Selfbook 25 میلیون دلار با 125 میلیون دلار ارزش گذاری می کند تا تجربه رزرو هتل را ساده تر کند – TechCrunch

سلف بوک ، یک هتل استارت‌آپ نرم‌افزار پرداخت، امروز اعلام کرد که ۲۵ میلیون دلار در دور سری A سرمایه‌گذاری به رهبری Tiger Global Management جمع‌آوری کرده است.

Valia Ventures ، Fin Venture Capital ، کارمند اولیه Stripe ، سرمایه گذار Lachy Groom و سرمایه گذاران فرشته “استراتژیک” نیز در تامین مالی شرکت کردند ، که ارزش شرکت را 125 میلیون دلار می داند و مجموع بودجه آن را به 30 میلیون دلار می رساند. به گفته خالد منیری ، بنیانگذار و مدیرعامل Selfbook ، ارزش گذاری این شرکت تقریباً 16 برابر افزایش ارزش شرکت است که در سه ماهه گذشته 2 میلیون دلار افزایش داد. سرمایه گذاران مانند Better Tomorrow Ventures ، Abstract Ventures ، TenOneTen Ventures و 9Yards Capital در آخرین دور شرکت کردند و همچنین “با نسبت عالی”.

Selfbook ادعا می کند که نرم افزار آن به هتل ها این امکان را می دهد تا پرداخت های “یک کلیک” را مستقیماً در وب سایت خود بپذیرند در حالی که تقلب را حذف کرده و بازپرداخت هزینه ها را کاهش می دهند.

Selfbook مستقر در نیویورک که در سپتامبر 2020 به عنوان محوری از برنامه سفرهای مصرفی به یک شرکت B2B تأسیس شد ، خود را “Shopify for travel” توصیف می کند و می گوید که در تقاطع مهمان نوازی و fintech فعالیت می کند. به گفته منیری، هتل ها می توانند فناوری خود را «بدون یک خط کد» برای بهبود تجربه رزرو خود مستقیماً در سیستم های رزرو موجود خود پیاده کنند.

Selfbook با یک هتل در ماه آوریل راه اندازی شد و متعاقباً قراردادهایی را با نمایندگی نزدیک به 90 هتل منعقد کرد ، که تاکنون 15 هتل به صورت زنده اجرا شده است. مشتریان آن گستره وسیعی از جغرافیاها و شامل Le Pigalle در پاریس ، Eden Rock St Barths و مکان های The LINE در لس آنجلس ، آستین ، تگزاس و واشنگتن ، DC Selfbook عمدتا بر ایالات متحده و اتحادیه اروپا متمرکز است.

طی شش ماه گذشته، این استارت‌آپ شاهد افزایش ۱۰ برابری کاربران Selfbook با استفاده از کیف‌پول‌های دیجیتالی و ثبت‌نام واحد بوده است. علاوه بر این، 67 درصد از رزروها با استفاده از کیف پول دیجیتال روی موبایل انجام شده است.

Selfbook ادعا می کند که نرم افزار آن تنها فناوری پرداخت برای هتل هایی است که از کیف پول دیجیتال پشتیبانی می کند ، از جمله Apple Pay ، Google Pay ، PayPal و خرید در حال حاضر ، بعداً پرداخت کنید. همچنین از پرداخت های سنتی بدهی و کارت اعتباری پشتیبانی می کند. منیری می‌گوید علاوه بر امکان پرداخت «یک کلیک»، نرم‌افزار Selfbook پیوندهای رزرو مستقیم و تجارت هوشمند را نیز فراهم می‌کند.

علاوه بر این ، این نرم افزار همچنین می تواند خدمات متعددی مانند رزرو رستوران ، قرارهای اسپا و فعالیت ها را در یک “جریان پرداخت واحد” گروه بندی کند. این شرکت می‌گوید این امر می‌تواند باعث افزایش فروش بیشتر هتل‌ها و در نتیجه افزایش درآمد شود.

کتاب خود

اعتبار تصویر: کتاب خود

امروزه Selfbook دارای 50 کارمند تمام وقت است که در ابتدای سال تنها چهار کارمند افزایش یافته است. این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود تا حدی برای استخدام بیشتر و همچنین گسترش مشارکت با شرکای fintech و سیستم های مهمان نوازی موجود استفاده کند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، Selfbook قبلاً به عنوان یک تجارت B2C فعالیت می کرد که به مهمانان هتل امکان رزرو بیش از 3000 هتل با استفاده از برنامه SIX Travel خود را می داد. به منظور تسهیل این رزروها ، این شرکت پس از کشف هیچ شریک API فعلی با عملکرد ساده رزرو هتل در بازار ، نرم افزار معاملات “مدرن” خود را ایجاد کرد.

«زمانی که همه‌گیری همه‌گیر را تحت تأثیر قرار داد و صنعت مهمان‌نوازی را عمیقاً تحت تأثیر قرار داد، تصمیم گرفتیم دموکراتیزه کنیم منیری پرداخت و معامله منحصر به فرد ما را بهبود می بخشد و روند رزرو مستقیم هتل را برای همه بهبود می بخشد. “منیری به TechCrunch گفت. “ما به عنوان Selfbook راه اندازی کردیم تا راه حل پرداخت خود را مستقیماً به هتل ها ارائه دهیم” با این هدف که به صنعت هتلداری کمک کنیم تا راحت تر از آثار منفی همه گیری بهبود یابد.

برای الکس کوک ، شریک Tiger Global ، Selfbook نه تنها تجربه رزرو هتل را مدرن می کند ، بلکه می تواند باعث افزایش تبدیل برای اپراتورهای هتل و بهبود تجربه رزرو برای مهمانان شود.

و برای سرمایه گذار Groom ، که رئیس سابق انتشارات Stripe است ، Selfbook قصد دارد یک درد بسیار واقعی را حل کند.

او در بیانیه ای گفت: «هرکسی که به صورت آنلاین هتل رزرو کرده است، می داند که وضعیت پرداخت ها در مهمان نوازی چقدر بد است. استفاده از کتاب شخصی لذت بخش است و بدیهی است که آینده است.

نکته جانبی: پس از رزرو هتل در اوایل سال جاری از طریق ارائه‌دهنده شخص ثالث و داشتن یک تجربه کابوس‌وار برای لغو رزرو، می‌توانم از نیاز به این نوع فناوری قدردانی کنم. برای من تکان دهنده بود که آنقدر پیچیده و دشوار بود. بنابراین هر چیزی که بتواند رزرو مستقیم با یک هتل را راحت تر و ایمن تر کند ، من طرفدار آن هستم.

هفته گذشته، گزارشی درباره Citcon، ارائه‌دهنده پرداخت کیف پول تلفن همراه، ارائه کردیم که در یک دور سری C با سرپرستی Norwest Venture Partners و Cota Capital، سرمایه 30 میلیون دلاری را به پایان رساند.