Masterworks 110 میلیون دلار جمع آوری می کند تا سهام کسری هنر فیزیکی – و نه NFT – را به مجموعه سرمایه گذاران برساند – TechCrunch

همانطور که سرمایه گذاران تمایل دارند دارایی خود را در میان بازارهای دارایی سنتی فوق العاده بالا تنوع بخشند ، پلتفرم های مجهز به فناوری بیشتر در حال ظهور هستند تا بتوانند بستر سرمایه گذاری جایگزین انتخابی خود را ارائه دهند. استارتاپ Masterworks ، استارتاپی که سهام نقاشی ها و آثار دیگر هنرمندان مشهور را به فروش می رساند ، به ارزش تک شاخ دست یافته است ، زیرا به نظر می رسد بازار را در معرض نمایش آثار هنری زیبا در سبد سهام مردم قرار می دهد.

Masterworks امروز اعلام کرد که 110 میلیون دلار سرمایه در سری A به ارزش یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است. این دور توسط صندوق سرمایه گذاری Left Lane Capital مستقر در نیویورک و با مشارکت Galaxy Interactive و Tru Arrow Partners و دیگران برگزار شد.

دارایی های جایگزین در چند سال گذشته به تجارت بزرگی تبدیل شده اند زیرا بازارهای عمومی بیشتر خنک شده اند و سرمایه گذاران به دنبال بازدهی بیشتر در بازارهای سنتی هستند. کلاس دارایی های جایگزین یک کلاس متنوع است و در بین بازارهای کارتریج N64 ، Pokemon Cards ، Air Jordanans و NFTs ، هنرهای زیبا بخش سنتی تری از کلاس و یکی با جنبه های مثبت و منفی قابل پیش بینی را اشغال می کنند.

“اسکات لین” مدیر عامل شرکت TechCrunch می گوید: “هنر به عنوان یک کلاس دارایی یک GameStop یا NFT نیست ، در پایان روز بازده نسبتاً قابل پیش بینی است.” “با سرمایه گذاری روی یکی از این نقاشی ها ، شما هرگز ده برابر پول خود را بدست نمی آورید ، اما احتمالاً 90 درصد پول خود را نیز از دست نخواهید داد.”

به گفته لین ، Masterworks یک پلتفرم برای حمایت از نقاشان آینده نیست ، آنها به طور کامل روی هنرمندانی سرمایه گذاری می کنند که بازار ارزشمندی در مورد ارزش آثارشان دارند. “ما واقعاً معتقدیم که تنها بخش قابل سرمایه گذاری در بازار هنر نقاشی است [worth] به طور کلی یک میلیون دلار یا بیشتر ، و وقتی می گویم سرمایه پذیر است ، منظور من چیزی است که بازده قابل پیش بینی ایجاد می کند. “

Masterworks تعدادی نقاشی از هنرمندان مشهور معاصر مانند اندی وارهول ، کیث هرینگ ، ژان میشل بسکیات و یایو کوساما را خریداری و ذخیره می کند و سهام پیشنهادهای عمومی واجد شرایط را که در SEC ثبت شده است می فروشد و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا آن سهام را در بازار ثانویه خود معامله کنند. یکبار پیشنهاد بسته می شود وقتی Masterworks سرانجام یک نقاشی می فروشد ، حقوق سهامداران دریافت می شود. این استارتاپ با فروش آن نقاشی ها با سود ، درآمد کسب می کند و 20 درصد سود را در هر بار فروش یک تابلو به همراه 1.5 درصد در سال هزینه مدیریت هر اثر هنری به دست می آورد.

این استارتاپ همچنان در حال تعقیب سرمایه گذاران با سرمایه مناسب برای سرمایه گذاری است ، لین متذکر شد که سرمایه گذار متوسط ​​آنها بیش از 5000 دلار در هر نقاشی که پس داده اند ، سرمایه گذاری می کند و در طول عمر خود حدود 30،000 دلار سرمایه گذاری می کند.