Limbix داده های کارآزمایی بالینی را در مورد یک برنامه بهداشت روان روانشناختی برای نوجوانان منتشر می کند-TechCrunch

در ماه اکتبر ، Limbix ، شرکتی که درمان های دیجیتالی را برای نوجوانان ایجاد می کند ، داده هایی را از آزمایش جدید محصول خود منتشر کرد: SparkRx. SparkRx یک برنامه درمانی خودگردان برای نوجوانانی است که کاملاً با تلفن اجرا می شوند.

Limbix در سال 2016 تأسیس شد و حدود 30 کارمند دارد و قصد دارد 30 نفر دیگر را در سه ماهه دوم سال 2022 اضافه کند. تا کنون این شرکت 9 میلیون دلار سرمایه در سری A جمع آوری کرده است که در مه 2020 بسته شد. GSR Ventures ، با مشارکت سرمایه گذاران فعلی Sequoia Capital ، Storm Ventures ، NextGen Venture Partners و BIXINK Therapeutics.

SparkRx ، که برای کمک به نوجوانان در مدیریت افسردگی طراحی شده است ، اولین محصول این شرکت است که از نظر بالینی مورد ارزیابی قرار گرفته است. این برنامه نوجوانان را تشویق می کند که به احساسات خود توجه کنند و فعالیت هایی را برنامه ریزی کنند که باعث می شود احساس بهتری داشته باشند.

بنیامین آلوف ، مدیر ارشد پزشکی Limbix می گوید: “آنها واقعاً قصد دارند روزانه چند دقیقه با آن وقت بگذارند.” “[Teens use it] برنامه ریزی ، برنامه ریزی ، آماده سازی صحنه و سپس بیرون رفتن و انجام این فعالیت. سپس آنها گزارش می دهند که چگونه پیش رفت. ”

لیمبیکس به تازگی نتایج یک آزمایش بالینی را در کنفرانس ملی و نمایشگاه مجازی آزمایشی آکادمی اطفال آمریکا در سال 2021 رونمایی کرد. این مقاله در مجله ای منتشر نشده است ، اما TechCrunch ارائه پوستر شرکت (یک قالب خلاصه و غنی از داده ها که در کنفرانس های علمی استفاده می شود) را از این رویداد بررسی کرد.

در این مطالعه ، 160 نوجوان 13 تا 22 ساله برای استفاده از SparkRx یا برنامه دیگری که آموزش سلامت روان را ارائه می دهد ، تعیین شد. هر گروه دارای علائم افسردگی خفیف تا شدید بود که با استفاده از پرسشنامه ای کلاسیک در تحقیقات افسردگی به نام PHQ-8 مورد ارزیابی قرار گرفت. (اساسا، پرسشنامه از نوجوانان می پرسد برای برآورد این که چند وقت یکبار احساس می کنند علاقه چندانی به انجام کارها ندارند ، اشتهایشان از بین می رود یا به طور منظم احساس شکست می کنند ، علائم افسردگی را ارزیابی می کنند.) هرچه امتیاز بالاتر باشد ، علائم بدتر است.

SparkRx با کاهش نمرات PHQ-8 در بین نوجوانان همراه بود-این نمرات حدود پنج امتیاز کاهش یافت ، مطالعه کاهش به عنوان بالینی معنی دار نامیده می شود. با این حال ، این کاهش در مقایسه با گروه کنترل که به تازگی آموزش بهداشت روانی دریافت کرده اند ، از نظر آماری معنی دار نبود.

جایی که SparkRx تفاوت معناداری ایجاد کرد این بود که تیم به طور خاص به نوجوانانی نگاه کرد که در واقع هر هفته پرسشنامه های PHQ-8 را پر می کردند (همه افراد گروه درمان این کار را نکردند). در افرادی که در واقع برنامه را تکمیل کردند ، برنامه از کنترل بهتر عمل کرد.

پس از پنج هفته ، 21 درصد از نوجوانانی که به دستورالعمل های مطالعه پایبند بودند در حال بهبودی از افسردگی بودند ، در حالی که چهار درصد از گروه کنترل.

