Scan.com که به بیماران امکان دسترسی مستقیم به خدمات تصویربرداری پزشکی خصوصی را می دهد، 12 میلیون دلار جمع آوری می کند

هر کسی در بریتانیا که سعی کرده است یک قرار پزشکی NHS را به‌تازگی رزرو کند، می‌داند که چقدر می‌تواند سخت باشد، با میانگین زمان انتظار برای مراقبت‌های انتخابی تحت رهبری مشاور (یعنی درمان بالینی از پیش برنامه‌ریزی‌شده) که در حال حاضر حدود ۱۴.۶ است. هفته ها در انگلیس این امر منجر به جهش در مراجعه مردم به بخش پزشکی خصوصی شده است، روندی که برخی استدلال می کنند آغاز یک سیستم مراقبت های بهداشتی دو لایه است که در آن کسانی که توانایی مالی دارند به طور موثر برای پیگیری سریع درمان خود هزینه می کنند.

در کنار هم، یک سیستم مراقبت بهداشتی عمومی دست و پاگیر، زمینه مناسبی را برای شکوفایی استارت‌آپ‌های فناوری سلامت ایجاد کرده است و همه چیز از کمبود نیروی انسانی گرفته تا بهبود پشته فناوری رادیولوژیست‌ها را برطرف می‌کند.

یکی از این شرکت ها Scan.com است، یک استارت آپ تصویربرداری پزشکی مستقر در لندن که بیماران را با مراکز اسکن، پوشش MRI، سونوگرافی، سی تی و اشعه ایکس متصل می کند. این شرکت امروز اعلام کرد که 12 میلیون دلار در دور سری A سرمایه جمع آوری کرده است، زیرا به نظر می رسد بر اساس راه اندازی اخیر خود در ایالات متحده ایجاد کند.

زمان های انتظار

به گفته Scan.com، مشکل این است که حتی اگر یک بیمار بتواند در وهله اول وقت پزشک را رزرو کند (روشی که به خودی خود در بریتانیا به طور فزاینده ای دشوار می شود)، روند ارجاع بعدی برای دریافت اسکن مناسب انجام می شود. ممکن است چندین ماه طول بکشد، پس از آن ممکن است مجبور شوند برای دریافت نتایج حتی بیشتر منتظر بمانند.

Scan.com با صدها مرکز اسکن همکاری کرده است تا افراد را قادر سازد تا به خدمات تصویربرداری پزشکی با ارجاع یا بدون ارجاع پزشک عمومی دسترسی داشته باشند، با گزارش‌های کاربرپسند مملو از نمودارهای قابل کلیک که ظرف یک هفته تحویل داده می‌شوند.

Scan.com که به بیماران امکان دسترسی مستقیم به خدمات تصویربرداری پزشکی خصوصی را می دهد، 12 میلیون دلار جمع آوری می کند

گزارش Scan.com اعتبار تصویر: Scan.com

برای استفاده از سیستم ارجاع آنلاین Scan.com، کاربران برای ایمن کردن اسکن خود هزینه را از قبل پرداخت می کنند و سپس ظرف 48 ساعت برای مشاوره مجازی با پزشک رزرو می شوند.

قیمت ها بر اساس تعدادی از عوامل مانند مکان و نوع اسکن مورد نیاز متفاوت است، اما ارقام ناهموار پارک توپ از 180 پوند تا 395 پوند یا بیشتر است و شامل مشاوره، اسکن و همه گزارش های بعدی می شود. .

اگر اسکن یک مشکل جدی را شناسایی کند، بیمار وارد «مسیر یافته‌های فوری» Scan.com می‌شود، جایی که یک تیم بالینی با بیمار و پزشکشان تماس می‌گیرند تا نتایج را توضیح دهند و راهنمایی‌هایی در مورد کارهای بعدی ارائه دهند.

اما توانایی دور زدن پزشک عمومی (پزشک عمومی) و خود ارجاع برای اسکن پزشکی مطمئناً می‌تواند منجر به تمام تلاش‌های اتلاف وقت شود – اگر بیمار واقعاً به اسکن نیاز نداشته باشد چه؟

چارلی بولاک، مدیرعامل Scan.com به TechCrunch توضیح داد: «تیم بالینی ما به همه بیماران پس از رزرو، مشاوره و راهنمایی ارائه می‌دهد، که بخش اصلی خدماتی است که ما ارائه می‌کنیم. “زمان آنها در قیمت اسکن ما گنجانده شده است، به همین دلیل است که ما در هنگام رزرو پرداخت می کنیم. در طول مشاوره، پزشک می‌تواند نوع اسکن را اصلاح کند، قسمت‌های بدن را اضافه یا اصلاح کند و مطمئن شود که اسکن هم بی‌خطر است و هم از نظر پزشکی برای نیازهای بیمار قابل توجیه است.»

بولاک افزود که اگر پزشک تشخیص دهد که هیچ توجیهی برای اسکن وجود ندارد، Scan.com هزینه کامل را بازپرداخت می کند و راهنمایی هایی را در مورد اقدامات بعدی بیمار ارائه می دهد. بولاک گفت: “این در حدود 3٪ موارد اتفاق می افتد.”

