Mayd برلین 15 میلیون دلار بذر دارد تا سریع داروها را تحویل دهد – TechCrunch

مید مستقر در برلین از فرصتی برای ایجاد یک بستر تحویل دارو در اروپا استفاده کرده است که با داروخانه های کوچک مقیاس که معمولاً در قاره معمول است همکاری می کند و از این طریق می گوید که چگونه همه گیری به طور کلی تقاضا برای تحویل درخواستی را تسریع کرده است.

این استارتاپ که در ابتدای سال جاری تأسیس شد ، 13 میلیون یورو (15 میلیون دلار) از 468 Capital ، Earlybird و Target Global برای تأمین چشم انداز خود مبنی بر رساندن سریع داروها به درب اروپایی ها – ظرف 30 سال در صورت سفارش قبل از ظهر (یا روز بعد ، در محل انتخاب شده از ساعت 8 صبح) دقیقه.

محدودیت های قانونی و تکه تکه شدن در سراسر اروپا ، با تعدادی از قوانین هر کشور در مورد نسخه ها ، ممکن است توضیح دهد که چرا این مورد استفاده هنوز توسط تعداد انگشت شماری از داروخانه ها یا غول های پلت فرم دوخته نشده است.

لوکاس پیچونکا ، یکی از بنیانگذاران ماید ، در مورد تحویل دارو در اروپا نسبت به ایالات متحده بسیار متفاوت است ، وی خاطرنشان می کند که تعدادی از قوانین می تواند در کشورهای مختلف اروپا اعمال شود-از جمله (هنوز) برخی محدودیت ها در نسخه های الکترونیکی.

“اکثر شرکت های آمریکایی آنها داروخانه هستند. بنابراین آنها مجوز داروسازی را برای هر ایالت یا برای تعدادی از ایالات انتخاب کرده اند و به عنوان داروخانه فعالیت می کنند. برای ما این درست نیست – ما بستری برای داروخانه ها و مصرف کنندگان هستیم. ” “ما داروخانه نخواهیم بود. ما به شدت با شرکای خود به صورت بسیار محکم کار خواهیم کرد اما ما یک داروخانه نیستیم. من فکر می کنم این بزرگترین تفاوت است. “

در آلمان ، جایی که مید شروع به کار می کند ، این کشور در حال آماده سازی سیستم نسخه الکترونیکی است که قرار است در ماه ژانویه آغاز شود-به عنوان بخشی از اقدامات گسترده تر برای دیجیتالی کردن خدمات مراقبت های بهداشتی (مانند آوردن پرونده الکترونیکی بیماران )

چنین مقررات مربوط به کشورها احتمالاً (تا حدی) اندازه گوشتی افزایش بذر مید را همراه با چالش های معمول فناوری و استخدام در مقیاس بندی مشاغل برنامه های تدارکات شهری توضیح می دهد.

در آلمان وضعیت متفاوتی وجود دارد که می تواند دارو را تحویل دهد. در پایان ، داروساز نیاز به کنترل روند زایمان دارد که کمی متفاوت از مدل تحویل معمولی است. ” “ما زیرساختی را در آنجا ایجاد کردیم [the pharmacist] واقعاً می تواند کنترل کند که چه نوع سوارکاری در حال حاضر چه چیزی را به چه کسی می رساند … اگر برای مثال داروساز داروی اشتباه را در کیسه یا چیزی قرار دهد ، همیشه باید بتوانید زایمان را متوقف کنید.

“در مرحله دوم ، بسیاری از موارد نظارتی وجود دارد که باید در بازار خود نیز پیاده سازی کنید … بنابراین اینطور نیست که اگر تحویل غذا یا هر چیزی که تحویل می دهید ، فقط بتوانید آن را اضافه کنید. شما واقعاً باید بر بخش خاصی تمرکز کنید تا اعتبار داروخانه ها را نیز داشته باشید. “

از سال آینده ، آلمانی ها می توانند نسخه ای دیجیتالی از پزشک خود دریافت کنند که می توانند برای انجام آن به داروخانه ارسال کنند – با بازپرداخت مطالبات بیمه درمانی مرتبط.

انجام تحویل نسخه الکترونیکی همچنین به معنای ادغام با زیرساخت داروسازی خاص است-که در آلمان شامل استفاده از کدهای QR می شود.

بنابراین ، این فقط یک محصول دیگر نیست که می تواند در کوله پشتی یک سوار گیرنده تحویل غذا جا به جا شود.

با این وجود ، مقررات اروپایی مانع کامل راه اندازی چنین مدلی زودتر نشده است. اما او استدلال می کند که زمان بندی فعلی در حال حاضر است-با افزایش دیجیتالی شدن خدمات مراقبت های بهداشتی و مردم در منطقه بسیار بیشتر از آنچه که قبل از همه گیری قبل از همه گیری پیش بینی شده بود ، برای تحویل و راحتی برنامه ها کار می کردند.

