Quicken ، یکی از “اولین فناوری های fintech” ، دوباره فروخته می شود – TechCrunch

پنج سال و نیم پس از خریداری توسط یک شرکت خصوصی ، شرکت نرم افزاری امور مالی شخصی Quicken اعلام می کند که توسط یک شرکت خصوصی دیگر خریداری شده است.

در آوریل 2016 ، یک شرکت وابسته به HIG Capital Quicken را از Intuit Inc با مبلغ نامعلومی خریداری کرد. امروز ، منلو پارک ، کویینن مستقر در کالیفرنیا اعلام می کند که Aquiline Capital Partners اکثریت سهام این شرکت را به دست می آورد-همچنین با مبلغ نامعلوم.

در مصاحبه اختصاصی با TechCrunch ، مدیرعامل Quicken ، اریک دان ، جزئیات دیگری را در مورد عملکرد Quicken از آخرین معامله و همچنین برنامه های آن در آینده به اشتراک گذاشت. Dunn سابقه همکاری با این شرکت را دارد ، بنابراین می تواند در مورد اینکه کجا بوده و کجا می رود به راحتی صحبت کند.

در حالی که وی در سال 2016 مدیرعامل Quicken شد ، اولین بار در سال 1986 به عنوان کارمند شماره 4 به شرکت مادر قبلی Intuit پیوست که Quicken تنها محصول نرم افزاری آن بود. در دوران تصدی خود در Intuit ، او از طریق IPO 1993 به عنوان CFO و ادغام با ChipSoft (که امروزه به عنوان TurboTax شناخته می شود) ادغام شد. در حالی که او مدیر مالی بود ، همچنین توسعه دهنده نرم افزاری بود که تقریباً بر روی تمام نسخه های اولیه Quicken کار می کرد و اولین معاون رئیس/مدیر کل کسب و کار بود.

از زمان خرید HIG ، به نظر می رسد که Quicken رشد بسیار زیادی داشته است. در حال حاضر 2 میلیون کاربر فعال دارد ، که دان گفت “به طور قابل توجهی بالاتر” از آنچه در زمان اسپین آف خود از Intuit داشت. مدیر اجرایی از افشای ارقام سخت درآمد خودداری کرد ، اما او اظهار داشت که این شرکت سودآور است و حجم فروش سالانه آن در طول دوره پنج ساله 50 درصد افزایش یافته است (یا اگر سالانه آن را رشد کنید ، رقمی دو رقمی است).

“ما به شدت سودآور هستیم و از زمان وقفه به طور پیوسته سودآور بوده ایم. ما یک شرکت بسیار موفق ، از نظر درآمد هستیم-بسیار بالاتر از آنچه در سالهای Intuit بود ، “او به TechCrunch گفت. از همه مهمتر ، ما یک تجارت موفق هستیم که در مدرن سازی و بهبود کیفیت برای مشتریان موفق شده ایم. “

به عنوان مثال ، طبق گفته دان ، کوئین در یک دوره پنج ساله شاهد افزایش 25 واحدی NPS بوده است. (NPS مخفف Net Promoter Score ، اندازه گیری وفاداری و رضایت مشتری است).

HIG ، Dunn اضافه کرد ، در کنار تیم مدیریت Quicken برای بهبود کیفیت محصول ، آوردن Quicken به یک پلت فرم ابری و راه اندازی یک محصول بومی دیجیتالی در برنامه مالی شخصی خود ، Simplifi ، سرمایه گذاری کرد.

اعتبار تصویر: سریع کنید

“HIG یک شرکت توسعه محور نیست. دان گفت ، آنها احساس کردند کارشان به پایان رسیده است و آنچه را که برای انجام آن برنامه ریزی کرده بودند انجام دادند ، یعنی بدست آوردن دارایی با پتانسیل زیاد از سوی شرکت مادر که از آن غفلت کرده بود.

جاستین رینا ، مدیرعامل HIG Capital ، گفت که نتایج سرمایه گذاری در Quicken “برجسته” بوده است.

در سال های اخیر ، تعداد شرکت های فناوری مالی (و رقبای احتمالی Quicken) افزایش یافته است. اما ، Dunn معتقد است ، Quicken در واقع “اولین fintech” بود.

او به TechCrunch گفت: “این یکی از فن آوری های بنیانگذار بود ، تنها محصول نرم افزاری در Intuit هنگام راه اندازی در سال 1983.” “این کار با ایده خودکار کردن منابع شخصی به مشتریان به عنوان یک ابزار نرم افزاری که فقط در رایانه های رومیزی زندگی می کنند ، آغاز شد.”

در ادامه ، دان گفت که Quicken قصد دارد با توسعه مدل خود ، همکاری با fintechs را کشف کند. این امر تملک خریدها را رد نمی کند ، اما همچنین حوزه تأکید نیست.

هیچ اخراج با مالک جدید برنامه ریزی نشده است. در واقع ، دان انتظار دارد که این شرکت فقط به استخدام و افزودن 150 نفر پرسنل خود (بدون احتساب 250 “نماینده مراقبت از مشتری”) ادامه دهد.

وی گفت که این شرکت به سادگی بر ادامه نوسازی محصول Quicken خود و ارائه قابلیت های بیشتر به وب و تلفن همراه خود تمرکز خواهد کرد.

او گفت: “ما همچنان به محصول Simplifi خود اضافه می کنیم ، که فقط 18 ماه از عمر آن می گذرد.” این مجموعه ویژگی های فوق العاده ای دارد اما کارهای بیشتری باید انجام دهیم. “

همچنین بر خدمات مالی یکپارچه ، مانند اجازه جابجایی پول از حساب به حساب در محصول و نه مراجعه به یک سایت خارجی ، متمرکز خواهد شد.

Aquiline است شرکت سرمایه گذاری خصوصی مستقر در نیویورک و لندن با 6.9 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت. رئیس آن ، Vincenzo La Ruffa می گوید که خودش یک کاربر Quicken است.

وی در بیانیه ای نوشت: “Quicken مورد اعتماد میلیون ها مشتری است که برای داشتن زندگی سالم مالی به آن متکی هستند.” “به عنوان یک کاربر قدیمی Quicken ، من خودم را مستقیماً دیدم کاری که اریک و تیم Quicken در ساخت مجموعه ای جذاب از محصولات و خدمات انجام داده اند. من از مسیر رشد پیش رو اطمینان دارم زیرا ما با شرکت برای گسترش دامنه همکاری می کنیم راه حل های ابتکاری که در فضای مدیریت مالی شخصی ارائه می دهد. “

اواخر موجی از علاقه به فناوری های متمرکز بر امور مالی شخصی وجود داشته است. به عنوان مثال ، در ماه ژوئن ، استارتاپ امور مالی شخصی Truebill یک دور 45 میلیون دلاری از سری D را به سرپرستی Accel جمع آوری کرد.