“Made of Air” ، سازنده ترموپلاستیک “کربن منفی” ، 5.8 میلیون دلار قفل می شود – TechCrunch

استارتاپ فناوری آب و هوایی مستقر در برلین ، “Made of Air” ، 5 میلیون یورو (5.8 میلیون پوند دلار) بودجه مالی را به سرپرستی صندوق خانواده نروژی TD Veen متمرکز بر پایداری بسته است.

همچنین پاتریک پیشت (مدیر مالی سابق گوگل و رئیس هیئت مدیره توییتر) ، گروه EQT ، توماس فون کوچ (مدیرعامل و بنیانگذار گروه EQT) ، سه شنبه سرمایه ، بنیانگذاران Pexip و اسکی باز مدال آور المپیک ، شرکت می کنند. اکسل لوند سویندال.

همانطور که از نام (نوع) آن مشخص است ، Made of Air (MoA) در حال تولید مواد با دوام برای انواع موارد استفاده است که از ضایعات چوبی (پیرولیزه) استفاده می کند تا کربن را برای مدت طولانی در نتیجه کربن سخت و سخت قفل کند. -ترکیب ترموپلاستیک منفی (که به معنای واقعی کلمه از biochar و bioplastics ساخته شده است).

وزارت دفاع قصد دارد این محصول ترسیب کربن را جایگزینی برای ترموپلاستیک های فسیلی برای مواردی که مواد عمر طولانی دارند ، ارائه دهد و با شرکت سازنده خودرو آئودی (تولید تابلوهای نما برای نصب در نمایندگی خیمه شب بازی) ، همکاری های تجربی اولیه داشته است. و با زنجیره مد H&M (ایجاد عینک آفتابی مبتنی بر زیست توده ، در میان سایر پروژه های آزمایشی).

همچنین با یک تولید کننده مبلمان مستقر در ایالات متحده همکاری دارد.

“مواد اولیه ما یک جریان زباله زیست توده از جنگلداری است. بنابراین جریان زباله ای که ما در حال بررسی آن هستیم از خاک اره و اندازه های کوچک تراشه از صنعت جنگلداری است و آنچه در حال رخ دادن است در قطع درختان برای محصولات چوبی – معمولاً برای ساخت و ساز – شما محصولات زیادی دارید که از آن پایین می آید. آلیسون درینگ ، بنیانگذار و مدیر عامل توضیح می دهد.

“این زباله هایی است که در غیر این صورت قرار است دفن شود ، گاز رسانی شود یا سوزانده شود ، و در هر سه مورد از بین رفتن ذخیره CO2 در مواد را از دست می دهید.”

“در مرحله پیرولیز – بنابراین در فرآیند تبدیل آن به بیوشار – ما در واقع CO2 موجود در مواد را گرفته و آن را تقریباً به کربن عنصری تبدیل می کنیم. بنابراین در این موارد شما در واقع قفل را در یک ماده قرار می دهید. این گاز به شکل گاز باقی نمی ماند – که بسیاری از آن ها به طور غیر مستقیم هوایی را جذب می کنند ، فکر می کنم شما در مورد آن می شنوید – گاهی اوقات گاز دارید و سپس در مورد اینکه با گاز چه کار کنید مشکلی دارید – در اینجا ما قفل شده ایم کربن عنصری که به CO2 باز نمی گردد. “

استارتاپ تولید مواد در سال 2016 بیش از 10 تن مواد به بیش از چهار مشتری مختلف ارسال کرده است.

درینگ می گوید: “اینها شرکای استراتژیک تری هستند که به دنبال زدودن زنجیره تامین خود با مواد منفی کربن ما هستند.” “صنایع با بیشترین نیاز به کاهش انتشار ، محیط ساخته شده ، خودرو/تحرک و کالاهای مصرفی هستند.”

در حالی که ممکن است نگرانی های زیست محیطی و سایر مسائل مربوط به صنعت زیست توده وجود داشته باشد – مانند این که درختانی که در غیر این صورت قطع نخواهند شد ، فقط برای انرژی سوزانده شوند یا محصولات قابل استفاده برای غذا در عوض برای سوختن سوزانده شوند – درینگ می گوید آنها از زیست توده درختان غیر جنگلی استفاده نمی کنند که در غیر این صورت قطع نمی شود و می توانند برای رشد کربن باقی بمانند.