اما اکثر بیمارانی که در مرحله فکر کردن به اسکن هستند، احتمالاً برخی از ارزیابی‌های پزشکی را انجام داده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است برای ریشه‌یابی مشکلاتشان به اسکن نیاز باشد، و بخش بزرگی از پایگاه کاربر هدف به سادگی انجام می‌شود. به دنبال دور زدن زمان انتظار طولانی است که در حال حاضر NHS را تحت فشار قرار داده است.

بولاک گفت: «بیماران ممکن است به دلایل مختلفی برای تصویربرداری خود مراجعه کنند، اما یکی از عوامل اصلی سرعت است. برخی از بیماران ممکن است قبلاً به پزشک عمومی، فیزیوتراپیست یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مراجعه کرده باشند، اما به دلیل زمان انتظار طولانی، در مسیر مراقبت های بهداشتی خود به تنگنا رسیده اند. آنها ممکن است بدانند به چه اسکنی نیاز دارند و در بسیاری از موارد از زمان انتظار مطلع شده اند و ترجیح می دهند برای دسترسی سریعتر به مراحل بعدی به ما مراجعه کنند.

Scan.com: ارجاعات ساده

Scan.com: ارجاعات ساده اعتبار تصویر: Scan.com

در حقیقت، سناریوهای متعددی وجود دارد که ممکن است به خدماتی مانند سرویس ارائه شده توسط Scan.com نیاز داشته باشد. برخی از افراد ممکن است نگرانی های کلی داشته باشند و خواهان غربالگری پیشگیرانه بدون صرف وقت ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه باشند، و Scan.com اسکن MRI تمام بدن را برای چنین مواردی ارائه می دهد.

بولاک گفت: “سابقه خانوادگی یا عوامل سبک زندگی که می تواند منجر به بیماری شود را می توان از این طریق بررسی و بررسی کرد.”

همچنین، سالانه بیش از 10000 زن زیر 50 سال در بریتانیا به سرطان سینه مبتلا می شوند، در حالی که برنامه غربالگری ملی این کشور تنها از سن 50 سالگی شروع می شود. به این ترتیب، Scan.com در حال آماده شدن برای راه اندازی غربالگری زودهنگام ماموگرافی است. در اواخر امسال به طور خاص زنان زیر 50 سال را هدف قرار می دهد.

بولاک افزود: «هدف ما پر کردن این شکاف برای تسریع دسترسی به درمان است.

داستان تا اینجا

تیم 30 نفره Scan.com اعتبار تصویر: Scan.com

Scan.com حدود پنج سال پیش توسط پزشکان بالینی خالد لطیف و جاسپر نسیم تأسیس شد که به دلیل “ناکارآمدی” در سازماندهی تشخیص برای بیماران خود خشمگین شده بودند. این دو که در ابتدا به عنوان یک پروژه جانبی راه اندازی شدند، چارلی بولاک، مدیر ارشد اجرایی، اولیور نایت، و طراح بخش جلویی جو دنیلز را به عنوان یکی از بنیانگذاران در سال 2019 به همراه آوردند. 4.2 میلیون (5.2 میلیون دلار) سرمایه اولیه از سرمایه گذارانی از جمله تام بلومفیلد، بنیانگذار Monzo.

امروز، Scan.com ادعا می کند حدود 30 کارمند در سراسر بریتانیا و ایالات متحده دارد، که محصول خود Stateside را دو ماه پیش عرضه کرده است.

بولاک گفت: «ما در پنج هفته اول پس از این راه‌اندازی در ایالات متحده به یک میلیون دلار درآمد سالانه افزایش دادیم.

بولاک گفت: تا کنون، Scan.com خدمات خود را به صورت آزمایشی در جورجیا ارائه کرده است و این شرکت به دنبال گسترش به پنج ایالت دیگر است تا “خود را به عنوان پلت فرم تصویربرداری تشخیصی پیشرو در ایالات متحده تقویت کند.” ما همچنین می دانیم که فرصت های قابل توجهی در اروپا وجود دارد، اما با موانع زبانی و سیستم های مراقبت های بهداشتی متنوع تر، تمرکز ما در حال حاضر ایالات متحده و بریتانیا است.

با 12 میلیون دلار دیگر در بانک، Scan.com برای ادامه گسترش خود در ایالات متحده و همچنین گسترش خدمات خود به گونه ای مانند اسکن DEXA، اکوکاردیوگرام، و ماموگرافی های فوق الذکر و در عین حال به دنبال قراردادهای سازمانی با ارائه دهندگان سلامت دیجیتال است. ، پلتفرم های مزایای کارکنان، در میان سایر سازمان های صنعتی.

بولاک گفت: «تصویربرداری پزشکی روش‌های مختلفی را پوشش می‌دهد که تمرکز ما بر این است که تا جایی که می‌توانیم از این موارد استفاده کنیم. در کنار اسکن‌ها، ما همچنین می‌خواهیم مسیرهایی را طراحی کنیم که برای بیمارانمان ارزش افزوده ایجاد کند، مانند تزریق‌های هدایت‌شده برای تسکین درد، یا اضافه کردن آزمایش‌های آزمایشگاهی و راه‌حل‌های آسیب‌شناسی به غربالگری‌های پیشگیرانه‌مان برای جامع‌تر کردن آنها.»

دور سری A Scan.com توسط Oxford Capital، Aviva Ventures، YZR Capital، Triple Point Ventures و Simplyhealth Ventures با مشارکت Forefront Venture Partners رهبری شد.