“به طور کلی ما می توانیم این مدل را دو سال پیش انجام دهیم. در واقع این اولین چیزی بود که ما می پرسیدیم چرا کسی در آلمان – یا احتمالاً در فرانسه یا در سایر کشورهای بزرگ اروپایی دیگر این کار را نمی کند. و در واقع ما واقعاً پاسخی پیدا نکردیم. اما آنچه ما در راه خود یافتیم این است که برای هر کشوری ترفندهای نظارتی وجود دارد که باید ابتدا آنها را ترک کنید تا بتوانید واقعاً کار کنید. “

وقتی موضوعات مختلفی را بررسی کردیم – مواد غذایی ، تحویل غذا ، نوشیدنی – تقریباً همه چیز فوراً تحویل داده می شود. اما چیزی که شما واقعاً مریض هستید و واقعاً نمی خواهید بیرون بروید ، دارو است – بنابراین این چیزی است که ما در آن گفتیم هی واقعاً منطقی است. “

شایان ذکر است که تعدادی از پلتفرم های سلامت از راه دور خدمات خصوصی در اروپا ارائه می دهند که می توانند داروهای تجویزی را مستقیماً و سریع پس از مشاوره مجازی با پزشک – مانند Kry سوئد – ارائه دهند.

اما – دوباره – مید استدلال می کند که برای مدل های متعدد جا دارد تا داروها را به درهای اروپایی ها برسانند.

“شما رویکردهای متفاوتی را مشاهده خواهید کرد – یکی از راه حل ها این است که فقط نسخه خود را به داروخانه ارسال کنید تا بتوانید آن را تهیه کنید ، دیگری به شما می گوید که کدام داروخانه احتمالاً آن را در انبار دارد ، و دیگری به شما می گوید که ارزان ترین قیمت را از کجا تهیه می کنید. تولید – محصول. اما اینها همه راه حل های واحد هستند و ما فکر می کنیم شما باید با هم ادغام شوید. “

مید در حال آماده شدن آلمان برای بازپرداخت بازپرداخت نسخه الکترونیکی در سال آینده با راه اندازی سرویس در حال حاضر ، پیش از آن تغییر است-به این معنی که ابتدا محدود به تحویل اقلام بدون نسخه از شرکای داروخانه است.

بنابراین ، از امروز ، ساکنان برلین می توانند تایرهای خدمات تحویل آن را لغو کنند تا محصولات بدون نسخه مانند دستبند یا شیرخشک نوزاد را درب منزل تحویل دهند.

و در حالی که سیستم عامل های تحویل درخواستی در برخی از بازارهای اروپایی وجود دارد که می تواند به سرعت همان کالاهای مشابه (بدون نسخه) را که می توانید در داروخانه خریداری کنید ، ارائه دهد-برای مثال Glovo اسپانیا ، خود را به عنوان یک برنامه “تحویل هر چیزی” معرفی می کند- مید استدلال می کند که برای داروسازی با توجه به شرایط پیچیده و متغیر در زمینه ارائه نسخه ، داروخانه جا دارد.

از ماه ژانویه ، مید می تواند سفارشات داروهای تجویزی را دریافت کند – بیماران را به داروخانه هایی که نسخه آنها را پردازش می کند پیوند می دهد. داروهای خود را برای تحویل بسته بندی کنید (توسط کارکنان تحویل دوچرخه الکترونیکی یا روروک مخصوص بچه ها انجام می شود نه کارگران کنسرت اما کارکنان تمام وقت) ؛ و از طریق تماس تلفنی یا به صورت متنی از طریق برنامه آن بر اساس اولویت بیمار به بیمار مشاوره دهید.

بر اساس پیکونکا ، قبل از دریافت توصیه پزشک از داروسازان در مورد نحوه مصرف دارو و عوارض جانبی احتمالی ، هیچ نسخه ای ارائه نمی شود.

خدمات تحویل مید در پایتخت آلمان آغاز می شود – جایی که او می گوید بیشتر شهر تحت پوشش شرکای داروخانه است (تا کنون حدود 30 مورد دارد) اما برای رسیدن به حومه برلین باید تعداد بیشتری اضافه شود.

Pieczonka همچنین می گوید که مید نیز خدمات خود را گسترش می دهد امسال به سایر شهرهای آلمان – به تبلیغ بازار قابل آدرس 60 میلیارد یورو در سراسر کشور در کل.

آی تیجاه طلبی ها به همین جا ختم نمی شود ، زیرا چشم به گسترش گسترده تر اروپا دارد. هنوز تصمیمی در مورد دیگر بازارهای منطقه ای گرفته نشده است – اما Pieczonka مطمئن است که مدل می تواند مقیاس پذیرد.

“اولین تمرکز ما بر آلمان است زیرا این بزرگترین بازار در اروپا است و اگر این بازار را ترک کنیم می توانیم به کشورهای دیگر نیز برویم. در پایان ، شما همچنین شاهد یک روند بزرگتر هستید که هرکسی کالای خود را تحویل می دهد – بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم اسپانیا ، ایتالیا یا فرانسه یا هرجای دیگر نباید به آنجا برسند. [medicines] تحویل داده شد ، “او می افزاید.

مدل تجاری مید در آلمان این است که از داروخانه ها برای فروش هرگونه اقلام غیر نسخه ای که به آنها می رساند ، و هزینه تحویل (یا هزینه پلت فرم فهرست) برای تحویل نسخه های الکترونیکی دریافت کند.