Paytm به دنبال ارزش گذاری 20 میلیارد دلاری در بزرگترین IPO هند – TechCrunch است

به گفته دو نفر از آشنایان با موضوع و اسناد داخلی، Paytm، یکی از ارزشمندترین استارت‌آپ‌های هند، به دنبال جذب 2.4 میلیارد دلار است که در حال شکل‌گیری به عنوان بزرگترین عرضه اولیه عمومی در این کشور با ارزش 20 میلیارد دلار است. مشاهده شده توسط TechCrunch.

Paytm در ژوئیه سال جاری مدارک لازم را برای IPO به رگولاتور محلی ارائه کرد. این استارت آپ که در دهه گذشته بیش از 3 میلیارد دلار جذب کرده و آخرین ارزش آن 16 میلیارد دلار بود، در آن زمان اعلام کرد که به دنبال جذب 2.2 میلیارد دلار است. Paytm در یک پرونده به روز شده در این هفته گفت که به دنبال جمع آوری 2.4 میلیارد دلار است.

یکی از آشنایان با این موضوع گفت: این استارتاپ در حال حرکت به سمت قیمت گذاری سهم خود در محدوده 2080 تا 2150 روپیه هندی (27.7 دلار تا 28.6) است و افزود که اشتراک از 8 تا 10 نوامبر در دسترس خواهد بود و معاملات در تاریخ آغاز خواهد شد. 18 نوامبر – یا تقریباً.

یک فهرست موفق، Paytm را به بزرگ‌ترین IPO در هند تبدیل می‌کند و از رکورد ۲.۰۷ میلیارد دلار عرضه عمومی اولیه توسط شرکت دولتی معادن و پالایش زغال‌سنگ Coal India در ۱۱ سال پیش فراتر می‌رود.

Paytm که توسط Alibaba، Berkshire Hathaway و SoftBank پشتیبانی می شود، در سال 2009 راه اندازی شد تا به کاربران کمک کند به راحتی پرداخت های دیجیتالی را از طریق تلفن خود انجام دهند و اعتبار را شارژ کنند. از آن زمان به طیف گسترده ای از خدمات مانند درگاه پرداخت، بازار تجارت الکترونیک، رزرو بلیط فیلم و سفر، و همچنین بیمه و طلای دیجیتال گسترش یافته است.

این استارت‌آپ به رهبری ویجی شکر شارما، خود را اینگونه توصیف می‌کند که «یک ابر اپلیکیشن مبتنی بر پرداخت ایجاد کرده است که از طریق آن محصولات و خدمات دیجیتالی خلاقانه و شهودی را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم». این استارت آپ می گوید بیش از 330 میلیون کاربر در سراسر خدمات خود جمع آوری کرده است که بیش از یک سوم آنها سالانه تراکنش دارند.

در پرونده جدید، Paytm فاش کرد که 118 میلیون دلار درآمد حاصل از عملیات خود در سه ماهه منتهی به ژوئن سال جاری به دست آورده است که 62 درصد بیشتر از سه ماهه قبل است. Paytm گفت که در سه ماهه دوم، زیان استارت آپ به 50.9 میلیون دلار افزایش یافت و به بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی اضافی در آستانه IPO اشاره کرد.

عرضه اولیه سهام قریب‌الوقوع Paytm در زمانی اتفاق می‌افتد که همه‌گیری به اقتصاد دیجیتال هند دامن زده است و بورس‌های محلی محلی اشتهای فزاینده‌ای برای سهام‌های فناوری مصرف‌کننده نشان می‌دهند. غول حمل و نقل غذای هندی Zomato در اوایل سال جاری اولین حضور درخشان خود را داشت. Nykaa، یک استارت‌آپ تجارت الکترونیک مد، قرار است در روز پنجشنبه فهرست شود. شرکت بیمه هندی PolicyBazaar قرار است هفته آینده فهرست شود.

Paytm در پرونده خود گفت که قصد دارد بیش از 250 میلیون دلار از کل سرمایه ای را که به دنبال جمع آوری آن در IPO است برای ورود به ابتکارات جدید و کشف فرصت های اکتساب مستقر کند. پیشنهادات این استارت آپ با طیف وسیعی از خدمات از جمله Google Pay، WhatsApp Pay، PhonePe، MakeMyTrip و BookMyShow رقابت می کند.