او همچنین خاطرنشان می کند که موادی که تولید می کنند می تواند از انواع دیگر زیست توده ایجاد شود.

“آنچه ما در حال بررسی آن هستیم ، جریان زباله در حال حاضر است. بدیهی است که ما می توانیم این کار را با سایر جریانهای زباله زیست توده انجام دهیم. ما در حال بررسی این هستیم که چگونه می توانیم آن را منطقه ای کنیم “، او به TechCrunch می گوید. “بنابراین بحث تکیه بر یک نوع نیست – ما می توانیم این فرآیند را با هر گونه ماده گیاهی که فتوسنتز شده است انجام دهیم. کاری که ما نمی خواهیم انجام دهیم ، قطع یا ایجاد هرگونه نوسان در عرضه مواد غذایی است ، بنابراین ما نمی خواهیم – با تقاضای ما برای محصول خود – از طرف دیگر برای کشاورزی یک محصول واحد تولید کنیم.

“بنابراین ما در حال بررسی منابع غیر خوراکی یا نوعی از مواد اولیه ناشی از ضایعات فراوان مواد غذایی هستیم. بنابراین ، ما به بوته اطراف دانه های قهوه نگاه می کنیم ، به عنوان مثال – زباله های چوبی و زیست توده ناشی از آن یک جریان زباله بالقوه است. یا می تواند مانند پوست برنج باشد یا ساقه گوجه فرنگی باشد. این نوع زباله های بسیار خوب و دارای محتوای کربن بالا که می توانیم آنها را ترکیبی کنیم ، به عنوان مثال باعث جلوگیری از مصرف گوجه فرنگی نمی شویم. “

ساخته شده از بنیانگذاران هوا ، با مدیرعامل آلیسون درینگ (اعتبار تصویر: ساخته شده از هوا)

“ما اساساً سعی می کنیم به آن نگاه کنیم زیرا یک روند طبیعی در CO2 وجود دارد که به هوا باز می گردد ، زیرا زیست توده شروع به تجزیه می کند و آنچه ما انجام می دهیم این چرخه را قطع می کند – برای نجات CO2 از بازگشت به هوا”. او می افزاید “و ما می توانیم این کار را با این جریانات زباله به ویژه از چوب انجام دهیم ، زیرا صنعت چوب یک صنعت است و این ایده است که کربن در چوب ذخیره می شود ، و این محصولات می توانند برای مثال در ساختن برنامه هایی مفید باشند که در آنها 30 سال طول عمر دارید. ، 50 سال – ما می بینیم که این صنعتی شایسته رشد است. “

او پیشنهاد می کند که استفاده از چوب بیشتر در ساخت و ساز یکی از راه های احتمالی برای جایگزینی مواد CO2 بالا مانند فولاد است.

“بنابراین این صنعتی است که ما با پسماند خوب نیستیم – و وقتی مدل خود را افزایش می دهیم ، به این فکر می کنیم که اگر صنعت چوب افزایش یابد چه اتفاقی می افتد و این در واقع از نظر ذخیره کربن خوب است.”

درینگ می گوید که وزارت نفت قصد دارد ترموپلاستیک مبتنی بر زیست توده خود “دارای ویژگی های معمولی مقاوم در برابر آتش” باشد که از مواد روکش در محیط ساختمان (داخلی و خارجی) انتظار می رود.

او همچنین خاطرنشان می کند: “این در مورد خواص مکانیکی نیز صدق می کند.” در محیط ساخته شده ، ما به دنبال جایگزینی سایر مواد غیر ساختاری علاوه بر ترموپلاستیک ها هستیم. به طور کلی ، مواد ما بسته به موارد استفاده ، عملکرد برابر یا برتر را نسبت به نمونه های ترموپلاستیکی فسیلی خود دارند و آماده آماده سازی برای فرآیندهای شکل گیری موجود هستند. “

هدف این استارتاپ این نیست که مواد مشتق شده از زیست توده در کالاهای مصرفی سریع جابجایی یا محصولات مصرفی یکبار مصرف (مانند بطری آب ، درب فنجان قهوه و غیره) استفاده شود. بلکه این ماده برای “دوام” طراحی شده است و به عنوان جایگزینی برای “ترموپلاستیک های با انتشار بالا” در نظر گرفته شده است.

