Shopify برای کاهش 20٪ نیروی کار، تجارت لجستیک را به Flexport با 13٪ سهام می فروشد.

Shopify امروز فاش کرد که 20٪ از نیروی کار خود را اخراج می کند و بیش از 2000 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد و کسب و کار لجستیک خود را به Flexport به قیمت تقریباً 13٪ در انبار می فروشد.

این خبر حدود 10 ماه پس از آن منتشر شد که Shopify اعلام کرد که 10٪ از نیروی کار خود را کاهش می دهد – تقریباً 1000 نفر – و روندی را دنبال می کند که بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری در واکنش به بادهای منفی اقتصادی چندین دور تعدیل کار را انجام داده اند.

دشوار است که دقیقاً بدانیم چند نفر تحت تأثیر این دور اخیر اخراج‌ها قرار گرفته‌اند. طبق وب‌سایت خود Shopify، بیش از 11600 کارمند دارد، اما اخیراً این رقم را از 10000 کارمند به‌روزرسانی کرده است، که اگر سال گذشته 1000 کارمند را اخراج کند، چندان منطقی نیست. به هر حال، با توجه به اعداد اعلام شده Shopify، اخبار امروز احتمالاً بر منطقه 2300 کارگر تأثیر می گذارد.

Shopify می گوید که افراد آسیب دیده حداقل 16 هفته دستمزد انفصال، به علاوه یک هفته اضافی برای هر سال خدمت در Shopify دریافت خواهند کرد. آنها همچنین در همان مدت مزایای پزشکی دریافت خواهند کرد.

Flexport یک پلتفرم حمل و نقل و تدارکات 10 ساله است که بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه از سرمایه گذاران بزرگ از جمله Andreessen Horowitz و SoftBank جذب کرده است. خود Shopify به عنوان بخشی از دور سری E Flexport در فوریه گذشته سرمایه گذاری کرد و چند ماه بعد Shopify نیز استارت آپ لجستیک Deliverr را به قیمت بیش از 2 میلیارد دلار خریداری کرد. واضح است که Shopify سرمایه گذاری زیادی در بخش لجستیک کسب و کار خود انجام می داد، بنابراین فروش همه اینها برای 13 درصد سود سهام در Flexport به نظر می رسد یک انحراف بزرگ است.

در واقع، Flexport اخیراً حدود 8 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است، به این معنی که ارزش سهام تازه Shopify کمی بیش از 1 میلیارد دلار خواهد بود، اگرچه این شامل سهام خریداری شده Shopify در دور سری E Flexport در 15 ماه پیش نمی شود.