Rocket Lab نرم افزارهای فضایی و شرکت شبیه سازی ماموریت ASI را با 40 میلیون دلار+ – TechCrunch خریداری می کند

Rocket Lab یک شرکت نرم افزاری فضایی مستقر در کلرادو به نام Advanced Solutions، Inc (ASI) را با 40 میلیون دلار خریداری می کند و همچنین 5.5 میلیون دلار درآمد اضافی بر اساس عملکرد نیز بر اساس عملکرد سال 2021 این شرکت در دسترس است. تخصص ASI در نرم افزار پرواز برای فضاپیماها ، از جمله هدایت ، ناوبری و کنترل (GNC) ، و همچنین شبیه سازی ماموریت و نرم افزار تست نهفته است. این به این معنی است که به آزمایشگاه موشکی کمک می کند تا بخش سیستم های فضایی خود را بسازد و تلاش های خود را برای تبدیل شدن به یک شرکت فضایی واقعی “پایان به انتها” کامل کند.

کسب و کار اصلی Rocket Lab از زمان تاسیس راه اندازی شده است ، جایی که تخصص خود در ساخت و پرواز موشک های آسانسور سبک Electron به آن موقعیت بی نظیری در بازار نوظهور تجاری در حال ظهور داده است. این شرکت همچنین سال گذشته Sinclair Interplanetary را خریداری کرد که به قابلیت های کلیدی در زمینه توسعه و تولید قطعات سخت افزاری سفینه فضایی افزود. بیش از 20 سال تجربه ASI در زمینه نرم افزارهای فضایی ، که برای چندین ماموریت مداری و بین سیاره ای مورد استفاده قرار گرفته است ، به آزمایشگاه موشکی کمک می کند تا جنبه ای از خدمات ارائه شده را در اختیار مشتریان قرار دهد نه تنها از راه اندازی ماموریت ها ، بلکه همچنین برنامه ریزی ، آزمایش و عملکرد آنها را نیز انجام دهید.

بر اساس مفاد قرارداد ، تیم ASI در کلرادو باقی می ماند و توسط بنیانگذار و مدیرعامل شرکت جان کوسئو اداره می شود و روابط خود را با مشتریان فعلی حفظ می کند. این همچنین به آزمایشگاه موشکی اجازه می دهد تا فروشگاه خود را راه اندازی کرده و تیم خود را در منطقه کلرادو ، که مرکز فعالیتهای صنعت فضایی عمومی و خصوصی است ، ایجاد کند.