بنابراین انواع محصولات بالقوه ای که می تواند برای آنها استفاده شود مواردی مانند مبلمان ، روکش داخلی/خارجی ، داشبورد خودرو و “محصولات بسته” هستند که توسط مشاغل در زنجیره های تأمین خود استفاده می شوند.

پوشش خارجی با استفاده از مواد ساخته شده از هوا در نمایشگاه اصلی آئودی (اعتبار تصویر: ساخته شده از هوا)

درینگ می گوید: “هدف ما حذف کربن به جای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.” “ترکیباتی که ما می سازیم تجزیه پذیر نیستند بنابراین این ترموپلاستیک های با دوامی هستند که ما می سازیم.

“روشی که ما مشاهده می کنیم این است که آنها راهی برای ذخیره کربن در محصولات هستند ، اما آنچه ما می خواهیم محصولات با عمر بسیار طولانی – تا آنجا که می توانیم … حدود 50 درصد از بازار پلاستیک در اینجا است و اگر شما دارای تجزیه زیستی در یک طرف ، استفاده از محصولات یکبار مصرف ، فناوری زیادی در حال انجام است. خیلی جالب است از نظر دوام ، تولیدکنندگان گزینه های زیادی برای پایداری ندارند ، بنابراین این منطقه ای است که ما در حال بررسی آن هستیم. “

“در مدل تجاری ما ما مواد اولیه را خریداری می کنیم و ما در حال حاضر نمونه ای از نحوه برخورد با جریان های زیست توده را ایجاد می کنیم. ما پیش بینی می کنیم که بسیاری از منابع ما از زیر زمین به سطح زمین منتقل می شوند و ارزش ذاتی در این جریانهای زیست توده وجود خواهد داشت و ما فقط با آنچه در آنجا وجود دارد شروع می کنیم. “

به گفته درینگ ، هزینه خرید مواد برای مشتریان وزارت امور خارجه متفاوت است.

او می گوید: “ما بر اساس کاربرد محصول تمایز قائل می شویم.” به

“در حال حاضر ، فقط برای ارائه طیف وسیعی از نظر ترموپلاستیک ، ما بین یک پلاستیک فسیلی و یک پلاستیک زیستی از نظر قیمت هستیم. و بدیهی است که در مقیاس ما به سمت پلاستیک فسیلی حرکت می کنیم تا در آنجا رقابت کنیم. “

سناریوی پایان عمر برای مواد MoA نیز به طور بالقوه یک سناریو جدید است. بنابراین جایی که ترموپلاستیک های فسیلی می توانند باعث آلودگی محیطی پایدار شوند ، زیرا تجزیه نمی شوند و مسائل اقتصادی مربوط به بازیافت می تواند چالش برانگیز باشد ، درینگ می گوید که مواد زیست توده آن می تواند در پایان عمر خنک شده و به زمین بازگردانده شود.

اگرچه البته این شیوه صنعت و عادت مصرف کننده است ، نه آنچه از نظر تئوری امکان پذیر است ، که تعیین می کند که واقعاً پسماندهای چوبی پیرولیزه شده در پایان عمر محصول چه اتفاقی می افتد.

درینگ می گوید محصول استارتاپ “یک ماده کاملاً دایره ای است”.

این یک ترموپلاستیک است بنابراین اساساً در پایان عمر محصولات را می توان جمع آوری کرد ، آنها را خرد و اصلاح کرد – بنابراین واقعا مانند پلاستیک های دیگر به این شکل رفتار می کند. چیزی که در مورد مواد ما نسبت به پلاستیک ها خاص است این است که ما راهی برای رسیدن به زمین در پایان واقعی زندگی داریم.

