Pagos که توسط مدیران سابق Braintree و PayPal تأسیس شده است ، 10 میلیون دلار برای ارائه اطلاعات پرداخت مبتنی بر API جمع آوری می کند-TechCrunch

Pagos ، یک استارتاپ زیرساخت اطلاعات پرداخت که توسط مدیران سابق Braintree و PayPal تأسیس شده است ، 10 میلیون دلار بودجه تأمین کرده است.

اوایل امسال شروع شد ، اولین راه دور مبلغ پرداختی در حال ایجاد یک “پلت فرم” داده و سرویس های خرد مبتنی بر API است که می گوید می تواند با هر دسته پرداخت ادغام شود. هدف نهایی این است که عملکرد بهتر و “بهینه سازی” زیرساخت های پرداخت های موجود در یک کسب و کار را افزایش دهیم.

این مفهوم بر اساس تجربه تیم م foundسس در شرکت های قبلی آنها به وجود آمد. مدیر عامل کلاس بوک و CPO آلبرت دروآرت طی هشت تا نه سال گذشته پست های رهبری بالایی در Braintree/Venmo و PayPal داشت (Braintree/Venmo توسط PayPal خریداری شد). این زوج همچنین در پردازنده پرداخت Netgiro ​​(که بعداً به Digital River فروخته شد) همکاری کردند. دانیل بلومبرگ، CTO شرکت ، در دو دهه گذشته هفت استارتاپ راه اندازی کرده است (و پنج مورد را فروخته است).

(یادداشت جانبی: بوک و بلومبرگ در همان شهر کوچک در حومه سوئد بزرگ شده اند ، اما هر دو در خارج از کشور – در نقاط مختلف – طی دو دهه گذشته زندگی کرده اند.

بوک گفت: “چالشی که ما تقریباً برای هر یک از مشتریان خود دیدیم این بود که آنها دانش کافی ، اطلاعات کافی و ابزار کافی برای اجرای یک استراتژی در مورد پردازش پرداخت یا نحوه بهینه سازی آن را نداشتند.” ، که عملیات بین المللی Braintree را از ابتدا رهبری می کرد و پس از کسب استارتاپ برای PayPal کار کرد. “این بدان معناست که آنها بسیار کندتر عمل می کنند و کار بسیار سخت تری را در انجام تمام کارهایی که باید انجام دهند و تولید نتایج دلخواه خود دارند.”

در حقیقت ، این می تواند منجر به افزایش هزینه های عملیاتی ، از دست دادن درآمد و “اصطکاک غیر ضروری شود ، اجرای استراتژی کسب و کار را بسیار سخت تر از آنچه باید باشد” ، اضافه کرد.

بنابراین Pagos قصد دارد یک پلت فرم SaaS با آنچه از آن به عنوان سرویس های خرد API یاد می کند بسازد تا به شرکت ها در بهینه سازی پردازش پرداخت کمک کند. و اجرای آن

“ما می خواهیم بینش و داده هایی را که باید در پاسخ به آنها نیاز داشته باشیم به آنها ارائه دهیم -” این به چه معناست؟ چگونه می توانم بهتر عمل کنم؟ چگونه می توانم سریعتر اجرا کنم؟ “، بوک گفت. “ما می خواهیم این ابزارها را به آسانی در اختیار آنها قرار دهیم.”

کافی بود بر Underscore VC و Point72 Ventures-که رهبری دور بعدی Pagos را بر عهده داشتند-و همچنین فرشتگان از جمله Venmo GM سابق و سرمایه گذار فعلی Accel Amit Jhawar پیروز شوید. بیل آماده ، رئیس بازرگانی و پرداخت های گوگل ؛ بیلی چن ، معاون مشارکت های مالی در Finix و مدیر سابق پرداخت در Uber ؛ و Rich LaBarca ، GM از Dynamics 365 Customers Insights در مایکروسافت.

در کوتاه مدت ، Pagos خدماتی مانند تجسم داده های پرداخت “فوری” ، اعلان خودکار روندها یا مشکلات پرداخت و جزئیات به روز شماره شناسه بانک (BIN) را برای مدیریت مشتریان و پیگیری هزینه ها ارائه می دهد. با نگاهی به آینده ، این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارائه توکن شبکه و خدمات به روزرسانی حساب است.

وی افزود: “شرکت های بزرگ و متوسط ​​از فروش آنلاین یا برنامه تلفن همراه خود استقبال قابل توجهی می کنند. هنگامی که آنها شروع به ضربه زدن به اعداد معنی دار می کنند ، زیرساخت پرداخت آنها مانع از آنها می شود. “بوک به TechCrunch گفت. “ما می خواهیم به آنها کمک کنیم تا مقیاس بندی کنند و با منابع کمتری اجرا کنند.”

از روز اول ، این شرکت با مشتریان در مقیاس جهانی کار می کند ، از شرکت های 50 نفره تا شرکت های دیگر که میلیاردها دلار محصولات و خدمات را به صورت آنلاین می فروشند.

به گفته بوک ، این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود بیشتر برای مقیاس تیم 20 نفره خود ، به ویژه مهندسان استفاده کند.

اعتبار تصویر: مبلغ پرداختی

سرمایه گذاران آن به طور طبیعی صعودی هستند.

کریس گاردنر ، شریک در Underscore VC مستقر در بوستون ، به TechCrunch گفت که او به Pagos کشیده شد زیرا تیمش چندین دهه با مشتریان هدف خود کار کرد و “آنها را واجد شرایط منحصر به فرد برای خدمت به آنها کرد.”

او از طریق ایمیل نوشت: “اما بازار بالقوه آنها هر تاجر تجارت الکترونیک در جهان است-و میلیون ها نفر از آنها وجود دارد.” “این دو ماده قوی در دستور العمل برنده هستند.”

از نظر وی ، پیشنهاد Pagos از نظر قابلیت خدمات و مدل تحویل به مشتریان منحصر به فرد است. با گذشت زمان ، تیم قصد دارد بیش از دوازده سرویس کوچک را ارائه دهد که چالش های خاص بهینه سازی پرداخت را حل می کند-همه از طریق API قابل دسترسی است.

وی گفت: “و از آنجا که چیزی به نام” یک اندازه برای همه مناسب نیست “،” آنها کاملاً بدون بسته بندی در دسترس هستند ، رایگان هستند و در صورت استفاده در مقیاس ، به صورت جداگانه قیمت گذاری می شوند. “

دیو ماتر ، شریک عملیاتی Point72 Ventures ، معتقد است که با دیجیتالی شدن تجارت ، بسته های پرداختی تجار پیچیده تر و مدیریت آنها دشوارتر شده است.

او در بیانیه ای کتبی گفت: “Pagos توسط دو تن از متخصصان محصول پرداخت در تجارت هدایت می شود و روابط آنها ، تخصص حوزه و تجربه دست اول با این نقاط درد فوق العاده ارزشمند است.”