LMS365، یک سیستم مدیریت یادگیری که در Microsoft 365 و Teams ساخته شده است، 20 میلیون دلار جمع آوری می کند.

شرکت دانمارکی LMS365، یک سیستم مدیریت یادگیری آنلاین (LMS) که برای استفاده در محصولات مایکروسافت ساخته شده است، در اولین دور سازمانی بودجه خود 20 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

LMS365 که توسط شرکت‌هایی از جمله غول لجستیک Hellmann و فرنچایز بطری‌سازی نوشابه G&J Pepsi استفاده می‌شود، به کاربران این امکان را می‌دهد که دوره‌های آموزشی خود را از ابتدا ایجاد کنند یا آنها را از شخص ثالثی مانند Go1 یا LinkedIn Learning وارد کنند، که LMS365 فقط ماه گذشته با آن همکاری کرد.

تعبیه یک سیستم مدیریت یادگیری به طور مستقیم در ابزارهای اصلی روزمره کارگران یکی از نکات اصلی فروش LMS365 در مقابل مدیران متصدی در فضای LMS مانند Workday، Eloomi، یا TalentLMS است.

راسموس هولست، مدیرعامل، به TechCrunch توضیح داد: “LMS365 یک مشکل فناوری اختراع نمی کند، اما با متخصصان در جایی که هستند ملاقات می کند.”

در زیر کاپوت

با ایجاد کننده دوره LMS365 و سازنده ماژول های یادگیری، کاربران می توانند عناصر را از محتوای موجود موجود در نرم افزار Microsoft Office از جمله PowerPoint، Word و Stream بکشند و رها کنند. یا می‌توانند دوره‌ها یا آزمون‌های از پیش موجود را وارد کنند که در جای دیگری ساخته شده و در آن ذخیره شده‌اند فرمت SCORM یا AICC، که می تواند برای آموزش عمومی صنعت خاص برای امنیت سایبری یا رعایت مقررات مفید باشد.

LMS365: ایجاد یک دوره

LMS365: ایجاد یک دوره اعتبار تصویر:LMS365

از دیدگاه کاربر نهایی، همه اینها به این معنی است که افراد جدید می توانند مستقیماً از طریق تیم های مایکروسافت وارد شوند، یا آموزش های مداوم در تمام انواع رشته ها از خدمات مشتری گرفته تا مدیریت سلامت روان دریافت کنند.

LMS365: دوره و مدیریت محتوا

LMS365: دوره و مدیریت محتوا اعتبار تصویر:LMS365

مدیران همچنین می توانند پیشرفت زبان آموز را ردیابی کنند و داده های مرتبط را از طریق تصاویر Microsoft Power BI ارائه کنند.

LMS365: ردیابی و گزارش

LMS365: ردیابی و گزارش اعتبار تصویر:LMS365

داستان تا اینجا

تاریخچه LMS365 را می توان به سال 2003 ردیابی کرد، زمانی که دندانپزشک Bjarne Mortensen شرکتی به نام Elearningforce را تأسیس کرد که دقیقاً بر روی استقرار در محل Microsoft Sharepoint متمرکز بود. در سال‌های اخیر، Elearningforce به یک محصول مبتنی بر ابر با پشتیبانی از Teams و Microsoft 365 تبدیل شد و اخیراً پشتیبانی از Viva، پلت‌فرم مایکروسافت به اصطلاح «تجربه و تعامل کارکنان» را معرفی کرد.

مورتنسن در سال 2018 بازنشسته شد و سهام خود را به کارآفرین Johan Wedell-Wedelsborg و Ole Kristoffersen و Steen Skallebæk، بنیانگذاران زنجیره نانوایی دانمارکی Ole & Steen فروخت. هولست سال گذشته از شرکت پیام‌رسان امن Wire به LMS365 پیوست، جایی که قبلاً به عنوان مدیر ارشد درآمد فعالیت می‌کرد.

در حالی که نام شرکت آن از نظر فنی Elearningforce باقی مانده است، این شرکت در سال 2015 به برند LMS365 تغییر مکان داد تا تمرکز خود را بر مایکروسافت منعکس کند.

اما چرا روی ارائه آموزش از طریق مایکروسافت، به طور خاص، و نه زوم یا مجموعه نرم افزاری مبتنی بر ابر گوگل تمرکز کنید؟ به گفته هولست، همه چیز به تمرکز و اندازه بازار قابل آدرس دهی مربوط می شود، بدون این که به مجموعه نرم افزاری گسترده مایکروسافت که میزبانی، ارتباطات / همکاری و بینش کلان داده را در بر می گیرد اشاره کنیم.

“این است [Microsoft software] یک بازار جهانی و منسجم از 350 میلیون کاربر – بنابراین دسترسی به پلت فرم ما آسان است و در برنامه ای قرار می گیرد که میلیون ها نفر روزانه از آن استفاده می کنند. همچنین، مایکروسافت مجموعه ابزاری را برای [whole] کسب و کار — LMS365 از Azure برای میزبانی، Teams برای ارائه برنامه های خود، VIVA برای توصیه دوره ها و Power BI برای استخراج داده ها استفاده می کند.

علاوه بر این، با تمرکز بر مایکروسافت، این امر خطرات مرتبط با تلاش برای پشتیبانی از اکوسیستم های نرم افزاری بیش از حد را به حداقل می رساند. مسلماً این موضوع بیشتر برای کسب‌وکاری بود که بدون بودجه نهادی رشد کرده است.

هولست گفت: «برای LMS365 که از نظر فنی بر روی پلتفرم‌های دیگر بسازد و خود را در معرض بدهی فنی قرار دهیم، معامله‌ای نیست که برای ما به‌عنوان یک کسب‌وکار راه‌اندازی سودمند باشد».

کمی بیش از نیمی از کاربران LMS365 در ایالات متحده مستقر هستند، تقریبا یک سوم در EMEA (اروپا، خاورمیانه و آفریقا) و بقیه در سراسر جهان پراکنده شده اند.

هولست گفت: «مشتریان معمولی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​با 200 تا 1000 کاربر هستند. بازارهای اولیه ما (حدود 80 درصد) صنعت خدمات، لجستیک، تولید، خودرو، مراقبت های بهداشتی و دولت است.

اولین سرمایه گذاری خارجی LMS365 توسط Blue Cloud Ventures مستقر در نیویورک، با مشارکت Kamet Capital سنگاپور و سهامداران فعلی انجام شد. این شرکت گفت که قصد دارد از تزریق نقدینگی تازه خود برای دو برابر کردن رشد جهانی خود از طریق خرید شرکای توزیع در ایالات متحده، آلمان و استرالیا استفاده کند.

هنریک جبرگ، مدیر ارشد استراتژی LMS365، در بیانیه‌ای گفت: «ما یک پنجره روشن از فرصت را در بازار می‌بینیم که می‌توانیم شتاب کنیم. ما از M&A به صورت استراتژیک در آینده استفاده خواهیم کرد، از جمله در رابطه با توسعه محصول.