“بنابراین این محصولات ، پس از چرخه های استفاده ، می توانند خرد شوند و در واقع دوباره در زمین قرار گیرند و این برای ما بسیار مهم است ، برای شرکای ما بسیار مهم است – زیرا آنچه که اساساً به این معنی است که ما کربن را از سطح زمین خارج کرده ایم 150 سال پیش ما آن را به هوا پمپ کرده ایم ، آن را از طریق زیست توده گرفته ایم ، آن را در یک محصول کار کرده ایم و اساساً آن را به زمین باز می گردانیم. بنابراین این پایان حلقه کربن است … و ما فکر می کنیم فناوری های زیادی وجود ندارد که بتوانند به طور دائم این کار را انجام دهند – و این یکی از آنهاست. “

او می افزاید: “وقتی محصولاتی با این طول عمر – ده تا پنجاه سال – دارید ، ما فرصت بیشتری برای کارکرد کربن داریم.” “بنابراین ما می توانیم آن را از هوا خارج کنیم و در واقع می توانیم آن را در آن محصولات جاسازی کنیم و سپس ، بله ، س questionsالاتی در مورد آنچه در پایان زندگی اتفاق می افتد داریم ، اما زمان بیشتری برای انجام این کار داریم و از آن جلوگیری خواهیم کرد ،” سالهاست که محصولات مضرتری وجود دارد. “

البته مدوریت واقعی هنوز “فاصله زیادی” دارد – و به یک روستای کامل نیاز دارد ، نه فقط یک شرکت نوپا با مواد جدید.

“ما هنوز کارهای زیادی برای انجام صنعت داریم ، تا بفهمیم چگونه کار می کند و چگونه می توان زباله ها را در پایان عمر محصول جمع آوری کرد و چگونه می توان با خیال راحت این کار را انجام داد زمین – اما پتانسیل وجود دارد ، مسیر وجود دارد … چالش های زیادی وجود دارد – بزرگترین چیز این است که ما یک شرکت هستیم و موازی که من دوست دارم از آن استفاده کنم این است که شما نمی خواهید یک شرکت تمیز کننده پلاستیک ها را از بین ببرد اقیانوس. شما واقعاً به تلاش مشترک نیاز دارید. درینگ می گوید ، و ما خیلی به آن نگاه می کنیم.

“ما یک فناوری داریم که می تواند این کار را انجام دهد – اما ما نیاز به حمایت شرکا داریم ، ما نیاز به سیاست داریم ، ما نیاز به جمع آوری زباله داریم ، ما همچنین به رفتار مصرف کننده نیاز داریم – همه این موارد باید به هم پیوند خورده و دوباره شکل دهی به تفکر ما در مورد پایان از عمر یک محصول و من فکر می کنم ما به نوعی با حلقه به آنجا می رسیم [and the circular economy] و من فکر می کنم این یک گام شگفت انگیز در تفکر است – و بسیاری از جمع آوری زباله به همین دلیل در حال تغییر است.

وی افزود: “آنچه ما می پرسیم نسخه بعدی فراتر از آن است-چگونه می توانیم مواد را از سیستم خود خارج کنیم که به درستی می توانند به زمین بروند؟ من نمی توانم تعداد چالش های موجود را نام ببرم ، اما فکر می کنم حرکت واقعی برای انجام این کار وجود دارد. “

کیل اسکاپل ، مدیرعامل TD Veen در مورد دور تامین مالی بذر در بیانیه ای گفت: “ما واقعاً تحت تأثیر آنچه آلیسون ، دانیل و بقیه ساخته شده از هوا تیم تا به امروز موفق شده است و افتخار می کند که این دور را رهبری کرده است. ما متقاعد شده ایم که تقاضا برای مواد منفی کربن در آینده قابل پیش بینی افزایش می یابد زیرا صنایع به دنبال کاهش ردپای کربن خود و اثبات آینده زنجیره تامین خود هستند. “

پیشت در بیانیه حمایتی دیگر خود افزود: “با تجربه شخصی من در صنعت جنگلداری ، روشن است که ساخته شده از هوابا توجه به حجم مواد اولیه موجود ، پتانسیل تاثیرگذاری در مقیاس بسیار زیاد است. “