Nanoracks، Voyager و Lockheed Martin ایستگاه فضایی تجاری – TechCrunch را برنامه ریزی می کنند

سلام و خوش آمدید به Max Q. عصر ایستگاه های فضایی تجاری اینجاست. اخبار Nanoracks، Voyager و Lockheed Martin در مورد برنامه های آنها برای پرتاب یک ایستگاه فضایی در سال 2027، به علاوه اخبار مربوط به Starship SpaceX را بخوانید.

نکات، نظرات، انتقادات، افکار؟ به من ایمیل بزنید [email protected] یا مرا در توییتر پیدا کنید @breadfrom.

فراموش نکنید که برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q در صندوق ورودی خود ثبت نام کنید.

فصل بعدی اقتصاد فضایی جدید: مقاصد

من با دیلن تیلور، مدیرعامل هلدینگ فضایی وویجر، جفری منبر، مدیر عامل Nanoracks و لیزا کالاهان، معاون فضای تجاری تجاری لاکهید مارتین، صحبت کردم تا درباره برنامه‌های این شرکت‌ها برای راه‌اندازی یک ایستگاه فضایی تجاری در سال 2027 صحبت کنم.

مانبر گفت: «ناسا به عنوان یک مشتری این انقلاب خارق العاده را در حمل و نقل فضایی به راه انداخته است. با تکیه بر موفقیتی که ناسا در زمینه حمل بار و موفقیت خدمه تجاری به دست آورد، می توان پیش بینی کرد که با بازارهای علاقه مند به فضا، ما شاهد همین اتفاق در ایستگاه های فضایی خصوصی کوچکتر خواهیم بود.

Starlab، یک ایستگاه فضایی تجاری در مدار پایین زمین، برای استفاده تا سال 2027 برنامه ریزی شده است. اعتبار تصویر: قفسه های نانو

در حالی که SpaceX در انتظار تایید مقررات است، سفینه ستاره ای آتش می گیرد

برای اولین بار، اسپیس ایکس دو شلیک آزمایشی موتورهای خلاء رپتور خود را در حالی که به یک موشک استارشیپ متصل بودند، انجام داد. ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، بعداً گفت که نسل بعدی موشک سنگین‌بار برای اولین تلاش مداری خود در ماه آینده آماده خواهد شد و در انتظار تایید تنظیم‌کننده‌ها است.

اسپیس ایکس هنوز به تایید اداره هوانوردی فدرال نیاز دارد تا بتواند نسخه ای کامل از Starship و Super Heavy را به مدار ارسال کند. هفته گذشته، تنظیم کننده نظرات عمومی را در دو جلسه جداگانه درباره پیش نویس ارزیابی زیست محیطی خود از سایت پرتاب پیشنهادی، که بخشی عادی از فرآیند صدور مجوز است، شنید. مشخص نیست FAA چه زمانی تصمیم نهایی را در مورد مجوز منتشر خواهد کرد. دوره نظر عمومی در مورد پیش نویس EA تا اول نوامبر باز است.

ناسا و بوئینگ: Starliner تا نیمه اول سال 2022 متوقف شد

مدیران ناسا و بوئینگ تایید کردند که فضاپیمای محاصره شده استارلاینر حداکثر تا نیمه اول سال آینده پرواز نخواهد کرد. در حالی که بوئینگ هنوز قادر به شناسایی علت اصلی گیر ماندن 13 سوپاپ از 24 سوپاپ در سیستم محرکه در طول فعالیت های معمول قبل از ماموریت در موقعیت بسته مانده است، این شرکت به رطوبت و خوردگی فلوریدا به عنوان مقصر اصلی مشکوک است.

بوئینگ طی یک نشست خبری تاکید کرد که قبل از رسیدن استارلاینر به سکوی پرتاب، آزمایش‌های متعددی روی این شیرها انجام داده است، اما هنوز متوجه این مشکل نشده است. با این وجود، مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا، استیو استیچ، گفت که این آژانس “با اطمینان کامل به این است که بوئینگ به زودی خدمه پرواز خواهد کرد.”

