MG موتور چینی هاچ بک EV کامپکت را برای جابجایی شهری در هند عرضه می کند

ام‌جی موتور، که موریس گاراژ نیز نامیده می‌شود، روز چهارشنبه دومین خودروی برقی خود را در هند به نام Comet EV معرفی کرد که هدف آن انبوهی است که به دنبال یک وسیله نقلیه جمع‌وجور برای جابجایی شهری هستند.

این برند بریتانیایی، واحدی از SAIC Motor دولتی چین، می‌گوید که هاچ بک جدید آن برای مسافران جوان در کشور آسیای جنوبی عالی است. با قیمت اولیه 9700 دلار (7.98 لک روپیه هند)، Comet مقرون به صرفه است. همچنین ظاهر بسیار جذابی دارد و در طیف وسیعی از رنگ های روشن عرضه می شود. به علاوه، طبق گفته این شرکت، رانندگان می توانند بین بیش از 250 گزینه برگردان و گرافیک برای شخصی سازی سواری خود انتخاب کنند.

وقتی صحبت از رفت‌وآمدهای شهری به میان می‌آید، این وسیله نقلیه به اندازه‌ای کوچک است که حتی برای چالش‌برانگیزترین مکان‌های پارک نیز شعاع گردش کوتاه 4.2 متری دارد تا تجربه سواری و پارک بهتری را ارائه دهد. و حتی می توانید چهار نفر را در آن جا دهید، کم و بیش راحت.

Rajeev Chaba، رئیس MG Motor India، در جریان معرفی این وسیله نقلیه گفت: “Comet EV برای کسانی است که به دنبال راه حلی هوشمند برای مبارزه با مشکلات حرکت شهری امروزی هستند.”

MG Comet، که به نظر می‌رسد نسخه‌ای از Wuling Air EV است که SAIC-GM-Wuling (SGMW) در ژوئن سال گذشته در اندونزی و چین راه‌اندازی کرد، بردی حدود 143 مایل را با یک بار شارژ ارائه می‌کند. این باتری لیتیوم یونی 17.3 کیلووات ساعتی دارد و به Apple Car Play بی‌سیم و پشتیبانی از Android Auto مجهز است.

ام جی موتور به نظر می رسد تا 30 درصد از فروش محلی خود را از بخش خودروهای برقی تولید کند و به دنبال راه اندازی دو خودروی برقی دیگر در کشور تا پایان سال 2024 است. این شرکت اولین شاسی بلند برقی خود را با نام ZS در بازار هند معرفی کرد. 2019.

Comet EV از 15 می برای رزرو در دسترس خواهد بود و تحویل در اواخر ماه جاری انجام می شود.

ام‌جی موتور قرار است در مقابل تاتا موتورز هند قرار بگیرد، که تیاگو EV را به‌عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروی برقی خود دارد که از حدود 10600 دلار (8.69 هزار روپیه هند) شروع می‌شود.

قیمت و ویژگی های Comet EV آن را به گزینه ای امیدوارکننده در بازار هند تبدیل کرده است، جایی که خودروهای برقی تنها 1 درصد از بیش از 3 میلیون خودروی فروخته شده در سال را تشکیل می دهند. با این حال، ام جی موتور در حال حاضر تحت نظارت دهلی نو به دلیل بی نظمی های مالی ادعا شده است. این شرکت همچنین با یک مبارزه سخت با بازیکنان موجود از جمله تاتا موتورز مواجه است که به دنبال افزایش حضور خود در بازار در حال ظهور خودروهای برقی با عرضه‌ها و دسترسی محلی خود هستند.