Lunar Ventures راه اندازی صندوق 40 میلیون یورویی با هدف فنی ، با هدف راه اندازی فناوری های عمیق – TechCrunch

Lunar Ventures ، یک صندوق VC جدید و از نظر فنی که با هدف استارتاپ های فناوری عمیق در مراحل اولیه است ، از بستن اولین صندوق 40 میلیون یورویی خود خبر می دهد.

Lunar در سال 2019 توسط دکتر الاد وربین ، محقق علوم کامپیوتر در برلین تأسیس شد. میک هلسبند ، CTO و معمار نرم افزار ؛ و لوئیس شمتوف ، کارآفرین سابق.

راه اندازی به موقع است: سرمایه گذاری های عمیق فناوری در اروپا در پنج سال گذشته تقریباً سه برابر شده و در سال 2020 به 10 میلیارد یورو رسیده است. این تقریباً یک چهارم کل سرمایه گذاری های VC در قاره است.

وربین گفت: “بنیانگذاران استارتاپ های فنی در اروپا مشکل بزرگی دارند. آنها برای یافتن سرمایه گذارانی تلاش می کنند که درک کنند در حال ساختن چه چیزی هستند. اکثر VC ها در اروپا از یک زمینه فنی یا علمی برخوردار نیستند و برای ارزیابی فناوری زیربنایی تلاش می کنند و در سرمایه گذاری در عکس های امیدوارکننده ماه مبتنی بر علم شکست می خورند. ” شخصاً ، این نیز تجربه من است.

وربین ادامه داد: “ما تیمی از دانشمندان و مهندسان هستیم و Lunar Ventures را برای حل این مشکل ساخته ایم. ما بهترین استارتاپ هایی را می بینیم که آینده را می سازند ، تیم ما برای ارزیابی پتانسیل واقعی آنها ، تلاش فنی دقیق را انجام می دهد و سپس دورهای مالی آنها را هدایت می کنیم. “

این صندوق تا سقف 1 میلیون یورو در استارتاپ های فناوری اولیه عمیق سرمایه گذاری می کند که بر نرم افزار متمرکز هستند و هدف آنها مرزهای کامپیوتر ، یادگیری ماشین ، رمزنگاری ، زیرساخت های جدید ابر و پایگاه های داده نسل بعدی است.

تا کنون در Zama سرمایه گذاری کرده است ، یک استارت آپ مستقر در پاریس که برای مدل های یادگیری ماشین از رمزگذاری تمام به پایان استفاده می کند. Deepset مستقر در برلین ، رایانه ها را قادر می سازد تا زبان ساده را درک کنند. و Molecule ، یک پلتفرم کشف دارو با استفاده از بلاک چین اتریوم.

Lunar توسط LP هایی مانند Isomer Capital ، Multiple Capital ، Aldea Ventures ، Compagnia di San Paolo و صندوق سرمایه گذاری اروپا پشتیبانی می شود.