Simpplr 70 میلیون دلار برای پلتفرم اینترانت مجهز به هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند

چندین سال پیش، اولین شرکت کارآفرین دراج شارما، یک شرکت مشاوره نرم افزاری، توسط یک شرکت فناوری منابع انسانی استخدام شد تا اپلیکیشنی را برای بهبود تجربه کارمندی در کارمندان توسعه دهد. شارما به جای ایجاد یک راه حل تکی و موقت، پلتفرمی به نام Simpplr را رهبری کرد که بعداً به شرکت خود تبدیل شد.

امروزه، Simpplr چیزی را که اساساً یک شبکه اجتماعی داخلی برای شرکت‌ها است می‌فروشد – شبکه‌ای که کارمندان را قادر می‌سازد تا پروفایل ایجاد کنند، محتوا را به اشتراک بگذارند، کاربران را دنبال کنند و در نظرسنجی‌ها یا نظرسنجی‌ها از طریق یک اینترانت مناسب شرکت کنند. مدیران می توانند فهرست کارمندان و همچنین فضاهای کاری اجتماعی را ایجاد کنند که می تواند برای تیم ها و بخش های مختلف سفارشی شود.

ظاهراً تجارت در حال رونق است. Simpplr امروز صبح اعلام کرد که 70 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری به رهبری Sapphire Ventures با مشارکت Norwest Ventures، Tola Capital و Salesforce Ventures جمع آوری کرده است. شارما می‌گوید این بخش، که به 61 میلیون دلار سرمایه‌گذاری قبلی Simpplr اضافه می‌کند، برای افزایش نیروی کار شرکت و حمایت از تحقیق و توسعه محصول در حال انجام است.

شارما که به عنوان مدیرعامل این شرکت خدمت می کند، در ایمیلی به TechCrunch گفت: «Simplr برای صاحبان کسب و کار ساخته شده است، بنابراین آنها می توانند مالک آن باشند – بدون وابستگی محدود به فناوری اطلاعات». Simpplr یک منبع جذاب و قابل اعتماد از حقیقت را با ایجاد ارتباط مؤثر، همکاری، ارتباط و بهره‌وری از جمله دسترسی یکپارچه به محتوا، منابع و ابزار برای هر کارمند در یک شرکت ارائه می‌کند.

بازار نرم‌افزار «تجربه کارمند» نسبت به مشکلات اقتصاد کلان چند سال گذشته نسبتاً انعطاف‌پذیر بوده است. با انتقال جهان به کار از راه دور و ترکیبی، تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات، فناوری هایی را که علیرغم محدودیت های بودجه، تجربه و تعامل کارکنان را افزایش می دهد، در اولویت قرار دادند.

استارت‌آپ‌ها در این فضا سود بردند. یکی از نمونه‌های موفق‌تر، Culture Amp، که هدف آن کمک به کارفرمایان است تا داده‌هایی را که از نظرسنجی‌های ناشناس کارمندان جمع‌آوری می‌کنند به بینش تبدیل کنند، در جولای 2021 با ارزش 1.5 میلیارد دلاری 100 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

اینترانت ها به طور وحشتناکی منفور هستند، به طوری که داده های Workvivo نشان می دهد که 57٪ از کارمندان هدفی در اینترانت شرکت خود نمی بینند. اما به نظر می رسد Simpplr با وجود این موج سرمایه گذاری فوق الذکر را با موفقیت پشت سر گذاشته و پایگاه مشتریان خود را به بیش از 700 شرکت از جمله Moderna، Penske، Snowflake و AAA افزایش داده است.

در 12 ماه آینده، شارما انتظار دارد درآمد مکرر سالانه Simpplr سالانه 70 درصد رشد کند – یا بیشتر.

در مواجهه با رقابت هایی مانند Workday و ServiceNow، Simpplr چگونه اینقدر خوب عمل کرد؟ شارما اولین رویکرد هوش مصنوعی این شرکت را اعتبار می داند. او به روش‌هایی اشاره می‌کند که Simpplr از ChatGPT OpenAI برای ویژگی «SmartWriting» خود استفاده می‌کند، که به مشتریان کمک می‌کند تا محتوای شرکت را به‌طور خودکار بنویسند و برای کارمندان تنظیم کنند.

شارما گفت: «هوش مصنوعی در هسته پلتفرم ما قرار دارد. پلتفرم تجربه کارمند مبتنی بر هوش مصنوعی Simpplr، فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا به کاربران تجاری مالکیت محتوای خود و تجربه دیجیتالی مورد نیاز کاربران را بدهد.

Simpplr

اعتبار تصویر: Simpplr

Simpplr همچنین از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل احساسات و عواطف استفاده می کند – واقعیتی تا حدودی نگران کننده با توجه به اینکه سوگیری ها در الگوریتم های آموزش دیده برای تشخیص احساسات و عواطف نفوذ می کنند. یک داستان در سال 2017 در Vice نشان داد که یک API Google برای تعیین اینکه آیا متن دارای احساسات مثبت یا منفی است پیدا شد که جملات مربوط به اقلیت‌های مذهبی و قومی را به‌عنوان منفی ثابت می‌داند.

“[Simpplr] در وب سایت Simpplr آمده است که گوش دادن فعال و غیرفعال را برای تجزیه و تحلیل میلیون ها نقطه داده در سراسر پلتفرم برای تشخیص احساسات، احساسات، الگوها و روندهای زبانی در طول زمان ترکیب می کند. “به سرعت روندها و نگرش های در حال تغییر را درک کنید، وفق دهید و به آنها پاسخ دهید، قبل از اینکه آنها به مسائل بزرگتری تبدیل شوند که می تواند بر پایه گسترده تری از کارکنان تاثیر بگذارد.”

بیت دوم سؤالاتی را در مورد اینکه Simpplr دقیقاً کدام «روندها» را رصد می کند، مطرح می کند. پست هایی در مورد سیاست کاری؟ واکنش های ایموجی؟ کاملا مشخص نیست.

شارما نگفت که Simpplr چه اقداماتی را برای کاهش تعصبات احتمالی در الگوریتم‌های تحلیل احساسات و احساسات انجام داده است. و او از پاسخ به سوالات مربوط به سیاست حفظ حریم خصوصی شرکت، از جمله مدت زمانی که Simpplr داده های کاربران را ذخیره می کند و اینکه آیا کاربران می توانند به راحتی آن داده ها را حذف کنند، خودداری کرد.

اگر بتوان فراتر از فقدان شفافیت نگاه کرد، به نظر می رسد Simpplr آینده روشنی دارد، با نیروی کار 450 نفر و برنامه ریزی برای توسعه در ماه های آینده.

شارما گفت: “خوشبختانه، کندی گسترده‌تر در فناوری تاثیر زیادی بر Simpplr نداشته است.” ما به بیش از 30 صنعت خدمات ارائه می دهیم، بنابراین حتی با وجود اینکه برخی از سازمان های فناوری به طور قابل درک تصمیم گیری را در برخی موارد کند کرده اند، یا بودجه را کاهش داده اند، این بر سرعت رشد ما تأثیری نداشته است. . . علاوه بر این، از همان ابتدا، Simpplr در عملیات ما و نظارت بر سرمایه‌گذاری‌های ما منضبط بوده است، که به خوبی به ما خدمت می‌کند، هر آنچه در اقتصاد گسترده‌تر اتفاق می‌افتد.»