Patreon تأیید می کند که رمزارز را به عنوان راهی برای درآمدزایی سازندگان بررسی می کند – TechCrunch

جک کونته، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Patreon و جولیان گاتمن، مدیر ارشد محصول، دیروز در یک پنل در نشست اقتصاد خالق 2021 The Information صحبت کردند، جایی که از آنها در مورد برنامه‌های پلتفرم عضویت برای کریپتو سؤال شد.

گاتمن گفت: «به وضوح نوآوری عظیمی در فضای کریپتو و NFT در حال رخ دادن است. «بدیهی است که بازار هنر و کالاهای گرانبها وجود دارد که با قیمت‌های دیوانه‌کننده، شاهد تکامل آن‌ها هستیم. مشخص نیست که آیا این امر در کل اقتصاد سازنده پایدار است یا خیر، اما برخی از مؤلفه‌های فن‌آوری اساسی در NFT‌ها به عنوان راهی برای فروش ارزش به مخاطبان وجود دارد و به نوعی همچنان از فروش ثانویه ارزش کسب می‌کنید، زیرا کاری که انجام می‌دهید بیشتر و بیشتر مهم می‌شود. به دنیا.”

ماه گذشته، Patreon ایده سکه‌های سازنده را پیش از پخش جریانی زنده برنامه تعامل با خط‌مشی سازندگان، که به سازندگان اجازه می‌دهد تا تغییرات خط‌مشی پلتفرم را بررسی کنند، به جامعه سازندگان خود عرضه کرد. اما این مفهوم در کنار یک بحران مبرم‌تر مربوط به استانداردهای جدید مسترکارت برای محتوای بزرگسالان پیشنهاد شد که مانع از شرکت در گفتگوی عمیق‌تر با سازندگان درباره این موضوع شد.

Laurent Crenshaw، رئیس سیاست Patreon، در جریان زنده Patreon Connect گفت: «ما در حال حاضر در مورد ایجاد هر نوع عرضه اولیه سکه صحبت نمی کنیم، که به طور خاص تحت دستورالعمل های فعلی Patreon مجاز نیست. اما ما از تعدادی از سازندگان شنیده‌ایم که علاقه‌مند به فرصت ارائه عضویت‌ها و مزایای انحصاری به مشتریان خود از طریق یک سکه یا توکن بوده‌اند، یک آیتم دیجیتالی که می‌توانند روی آن نگه دارند و نشان می‌دهد که آنها بخشی از طرفداران شما هستند باشگاه. و بنابراین ما فکر کردیم که حداقل، می‌توانیم فرصت مجاز کردن این نوع ارائه را تحت دستورالعمل‌هایمان کشف کنیم.»

در حالی که Patreon به سازندگان اجازه می‌دهد تا داستان‌ها یا توصیه‌های سرمایه‌گذاری شخصی را به اشتراک بگذارند، دستورالعمل‌های آن در حال حاضر سکه‌ها را با هدف منافع مالی مستقیم برای یک خالق یا حامی، سکه‌هایی که به عنوان بخشی از یک طرح سرمایه‌گذاری ارائه می‌شوند، یا هرگونه انگیزه صریح برای خرید یا دریافت ارز دیجیتال ممنوع می‌کند. اما اگر قرار باشد سازندگان به ارائه سکه‌های سازنده علاقه نشان دهند، Patreon تغییر این سیاست‌ها را در نظر می‌گیرد.

سکه خالق نوعی ارز اجتماعی مبتنی بر رمزنگاری است – شرکت‌هایی مانند BitClout، Roll و Rally روی ایجاد توکن‌های فردی کار کرده‌اند که اساساً به طرفداران اجازه می‌دهد روی موفقیت سازندگان سرمایه‌گذاری کنند. بنابراین، اگر توکن سازنده‌ای را زودتر بخرید، و سپس آنها به یک سوپراستار تبدیل شوند، از مزایایی نیز برخوردار خواهید شد.

یکی از چیزهایی که فکر می‌کنم Patreon همیشه در هسته خود به آن متعهد بوده این است که مطمئن شود که ما یک مسیر پایدار و بلندمدت برای سازندگان ایجاد می‌کنیم، درست است؟ گاتمن در اجلاس The Information گفت: این فقط یک انفجار درآمدزا نیست. بنابراین فکر می‌کنم که ما مطمئناً علاقه‌مند به ارزیابی و درک این موضوع هستیم که چگونه NFT یا برخی از فناوری‌های زیربنایی به ما کمک می‌کنند تا آن درآمد بلندمدت پایدار را برای سازندگان ایجاد کنیم. اما من فکر می‌کنم وقتی صحبت از هیاهوی فروش دارایی‌های فردی می‌شود و چه چیز دیگری به میان می‌آید، نه اینکه اگر احساس می‌کردیم برای سازندگان واقعاً ارزشمند است، به عنوان بخشی از مجموعه گسترده‌تری از آنچه که می‌توانند ارائه دهند، آن را ارائه نمی‌دهیم… اما من به جای ما فکر کنید، واقعاً فکر کردن به این موضوع که چگونه می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که آینده‌ای تکرارشونده پایدار برای سازندگان ایجاد می‌کنیم، دلیلی است که ما فضای کریپتو را گسترده‌تر ارزیابی می‌کنیم.»

برخی از ابتکارات رمزنگاری بر ارائه مالکیت بیشتر به سازندگان بر روی آثارشان متمرکز شده‌اند – برای مثال، یک هنرمند هر بار که NFT فروخته می‌شود، به کسب حق امتیاز در NFT ادامه می‌دهد، در حالی که معمولاً این امر برای هنرمندان خوب معمولی‌تر صادق نیست.

«آنچه که در مورد رمزارزها و NFTها به طور کلی خواهم گفت این است که من واقعاً عاشق این ایده هستم که سازندگان صاحب رسانه و محتوای آنها باشند. من عاشق این ایده هستم که سازندگان دارای اهرم و کنترل باشند. من عاشق این ایده هستم که سازندگان به جای پلتفرم‌ها، داده‌های مخاطبان خود را در اختیار داشته باشند. من ایده بسیاری از این زیرساخت های اساسی را دوست دارم که سازندگان را برای استقلال توانمند می کند. من عاشق ایده تغییر قدرت از نهادها و افراد خلاق هستم. من فکر می‌کنم این چیزی است که بسیاری از این فناوری به آن دست می‌یابند، و چیزی که فکر می‌کنم واقعاً در مورد آن بسیار هیجان‌انگیز است.»

با این حال، بسیاری از سازندگان از ایده Patreon که در ماه گذشته پیشنهاد شد، این امکان را برای سازندگان به کار در رمزارز اضافه می‌کند، بیشتر به دلیل هزینه‌های زیست‌محیطی بود.

ایده افزودن کریپتو مرا نگران می‌کند، زیرا شهرت کریپتو در جوامع هنرمندان کاملاً از بین رفته است، حتی اگر در ارزش اسمی سودمند باشد. من نگرانم که مشتریان خود را از دست بدهم زیرا آنها با استفاده Patreon از افزودن رمزنگاری به پلتفرم موافق نیستند.

لورا ماندارو از The Information که مدیریت این پنل را بر عهده داشت، از کونته پرسید که آیا Patreon کارمند تمام وقت دارد که روی کریپتو کار می کند یا خیر.

کونته گفت: “هیچ نظری در مورد آن چیزی نیست که بگویم، اما ما در مورد آن فکر می کنیم.”