Orbit Fab سری A 28.5 میلیون دلاری را برای قابلیت های سوخت گیری در مدار بسته می کند.

Orbit Fab، شرکتی که می‌خواهد شبکه‌ای از ایستگاه‌های سوخت‌رسانی را در مدار بسازد، سری A 28.5 میلیون دلاری را برای اجرای ماموریت‌های تحویل سوخت و زیرساخت‌های بیشتر بسته است.

این استارت‌آپ مستقر در کلرادو، یک پورت سوخت‌گیری به نام رابط انتقال مایع با قابلیت اتصال سریع (RAFTI) ایجاد کرده است که می‌تواند روی ماهواره‌ها و وسایل نقلیه سرویس مداری ادغام شود. Orbit Fab می‌خواهد تانکرهای سوخت در مدار را پرتاب کند (که این شرکت گاهی اوقات مشابه پمپ‌های بنزین می‌کند) که می‌توانند با هر فضاپیمایی مجهز به رابط RAFTI پهلو بگیرند.

بدون راهی برای سوخت رسانی به ماهواره ها در فضا، عمر مفید هر فضاپیما به میزان سوختی که در هنگام پرتاب حمل می کند محدود می شود. این می تواند ماهواره را سنگین تر و گران تر کند و هر مانور را پرهزینه کند. Orbit Fab می‌گوید سوخت‌گیری می‌تواند مأموریت‌های خدمات ماهواره‌ای گسترده‌تر، عملیات قرار ملاقات و مجاورت، مونتاژ در فضا و سایر مانورهای فضاپیما را که می‌توانند طول عمر بیشتری را طلب کنند، در حالی که هزینه کلی کارکرد یک ماهواره را کاهش می‌دهد.

اوت گذشته، Orbit Fab اعلام کرد که از سال 2025 تا 100 کیلوگرم هیدرازین را با قیمت 20 میلیون دلار به ماهواره ها در GEO تحویل می دهد.

این شرکت در حال حاضر چهار پرتاب را طی سه سال آینده رزرو کرده است، از جمله سه ماموریت برای وزارت دفاع ایالات متحده. یکی از این ماموریت‌ها که برای اوایل سال 2025 برنامه‌ریزی شده است، پورت RAFTI Orbit Fab را در ماهواره‌های نظامی ادغام می‌کند تا بتوانند توسط تانکرهای هیدرازین در مدار سوخت‌گیری شوند. به طور کلی، Orbit Fab بیش از 21 میلیون دلار قرارداد DOD بسته است.

Orbit Fab همچنین شروع به بسته شدن بر روی مشتریان تجاری کرده است: این شرکت با Astroscale قراردادی امضا کرد تا وسایل نقلیه خدمات مداری خود را در مدار geostationary (GEO) دوباره پر کند.

علاوه بر سری A، که Orbit Fab گفت که یک دور صعودی بود، این شرکت اعلام کرد که تیم خود را در طول سال گذشته دو برابر کرده و به 60 نفر رسانده است و قصد دارد حداقل 25 نفر دیگر را امسال استخدام کند.

دور صعودی توسط 8090 Industries با سرمایه گذاری های اضافی توسط Stride Capital، Industrious Ventures، Lockheed Martin Ventures، Tribe Capital، Good Growth Capital و Massive Capital Partners رهبری شد.