SparkRx در واقع در حال حاضر در دسترس نوجوانانی است که از پزشک خود به پزشک مراجعه می کنند. که از طریق امکان پذیر شده است راهنمای FDA در دوران همه گیری تصریح این که آژانس با انتشار برنامه های درمانی دیجیتالی مخالف نخواهد بود – به شرطی که در اختیار افرادی قرار نگیرد که با افکار خودکشی دست و پنجه نرم می کنند یا به تنهایی برای تشخیص بالینی یا تصمیمات درمانی استفاده نمی شوند.

آلوف می گوید ، با این حال ، اکثر کاربران تا کنون از طریق آزمایشات بالینی آمده اند ، نه از طریق استفاده در دنیای واقعی.

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد مردم می توانند از برنامه های بهداشت روان استفاده کنند – به ویژه افرادی که دارای این ویژگی هستند اضطراب و افسردگیاگرچه اثرات آن اندک است ، یک یادداشت کاغذی بازبینی 2020به اما به نظر می رسد یکی از موانع اصلی حفظ آن است. به عنوان یک مقاله مروری در پزشکی دیجیتال NPJ خاطرنشان می کند که میانگین میزان ماندگاری 15 روزه برای برنامه های بهداشت روانی حدود 3.9 درصد است.

آزمایش SparkRx تعداد احتباس بیشتری را نشان می دهد. چهل و دو درصد از نوجوانان هر روز از این برنامه استفاده می کردند (در مقایسه با 19.5 درصد که در سایر “برنامه های افسردگی تحقیقاتی” مشاهده می شد ، “این مطالعه اشاره می کند). آنها به طور متوسط ​​حدود 63.5 درصد برنامه را تکمیل کردند.

بخشی از افزایش نگهداری به شکل گیری برنامه سلامت روان برای مخاطبان نوجوان برمی گردد. آلوف می گوید SparkRx به طور خاص برای رسیدگی به مسائل مربوط به سلامت روان نوجوانان و موانعی که آنها را از درمان باز می دارد ، اصلاح شده است.

وی افزود: “ما از طریق مطالعات خود دریافتیم و همچنین منتشر شده است که نوجوانان روشهای درمانی خودگردان ، تا حدی خود مختار و بسیار مجزا را ترجیح می دهند. آنها دوست دارند این کار را در زمان خود ، به راحتی و با سرعت خود انجام دهند. ”

مثلا، متاآنالیز 2021 از هشت مطالعه ، برخی از موانع اصلی بین نوجوانان و درمان ارزیابی شده است. خودمختاری موضوع اصلی بود که در طول مطالعات پدیدار شد. تحقیقات دیگر نشان داده است که نیاز به خودمختاری یک “مانع قوی” است که از مراجعه نوجوانان به مراقبت های روانی جلوگیری می کند.

استدلال آلوف این است که SparkRx با در نظر گرفتن خودمختاری (و اختیاری – انگ نیز مانعی برای مشارکت در درمان است) طراحی شده است. این برنامه خود راهنما است و اگرچه برای شروع به ارجاع از ارائه دهنده خدمات درمانی نیاز دارد.

همچنین مهم است که ذکر شود این برنامه برای نوجوانانی که دارای ایده خودکشی هستند ، مناسب نیست. این برنامه برای نوجوانانی که نشان داده اند با افکار خودآزاری دست و پنجه نرم کرده اند ، مورد ارزیابی قرار نگرفت (PHQ-8 ، فرم مورد استفاده برای ردیابی علائم افسردگی در مطالعه ، به طور خاص در این مورد سوالی ندارد).

در نهایت ، SparkRx قصد دارد برنامه درمانی دیجیتال خود را برای تأیید FDA ارسال کند. آلوف می گوید ، این شرکت قصد دارد SparkRx را به یک درمان دیجیتالی مبتنی بر نسخه تبدیل کند.

وی می گوید: “دریافت مهر تأییدیه FDA فقط نشان می دهد که نه تنها اعتماد داخلی بلکه خارجی به کیفیت و اعتبار محصول وجود دارد.”

اینکه آیا SparkRX مورد تأیید FDA قرار می گیرد یا خیر ، به احتمال زیاد به نتایج یک آزمایش محوری دیگر بستگی دارد که این شرکت در حال حاضر در حال برنامه ریزی آن است. آلوف در ارائه یک جدول زمانی تردید داشت ، اما افزود که این شرکت “با جدیت” روی راه اندازی این آزمایش “در اسرع وقت ما” کار می کند.