ما این مشکل را حل خواهیم کرد و سپس دو سیستم حمل و نقل فضایی مانند آنچه می‌خواهیم خواهیم داشت، با بوئینگ و اسپیس ایکس که هر دو پرواز می‌کنند. [ … ] دلیلی ندارم که باور کنم بوئینگ موفق نخواهد شد.»

اعتبار تصویر: ناسا/گتی ایماژ

کمیته سنا به ناسا: دو توسعه دهنده را برای برنامه فرودگر ماه انتخاب کنید

طبق پیش‌نویس لایحه بودجه سال مالی 2022، سناتورها به ناسا دستور داده‌اند تا دو تیم را برای توسعه فرودگرهای ماه تحت برنامه سیستم فرود انسانی انتخاب کند. گرفتن؟ آنها فقط 100 میلیون دلار اضافی برای این کار به آژانس می دهند.

ناسا معتقد است که SpaceX – و تنها SpaceX – را برای توسعه یک فرودگر انتخاب کرده است، زیرا کم‌هزینه‌ترین پیشنهاد را ارائه کرده است: فقط 2.9 میلیارد دلار، در مقایسه با قیمت پیشنهادی Blue Origin (5.9 میلیارد دلار) و Dynetics (9 میلیارد دلار). با توجه به تفاوت قابل توجه هزینه بین این سه پیشنهاد، مشخص نیست که چگونه افزایش سنا به برنامه HLS – که تنها 100 میلیون دلار است – به ناسا امکان می دهد یک تیم اضافی را انتخاب کند.

اعتبار تصویر: منشاء آبی

اخبار از سراسر وب

  • LeoLabs، استارت آپی که یک شبکه ردیابی جهانی برای اجسام در مدار توسعه می دهد، ششمین سایت را برای دو رادار آرایه فازی زمینی بعدی خود اعلام کرده است: استرالیای غربی. این سایت به شرکت کمک می کند پرتاب ها از آسیا و همچنین اجرام مداری را که بر فراز نیمکره جنوبی سفر می کنند، ردیابی کند.
  • تحقیقات مورگان استنلی یک نظرسنجی منتشر کرد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نهادی و کارشناسان صنعت انتظار دارند اسپیس ایکس به ارزش بالاتری نسبت به تسلا برسد. ارزش بازار این خودروساز در حال حاضر حدود 895.6 میلیارد دلار است.
  • Orbex، یک شرکت فضایی اسکاتلندی، از موشک فضایی “Prime” خود رونمایی کرد. بر اساس مطالعه ای از دانشگاه اکستر، پرتاب Prime می تواند تا 86 درصد کمتر از یک وسیله پرتاب مشابه تولید گازهای گلخانه ای تولید کند.
  • Rocket Lab تاریخ هدفی را برای پرتاب بعدی خود 10 نوامبر تعیین کرده است، جایی که سومین مرحله اول الکترون خود را در اقیانوس بازیابی خواهد کرد. برای اولین بار، یک هلیکوپتر برای آزمایش ارتباطات و ردیابی در منطقه بازیابی مستقر خواهد شد تا برای تسخیر تقویت کننده در هوا در آینده آماده شود.

به ما در TC Sessions: Space در ماه دسامبر بپیوندید

سال گذشته ما اولین رویداد فضایی اختصاصی خود را برگزار کردیم و آنقدر خوب پیش رفت که تصمیم گرفتیم دوباره در سال 2021 میزبان آن باشیم. امسال، این رویداد در 14 و 15 دسامبر برگزار می شود و یک بار دیگر قرار است یک کنفرانس کاملا مجازی باشد، بنابراین مردم از در سرتاسر جهان می‌توانید بپیوندید – و شما هم می‌توانید.