RapidAPI، به ارزش 1 میلیارد دلار در سال گذشته، کارکنان را 50 درصد کاهش داد.

Rapid (که قبلا با نام RapidAPI شناخته می شد)، استارت آپی که یک بازار API ایجاد کرد به ارزش 1 میلیارد دلار در سال گذشته، 50 درصد از کارکنان خود را TechCrunch آموخته است.

با توجه به ایمیلی به کارمندان مدیر عامل شرکت مارک فرند که توسط TechCrunch مشاهده شد، این حرکت بخشی از “تجدید ساختار قابل توجه” در تلاش برای “اندازه مناسب شرکت” است.

در ایمیل، دوست این را گفت مرتبد سعی کرد به عنوان یک شرکت محصول “در جبهه های زیادی رقابت کند”.

وی افزود: ما به عنوان یک سازمان بزرگ شده ایم و اغلب چابکی را قربانی کرده ایم. با حرکت رو به جلو، ما در تمرکز بر محصول خود منظم و در مورد موفقیت مشتری بی رحم خواهیم بود.” دوست تنها هفته گذشته نقش مدیر اجرایی شرکت را بر عهده گرفت. مدیر عامل و بنیانگذار Iddo Gino اکنون بر اساس اعلامیه شرکت مشاور فنی است.

به گفته یک منبع آگاه از اتفاقات داخلی شرکت، گمان می‌رود این اخراج 115 نفر را تحت تأثیر قرار داده و کارگران را در سراسر اروپا، تل‌آویو و سانفرانسیسکو مورد ضرب و شتم قرار داده است. در این ایمیل – که روز دوشنبه منتشر شد – فقط گفته شد که “تعداد زیادی” از کارمندان “در چند روز آینده” رها خواهند شد. گفته می شود که کارگران در چندین بخش – از جمله فروش، جذب استعداد، مهندسی، محصول و بازاریابی – تحت تأثیر قرار گرفته اند.

این شرکت به TechCrunch تأیید کرده است که انتظار دارد اندازه تیم خود را “حدود 50٪” کاهش دهد و همه نقش های باز را ببندد. اما از تایید تعداد خاصی از افراد تحت تاثیر خودداری کرد.

در بیانیه ای از طریق ایمیل، سخنگوی این شرکت گفت: “در پی مسیر بسیاری از شرکت های فناوری اخیرا، مدیر عامل جدید و هیئت مدیره جدید ما تصمیم دشواری را برای اجرای یک تجدید ساختار گرفته اند و با بسیاری از دوستان و همکارانمان خداحافظی خواهیم کرد. تصمیم برای کاهش تعداد کارمندان و ایجاد توازن مجدد در سرمایه گذاری ها تصمیمی است که ما آن را ساده نمی دانیم.

RapidAPI پلتفرمی ساخته است که به کسب و کارها کمک می کند API های شخص ثالث را پیدا کرده و ادغام کنند، و همچنین استفاده خود از API های داخلی خود را مدیریت کنند. در مارس 2022 در دور سری D که توسط صندوق ویژن 2 سافت‌بانک رهبری می‌شد، 150 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. حامیان دیگر عبارتند از Qumra، Andreessen Horowitz، M12 (صندوق سرمایه‌گذاری مایکروسافت)، Viola Growth، Green Bay و Grove Ventures.

نوامبر گذشته، RapidAPI اعلام کرد که دارد تغییر نام داد به Rapid و آن بیش از 4 میلیون توسعه دهنده از هاب API عمومی آن استفاده کردند. آن هاب ادعا کرد که به یکی از بزرگترین های جهان تبدیل شده است – به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بیش از 40000 API از شرکت هایی مانند Twilio، Microsoft و Google را ادغام کنند. در آن زمان، مشتریان جدید سازمانی مانند ATA، Poly، Scuderia AlphaTauri از فرمول 1 و Sun Life Financial را تبلیغ می کرد. همچنین افتخار می کند که در سال گذشته کارکنان شرکت خود را دو برابر کرده است – به 200 نفر.

RapidAPI همچنین در جولای گذشته یک دفتر مرکزی جدید اروپایی در برلین افتتاح کرد.

یک نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی که به آن پرداختیم دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می توانید با من در [email protected] تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در [email protected] ارسال کنید. خوشحالم که به درخواست های ناشناس احترام می گذاریم.