصول کلیدی است ، من آن را به خطر می اندازم. این نقطه مقابل جهان است که یک دهه پیش وجود داشت و شاید به همین دلیل باشد که مایکروسافت مدتی پیش مفهوم کد باز را تغییر داد.
  • و آیا شاهد ورود GitLab به MLOps و DevOps خواهیم بود؟ شاید؟ سیج براندیج در این زمینه سیاه و سفید نبود ، اما با سرعت بخشیدن به دنیای MLOps ، اگر ببینیم GitLab به موقع در منطقه ای که می تواند به عنوان منطقه استارتاپ نامیده شود سرگردان است ، شوکه نمی شوم. مطمئناً اکنون پول نقد برای انجام هر کاری که می خواهد دارد.

Cloudflare در مقابل جهان

بیایید به اخبار مربوط به اواخر سپتامبر بپردازیم که Cloudflare در حال حرکت به بازار “ذخیره سازی به عنوان خدمات” است. خبر این بود که Cloudflare قصد دارد از طریق مجموعه ای از مراکز داده جهانی ، ذخیره سازی ابری را ارائه دهد. اخبار محصول بسیار دورتر از چیزی بود که Cloudflare بیشتر به آن معروف است ، یعنی ایجاد وب سایت ها با سرعت بیشتر و ایمن تر.

چرا این شرکت عمومی که در حال حاضر وارد کالایی به این اندازه کالایی شده است ذخیره سازی؟ در آن زمان ، ران میلر نوشت که Cloudflare در حال تبدیل چیزی است که برای خود ساخته است و آن را به دیگران ارائه می دهد. و با حذف برخی از هزینه ها ، سرویس ذخیره سازی Cloudflare – R2 – ارزان تر از آن چیزی است که آمازون ارائه می دهد ، به عنوان مثال ، از طریق مجموعه خدمات مادون قرمز AWS.

من یک فکر کرده ام. به عبارت دیگر ، اگر ما شرکت های بزرگ فناوری ، اما نه تایتانیک ، با ردپای جهانی ببینیم که طعم خاصی از خدمات دیجیتالی را ارائه می دهند ، کاملاً منفجر نخواهم شد. همچنین وارد ارائه چه چیزی شوید به نظر می رسد در ابتدا ابزارهای مادون قرمز بسیار خوبی است که در ابتدا – با آنچه آمازون و مایکروسافت از طریق AWS و Azure ارائه می دهند – نسبتاً کمرنگ است.

این ممکن است بزرگ گنگ باشد ، اما ما می توانیم خود را کمی با قیاس توضیح دهیم. استدلال من شبیه این است که اینتل چگونه جهان را با روش پردازنده خاص خود برای مدت طولانی اداره می کرد ، اما آینده را از دست می دهد نه تنها به پردازنده های گرافیکی مجبور به استخراج معادن ارزهای رمزنگاری شده ، بلکه همچنین به عنوان یک استارتاپ در ساختمان ، به عنوان مثال ، سیلیکون تنظیم شده با هوش مصنوعی. به در قیاس ما ، AWS اینتل است و تراشه های AI چیزهایی مانند R2 از Cloudflare هستند.

روزهایی که AWS و Azure در حال معامله کاهش قیمت بودند ، پشت سر ما است. بعدش چی؟

شانس ، به پایان می رسد

  • ترکیبی از VC های Midwest 3.5 میلیون دلار به Presidio ، یک استارتاپ طاق دیجیتالی با هدف مصرف کنندگان اختصاص داد. این یک شرکت مستقر در فلوریدا است و به دنبال راه اندازی 2022 است. در این باره سوالات بی شماری دارم. اما اینکه شخصی در این زمان و عصر در حال ساخت یک استارتاپ ذخیره سازی است ، توجه من را جلب کرد.
  • شرکت نرم افزاری Cap table Carta محصول داده ای را ارائه داد که من از کار کردن با آن لذت بردم. اگر می خواهید با انبوهی از منابع مالی که بر اساس عصر و نوع شرکت قابل مرتب شدن هستند ، مشکلی ایجاد کنید ، سرگرمی خوبی است.
  • من قصد داشتم یادداشت هایی را در مورد این مقاله از یک استارتاپ بریتانیایی در مورد نحوه ورود مجدد آن به اتحادیه اروپا پس از تغییر قوانین حریم خصوصی در کشور خود بنویسم ، اما ناتاشا لوماس خود ما را مورد ضرب و شتم قرار داد. بنابراین پست او را بخوانید ، که بهتر از چیزی است که می توانستم به آن برسم.
  • و صحبت از انگلستان ، Freetrade در این کشور در حال حاضر 1 میلیون کاربر ثبت نام کرده است. این آمار اهمیت دارد زیرا نشان می دهد رونق Robinhood واقعا یک جنبش بین المللی مصرف کننده است که قایق های بسیاری از استارتاپ ها را بلند می کند.

الکس