MX Player هند از مرز یک میلیارد بار عبور کرد – TechCrunch

MX Player ، سرویس پخش ویدئویی درخواستی ، با عبور از 1 میلیارد بار ، به لیست بسیار کوچک اما پرآوازه برنامه ها در سطح جهانی پیوست تا به این نقطه عطف برسد. این شرکت ، متعلق به گروه هندی تایمز اینترنت است ، اولین شرکت از دومین بازار بزرگ جهان است که به این گروه راه یافته است.

این برنامه که سفر خود را به عنوان پخش کننده پخش ویدیوی محلی آغاز کرد ، در دو سال گذشته بسیار رشد کرده است زیرا این استارتاپ با هزاران فیلم و نمایش محلی و بین المللی و چندین عنوان اصلی ، پلت فرم را پر کرده است ، و همچنین به عنوان افراد پیدا شده است. خود را به دلیل همه گیری در زمان جدیدی پیدا کرده و در خانه های خود محبوس شده اند.

MX Players-که یک برنامه رایگان با تبلیغات یا برنامه های بدون تبلیغات را تنها با 2.6 دلار در سال ارائه می دهد-همچنین به چندین بازار بین المللی از جمله بنگلادش ، شرق میانه ، آسیای جنوب شرقی ، ایالات متحده و بریتانیا گسترش یافته است. (هند محبوب ترین بازار آن است.)

صفحه MX Player در فروشگاه Google Play در حال حاضر بازتاب 1 میلیارد نصب را نشان می دهد ، اگرچه این استارتاپ-که اکثر کاربران آن اندروید هستند-افزود که حجم قابل توجهی بارگیری را در چندین فروشگاه شخص ثالث مشاهده می کند. (این ارقام برای سایر فروشگاهها به اشتراک گذاشته نشد.)

کاران بدی ، مدیر اجرایی MX Player ، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: “ما بر روی دو چیز ساده تمرکز کردیم: دریافت محتوای مناسب برای مخاطبی که داریم و محصول مناسب برای کاربران ما.”

بدی گفت که این استارتاپ به سرعت در بازار پیشرفت کرده است ، زیرا بازیکنان بسیار کمی در حال تولید محتوا برای توده مردم هستند. بدی ، که قبلاً تجارت Eros Now در هند را اداره می کرد ، به قطع ارتباط بین بازیکنان و مخاطبانی که دنبال آنها هستند اشاره می کند ، حتی در حالی که به نظر می رسد همه ادعا می کنند که آنها در تلاش برای پیروزی کل کشور هستند.

کاران بدی (اعتبار تصویر: Times Internet)

“هنگامی که به چشم انداز نگاه می کنید ، پخش کننده هایی داریم که محتوای پخش خود را با سرمایه گذاری اندک در تولید برنامه های اصلی در OTT قرار می دهند. سپس ما شرکت های بین المللی – Netflix و Amazon – را داریم که بر 5 درصد بالای مردم تمرکز کرده اند. “

وی گفت: “اگر به محتوایی که ما دنبال آن هستیم نگاه کنید ، برای مخاطبان وسیع تر بسیار مناسب است.”

برخی از نمایش های اصلی وب که MX Player تولید کرده یا دارای مجوز اختصاصی است عبارتند از Hello Mini ، یک داستان هیجان انگیز و عاشقانه ، Aashram ، که همچنین در ژانرهای هیجان انگیز و جنایی است ، و Flames ، یک داستان عاشقانه نوجوانان. بدی با استناد به یک نظرسنجی داخلی که MX Player با کاربران خود انجام داده است ، گفت که نمایش هایی مانند “Matchmaking Indian” که در بین کاربران Netflix در هند سر و صدای زیادی ایجاد کرد ، با مخاطبان MX Player مطابقت نداشت.

MX Player ، که همچنین برنامه محبوب ویدیویی کوتاه MX TakaTak را اداره می کند ، همچنین به عنوان یکی از شرکت های تهاجمی برای نوآوری و سازگاری با نوآوری محصول ظاهر شده است. برنامه آن همچنین دارای یکپارچه سازی درون برنامه ای با سرویس موسیقی Gaana است که متعلق به Times Internet است و همچنین چندین مینی بازی ارائه می دهد.

این برنامه اولین سرویس ویدیویی محبوب بود که از کدک ویدیویی H.266 پشتیبانی می کرد. این حرکت به شرکت اجازه می دهد تا میزان مصرف کاربران را هنگام پخش ویدئوها بیش از نصف کاهش دهد – در حالی که کیفیت کلی فیلم را نیز بهبود می بخشد.

بدی گفت ، پیشرفت هایی مانند این برای شرکت هایی مانند MX Player بسیار مهم تر است ، زیرا مخاطبانی که در حال خدمت به آنها هستند. “به عنوان مثال ، ما اندازه گیری روشنی در رابطه بین تأخیر و نامزدی داشته ایم. هرچه زمان تأخیر کمتر باشد و در اینجا در مورد ثانیه صحبت می کنیم ، شاهد هفت تا هشت درصد برخورد درگیر هستیم. “

هند یکی از سریع ترین بازارهای سرگرمی در حال رشد در جهان است. نتفلیکس ، آمازون پرایم ویدئو ، دیزنی هات استار و ده ها سرویس بین المللی دیگر برای به دست آوردن کاربران در این کشور رقابت می کنند ، که بیش از 700 میلیون از آنها به صورت آنلاین وجود دارد.

به گفته شرکت تحقیقاتی Sensor Tower ، کمتر از 20 برنامه (از جمله برنامه های Google که از قبل روی دستگاه های Android نصب شده اند) وجود دارد که یک میلیارد بار بارگیری یا نصب شده اند. این شرکت در ماه آگوست به TechCrunch تأیید کرد که هیچ برنامه هندی دیگری حتی نزدیک به رسیدن به نقطه عطف نیست.