Red Hat همچنان در حال رشد است ، اما مبارزات IBM همچنان ادامه دارد – TechCrunch

از زمان ارتقاء آرویند کریشنا به عنوان مدیرعامل در سال گذشته ، IBM در حال تغییر استراتژی با تمرکز بر ابر ترکیبی و AI بوده است. Red Hat ، شرکت نرم افزاری که در سال 2018 به مبلغ 34 میلیارد دلار خریداری کرد ، در مرکز همه این موارد قرار داشت. با گزارش درآمد شرکت از روز گذشته ، عملکرد مالی بسیار مبهم بود ، اما حداقل Red Hat با سرعت سریع به رشد خود ادامه می دهد.

به طور کلی این شرکت درآمد 17.62 میلیارد دلار را برای سه ماهه اعلام کرد که بر اساس گزارش CNBC ، انتظارات تحلیلگران از 17.77 میلیارد دلار کمتر است. در جنبه روشن ، نسبت به سال گذشته بسیار اندک 0.3 درصد رشد کرد. این ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما درآمد مثبت برای Big Blue در دهه گذشته بسیار دشوار بوده است.

در مورد واحد تجاری نرم افزار ابری و شناختی که شامل Red Hat است ، 2.5 درصد افزایش یافته و به 5.69 میلیارد دلار رسیده است. در نشست درآمد با تحلیلگران پس از انتشار گزارش ، مدیر مالی جیم کاوانا نشان داد که Red Hat در این سه ماهه 17 درصد رشد کرد. “رشد درآمد Red Hat ناشی از رشد دو رقمی در توسعه زیرساخت ها و برنامه ها و فناوری نوظهور بود. و ما بیش از 40 درصد رشد در درآمد مکرر OpenShift داشتیم. “

خبر خوبی بود. خبر بد این است که آنها باید استعدادهای فنی را استخدام کنند تا بتوانند تقاضا را برآورده کنند و این استعداد گران تر می شود و در حاشیه قرار می گیرد. “با وجود بازار کار رقابتی ، این امر به هزینه های نیروی کار ما فشار وارد می کند ، از جمله هزینه های خرید و نگهداری بیشتر ، که هنوز در قیمت فعلی ما منعکس نشده است. ما انتظار داریم این ارزش را در مشارکت های آتی بدست آوریم ، اما زمان زیادی طول می کشد تا در نمای حاشیه ما ظاهر شود. “

بنابراین Red Hat مشکل نیست ، اما IBM باید راهی پیدا کند تا از شرکت مرکزی خود بیشتر استفاده کند. هولگر مولر ، تحلیلگر در Constellation Research می گوید که این شرکت باید با انجام کار بهتر و متقاعد کردن بازار ابر ترکیبی که واقعاً یک بازیگر خنثی است و نه صرفا فروش خدمات IBM ، Red Hat را بیشتر توسعه دهد.

“IBM به طور کامل موفق نشده است خود را به عنوان” سوئیس “برای ابر معرفی کند و به شرکت ها اجازه دهد با استفاده از RedHat از قفل شدن جلوگیری کنند. مولر گفت ، این یک پیشنهاد معتبر است ، اما ذهن CxOs را به خود جلب نکرده است.

در همین حال ، این شرکت همانطور که سال گذشته اعلام کرده بود ، بخش خدمات زیرساختی خود را به یک شرکت جداگانه تقسیم می کند. این به عنوان اقدامی برای تحکیم شرکت در زمینه ابر و استراتژی هوش مصنوعی تلقی می شود ، اما با از دست دادن این درآمد از ترازنامه هنگامی که معامله در ماه آینده نهایی می شود ، برخی مشکلات مالی به همراه خواهد داشت.

سایر بخشهای اصلی شرکت مانند خدمات جهانی 5 درصد کاهش یافته است ، در حالی که درآمد سیستم ها 12 درصد کاهش یافته است. تنها مشاوره جهانی نقطه درخشانی بود که 12 درصد رشد کرد.

IBM در اینجا در حال پیشرفت است ، هر چند به صورت تدریجی ، اما نه به اندازه کافی و نه به اندازه کافی سریع. این سهم امروز با کاهش 9.56 درصدی در بازار بسته می شود. سهامداران به وضوح می خواهند چیزهای بیشتری ببینند ، و در حالی که Red Hat پیشرو است ، بقیه شرکت همچنان به عقب می ماند و سرمایه گذاران راضی نیستند.