Rigetti Computing از طریق ادغام SPAC به بازار عمومی عرضه می شود – TechCrunch

Rigetti Computing ، یکی از مشهورترین استارت آپ های سخت افزاری کوانتومی ، امروز اعلام کرد که از طریق ادغام با Supernova Partners Acquisition Company II SPAC در معرض دید عموم قرار می گیرد. پس از بسته شدن معامله ، نماد تیک تیک ریگی در بورس نیویورک “RGTI” خواهد بود.

ارزش این معامله Rigetti در حدود 1.5 میلیارد دلار است و شرکت انتظار دارد حدود 458 میلیون دلار به صورت نقدی ، از جمله 100 میلیون دلار معامله PIPE (سرمایه گذاری خصوصی در حقوق صاحبان سهام دولتی) که توسط گروهی از سرمایه گذاران از جمله T. Rowe Price ، Bessemer Venture Partners ، واریز شده است ، دریافت کند. فرانکلین تمپلتون و In-Q-Tel. همچنین گروه جدیدی از سرمایه گذاران استراتژیک از جمله Keysight Technologies و Palantir Technologies در اینجا حضور دارند. Ampere Computing که بیشتر بخاطر سرورهای مبتنی بر Arm خود مشهور است ، در حال سرمایه گذاری مستقیم است.

مایکل کلیفتون از ابرنواختر پس از پایان معامله به هیئت مدیره Rigetti ملحق می شود.

به گفته CrunchBase ، ریگی از زمان تاسیس آن در سال 2013 کمی کمتر از 200 میلیون دلار سرمایه VC جمع آوری کرده است.

علاوه بر اخبار مالی ، ریگتی همچنین نقشه راه به روز شده ای را منتشر کرد که بر اساس آن این شرکت در سال 2024 ماشین های 1000 کیوبیت و تا سال 2026 4000 کیوبیت تولید می کند. در حال حاضر ، سیستم های آن به 80 کیوبیت مقیاس دارد. این شرکت استدلال می کند که درآمد حاصل از تراکنش SPAC و PIPE به آن اجازه می دهد تا توسعه پردازنده های کوانتومی نسل بعدی خود را تسریع کند.

چاد ریگتی ، مدیرعامل و بنیانگذار Rigetti Computing گفت: “در دهه آینده یک کامپیوتر کوانتومی Rigetti می تواند قدرتمندتر از کل ابر جهانی امروز باشد.” “ریگتی نوآور برجسته در این فضا است. تیم ما با ایجاد یک رایانه مقیاس پذیر و یکپارچه سازی با کارایی بالا با سیستم های محاسباتی موجود ، مهمترین مشکلات علمی مرتبط با آوردن رایانه کوانتومی را به بازار حل کرده است. ما قصد داریم از این سرمایه برای سرعت بخشیدن به توسعه محصول خود و سرعت بخشیدن به هدف خود برای آوردن این قابلیت محاسبات دگرگون کننده به هر صنعت بزرگ استفاده کنیم. “

به نظر می رسد که انتشار عمومی از طریق ادغام SPAC در حال حاضر برای شرکت های محاسبات کوانتومی یک روند است. به هر حال ، IonQ ، رقیب Rigetti ، همین روزها حدود 650 میلیون دلار از طریق همین روند جمع آوری کرد.