Skyryse 200 میلیون دلار برای پرواز با هواپیما به سادگی کشیدن صفحه لمسی به ارمغان می آورد – TechCrunch

استارت‌آپ پنج ساله Skyryse مبلغ 200 میلیون دلار سری B برای توسعه FlightOS جمع‌آوری کرده است، مجموعه‌ای از فناوری اتوماسیون پرواز که به گفته این شرکت به خلبانان باتجربه کمک می‌کند تا انواع جدید هواپیما را اجرا کنند و به تازه‌کاران کامل اجازه می‌دهد تا به سرعت طناب‌های پرواز را یاد بگیرند.

مهم‌تر از همه، این شرکت می‌گوید FlightOS می‌تواند در هر هواپیمای مجهز شود – به طور بالقوه قفل کنترل‌های پرواز را برای هر کسی که می‌تواند صفحه لمسی و جوی استیک کار کند باز می‌کند. در حال حاضر، آن صفحه نمایش لمسی یک iPad است، اما Skyryse به TechCrunch گفت که با «صفحه‌های لمسی دارای گواهینامه حمل و نقل هوایی» در محصول نهایی جایگزین خواهد شد.

علاوه بر صفحه نمایش و جوی استیک، پشته FlightOS شامل محرک ها و رایانه های کنترل پرواز است که جایگزین سیستم های مکانیکی موجود هواپیما می شود. این شرکت گفت که این جایگزینی یک به یک به این معنی است که کل سیستم “خنثی از هزینه” است و به OEM ها اجازه می دهد تا با همان هزینه ای که برای هواپیماهای موجود می کنند، وسیله نقلیه ای با FlightOS بسازند.

در سال‌های اولیه، Skyryse یک سیستم کاملاً خودکار را با هدف راه‌اندازی سرویس حمل و نقل هوایی شهری خود دنبال کرد. اما این شرکت از یک اپراتور عقب نشینی کرده است و به جای آن در حال حرکت تمام عیار در پشته FlightOS است.

FlightOS اتوماسیون کامل نیست. بالاخره باید کسی باشد که جوی استیک را کار کند. اما نزدیک است. در حال حاضر، مدیرعامل مارک گرودن گفت که هدف کوتاه مدت تقویت مهارت های خلبانان گواهی شده است، اما برنامه های بلندمدت او بسیار جاه طلبانه تر است.

گرودن به تک‌کرانچ گفت: «هدف کوتاه‌مدت ما بهبود ایمنی در حمل‌ونقل هوایی، دادن اعتماد به خلبانان فعلی برای پرواز در شرایط مختلف آب‌وهوایی با خانواده‌هایشان و گشودن انواع جدیدی از هواپیماها به روی آنها است». “هدف بلندمدت ما این است که به 220 میلیون راننده دارای مجوز اجازه دهیم تا هر هواپیما را به طور ایمن و موثر اداره کنند.”

با این حال، این سیستم مواردی مانند برقراری ارتباط با کنترل ترافیک هوایی یا درک شرایطی که برای پرواز در آن ناامن است – چیزهایی که یک خلبان مجاز ممکن است یاد بگیرد را در نظر نمی گیرد. اما گرودن گفت که فرآیند صدور گواهینامه فعلی به تنهایی خلبانان ایمن را تضمین نمی کند، همان طور که گرفتن گواهینامه رانندگی برای کار با وسیله نقلیه، رانندگی دقیق را تضمین نمی کند.

مارک گرودن، مدیرعامل Skyryse. اعتبار تصویر: Skyryse

واقعیت این است که حداقل های FAA برای گرفتن گواهینامه خلبانی برای ایمن و موثر بودن کافی نیست. هدف ما این است که اینطور شود.» «به طور متوسط ​​مردم تخمین می زنند که گرفتن گواهینامه شما 50 ساعت تجربه رانندگی لازم است. در مقابل FAA برای تبدیل شدن به یک خلبان خصوصی تنها به 40 ساعت زمان نیاز دارد.

توجه به این نکته مهم است که 40 ساعت نیاز برای همه انواع عملیات هواپیما نیست. برای مثال، برای پرواز با یک هواپیمای تجاری، یک خلبان به 1500 ساعت کل زمان پرواز نیاز دارد. اما با سیستم Skyryse، یک خلبان کم‌تجربه می‌تواند به طور بالقوه انواع جدیدی از هواپیماها را بدون ساعت‌های آموزشی اضافی طولانی بپذیرد.

Skyryse در حال حاضر با پنج سازنده تجهیزات بال ثابت و روتورکرافت، از جمله Robinsons Helicopters، شراکت دارد. قبل از اینکه FlightOS در eVTOL یا هلیکوپتر ظاهر شود، ابتدا باید توسط FAA تأیید شود. ادغام با هواپیماهای موجود احتمالاً این روند را کوتاه می کند، زیرا شرکت نیازی به تأیید یک وسیله نقلیه کاملاً جدید نخواهد داشت (برای مثال آنچه که توسعه دهندگان eVTOL باید انجام دهند).

این استارت آپ می گوید که فناوری آن حتی می تواند به کمبود خلبان جهانی کمک کند، وضعیتی که تنها در صورتی تشدید می شود که تاکسی های هوایی در این دهه فعال شوند.

بودجه جدید مجموع جمع آوری شده استارتاپ را به 250 میلیون دلار می رساند. این دور اخیر توسط Fidelity Management & Research Company و Monashee Investment Management، با مشارکت اضافی از ArrowMark Partners، Republic Capital، Raptor Group، Infinite Capital، Embedded Ventures، Fortistar، K3 Ventures، Rosecliff، SV Pacific Ventures، Laurence Tosi و دیمیتری بالیاسنی. سرمایه گذاران قبلی Venrock، Eclipse Ventures، و Fontinalis Partners نیز شرکت کردند.