Sagar Sanghvi CFO CFO سابق به عنوان جدیدترین شریک خود به Accel پیوست – TechCrunch

Instacartساگار سنگوی ، مدیر ارشد مالی ، پس از نزدیک به شش سال از شرکت تحویل مواد غذایی درخواستی جدا شده و به ریشه های سرمایه گذاری خود باز می گردد. به طور خاص ، سنگوی پیوست Acel به عنوان شریکی متمرکز بر جهانی سرمایه گذاری در مرحله رشد مصرف کنندگان و شرکت ها.

قبل از تبدیل شدن به مدیر مالی Instacart ، سانقوی به عنوان معاون مالی و استراتژی شرکت فعالیت می کرد. جالب اینجاست که وقتی در سال 2019 مدیر مالی Instacart شد ، جانشین راوی گوپتا شد ، که شرکت را ترک کرد برای پیوستن به Sequoia Capital به عنوان شریک در تیم رشد خود.

سانگوی و گوپتا به عنوان سرمایه گذار در KKR (پس از اینکه سانقوی به عنوان تحلیلگر گلدمن ساکس کار کرد) با هم کار کردند ، بنابراین قابل توجه است که آنها مسیرهای شغلی مشابهی را دنبال می کنند که ابتدا در امور مالی کار می کند و سپس قبل از انتقال به نقش های VC اپراتور می شود. هر دو در سال 2015 به Instacart پیوستند. و گوپتا کسی است که Sanghvi را به Accel’s معرفی کرد مایلز کلمنت سالها پیش.

هنگامی که سنگوی به Instacart پیوست ، تقریباً 300 کارمند داشت. زمانی که او در اوایل سال جاری رفته بود ، بیش از 1500 دستگاه داشت.

“من در طول مسیر از فراز و نشیب کاملاً عبور کرده ام. این سفر کلاسیک دره سیلیکون بود. در مدت زمانی که من آنجا بودم ، چند اتفاق دیوانه وار رخ داد. ” آمازون غذاهای کامل خرید. ما همه گیر و قرنطینه های COVID را تجربه کردیم ، که منجر به موج شگفت انگیز تقاضا شد. زمان جالبی برای حرکت در شرکت بود. “

و در حالی که سنگوی می گوید قطعاً ترجیح می دهد یک کسب و کار کوچکتر باشد “تا اینکه COVID در جهان اتفاق افتاده باشد” ، این زمانی بود که او در کمک به رشد شرکت چیزهای زیادی آموخت.

یکی از مواردی که سانقوی در دوران حضور خود در اینستاکارت روی آن کار کرد ، سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در اکتبر 2020 بود که ارزش شرکت را 17.7 میلیارد دلار اعلام کرد. (از آن زمان 265 میلیون دلار دیگر با ارزش 39 میلیارد دلار جمع آوری کرد.) در حقیقت ، در دوران تصدی وی ، این شرکت بیش از 2 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

اما در حال حاضر ، Sanghvi خواهد بود که سرمایه گذاری در دور دیگر شرکت ها – خارج از دفتر Accel در Palo Alto.

در حالی که تجربه Instacart او به وضوح مربوط به فضای مصرف کننده است ، سانقوی گفت که او نه تنها با استارتاپ های متمرکز بر مصرف کننده ، بلکه با بسیاری از راه حل های سازمانی نیز همکاری خواهد کرد.

وی به TechCrunch گفت: “یکی از چیزهایی که من را به مایلز و تیم کشاند ، تجربه و موفقیتی بود که Accel به عنوان یک شرکت در انواع مختلف شرکت ها در بخش فناوری سرمایه گذاری کرده است و بنابراین امیدوارم که تجربه خود را متنوع کنم.” به

کلمنت از آنچه او “فروتنی و همه کاره بودن” سنقوی توصیف کرد تمجید کرد.

“او همه کارها را انجام داده است ، از جمع آوری 2 میلیارد دلار سرمایه گرفته تا جزئیات ارزیابی نرم افزار اتوماسیون دفتر کار. او رهبری شرکتی را بر عهده دارد که در راه تبدیل شدن به یک برند مصرف کننده نمادین است ، اما او همچنین سرمایه گذار رسانه ای در KKR بوده است. ” “او Instacart را از طریق جمع آوری کمک های مالی گسترده اخیر راهنمایی کرد ، اما فقط به این دلیل که او همچنین در عبور از برخی چالش های وجودی قبلی کمک کرده است. بنابراین او همدلی طبیعی زیادی را برای موسسان و کارآفرینان به ارمغان می آورد. “

به نوبه خود ، سانقوی مشتاق سرمایه گذاری به عنوان بخشی از تیم Accel است.

او گفت که هنگام تصمیم به حرکت به دنیای سرمایه گذاری ، به دنبال “مارک بسیار معروف” بود که در همه مراحل سرمایه گذاری کرد. او گفت که در Accel متوجه شد.

سنگوی به TechCrunch گفت: “یکی از مواردی که برای من مهم بود ، یافتن افرادی بود که واقعاً به موفقیت شرکت ها اهمیت می دهند و در هر فردی که در Accel ملاقات می کردم ، می دیدم که آنها این مسئولیت را بسیار جدی گرفته اند.”

او هفته گذشته رسماً نقش جدید خود را آغاز کرد ، بنابراین او به طور فعال سرمایه گذاری را با تایپ کردن من انجام می دهد.