SoftBank روی Pipefy شرط‌بندی بزرگی کرده است، که به تازگی ۷۵ میلیون دلار برای ابزار مدیریت گردش کار کم‌کد خود – TechCrunch جمع‌آوری کرده است.

Pipefy، یک استارت‌آپ مدیریت گردش کار با کد پایین SaaS، امروز اعلام کرد که ۷۵ میلیون دلار بودجه سری C جمع‌آوری کرده است.

صندوق سافت بانک آمریکای لاتین با مشارکت 50 میلیون دلاری این تامین مالی را رهبری کرد و مجموع افزایش سرمایه Pipefy را از زمان آغاز به کار آن در سال 2015 به 138.7 میلیون دلار رساند. Steadfast Capital Management، Insight Partners و رویدادهای Redpoint نیز پول را در این دور قرار دادند. این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو از افشای ارزش‌گذاری این پول خودداری کرد و گفت که فقط «نزدیک به وضعیت تک‌شاخ» است.

به گفته مقامات، دفتر مرکزی Pipefy در ابتدا در برزیل قرار داشت و از آنجایی که بخش اعظم تحقیق و توسعه این استارت‌آپ هنوز در این کشور مستقر است و حضور قابل توجهی در آنجا دارد، این شرکت همچنان برای صندوق آمریکای لاتین سافت‌بانک در نظر گرفته شده بود. در سال 2019، Pipefy 45 میلیون دلار از Insight Partners، Openview و Trinity Ventures جمع آوری کرد. بینش آن دور را رهبری کرد.

به زبان ساده، Pipefy قصد دارد مدیریت گردش کار را دوباره تعریف کند. بیش از 4000 مشتری شرکتی در سراسر جهان دارد، از جمله GE Healthcare، Lacoste، Magalu، سازنده کامیون های برقی Rivian و Nubank و غیره.

در حالی که این استارت آپ ارقام درآمد سخت را فاش نمی کند، مدیر عامل و بنیانگذار Alessio Alionço گفت که Pipefy درآمد تکراری سالانه خود را در سال گذشته دو برابر کرده است. همچنین تعداد کارکنان خود را دو برابر کرده و به 500 نفر در مقایسه با 250 کارمند در ژانویه رسیده است.

اعتبار تصویر: Pipefy

هنگامی که از مدیریت گردش کار صحبت می‌کند، استارت‌آپ می‌گوید که این توانایی را دارد که «تقریباً هر فرآیند تکرارپذیر» مانند ورود کارکنان، خرید/تهیه، استخدام، درخواست‌های خدمات فناوری اطلاعات و بازپرداخت هزینه‌ها را خودکار کند.

Alionço می‌گوید: «ابزار ما توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد. اینها متخصصانی هستند که کار را انجام می دهند اما آموزش IT ندارند. با Pipefy، این شهروند توسعه‌دهندگان می‌توانند به طور مستقل فرم‌های قابل اشتراک‌گذاری و استاندارد شده را برای جمع‌آوری داده‌ها و سفارشی‌سازی گردش‌های کاری که به‌عنوان متخصص درک می‌کنند ایجاد کنند – بدون اینکه برای ساخت برنامه‌های خود به فناوری اطلاعات تکیه کنند.

Pipefy از شرطی‌های if/then برای خودکارسازی مراحل پردازش و در اصل، یکپارچه‌سازی انواع کانال‌های همکاری – مانند Slack و صفحات گسترده – در یک پورتال استفاده می‌کند.

این شرکت ادعا می‌کند که می‌تواند از عملیات پیچیده‌تر نیز پشتیبانی کند که در آن تیم‌های فناوری اطلاعات از ابزار آن برای ادغام سیستم‌های قدیمی مانند ERP یا CRM برای هماهنگ کردن عملیات در چندین سیستم رکورد استفاده می‌کنند.

به عبارت دیگر، هدف Pipefy این است که به شرکت‌ها – از استارت‌آپ‌های نوظهور گرفته تا شرکت‌های چندملیتی بزرگ – راهی برای خودکارسازی و سفارشی‌سازی گردش‌های کاری یکپارچه‌شان «سریع» بدهد. Alionço با توصیف Pipefy به عنوان یک پلت فرم افقی، گفت که “عمودی و صنعت آگنوستیک” است. این شرکت ادعا می کند که تیم های مختلفی در یک سازمان می توانند از پیشنهادات آن بهره مند شوند، از جمله امور مالی، منابع انسانی، خدمات مشتری، تدارکات و بازاریابی.

به گفته Alionço، Pipefy از رقبا متمایز است، زیرا پیاده‌سازی با کد پایین آن می‌تواند «به راحتی» از یک تیم به یک شرکت کامل تبدیل شود.

به گفته Alionço، همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش تقاضا برای ارائه آن شد، زیرا “فشار شدید بر سازمان‌های فناوری اطلاعات” وارد کرد.

او گفت: «با شروع رفع محدودیت‌های ناشی از ویروس، شرکت‌های بیشتری مدل‌های کاری ترکیبی، از راه دور و حضوری را ارائه می‌کنند. این بدان معناست که کارمندان بیش از هر زمان دیگری پراکنده شده اند. Pipefy تقاضا برای ابزارهایی را دید که مانند ابزار ما فرآیندهای خودکار و دید را بر روی کارمندان و پروژه های راه دور ارائه می دهند.

اعتبار تصویر: Pipefy

رئیس و مدیر ارشد اجرایی Ananth Avva اشاره کرد، همچنین، رهبران فناوری اطلاعات و CIOهای بیشتری در حال تبدیل شدن به مشتری و پیاده سازی نرم افزار Pipefy هستند.

Alionço گفت: “رویکرد کم کد ما پاسخگویی به نیازهای نیروی کار پراکنده در سراسر جهان است.”

این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود برای “تسریع قابل توجه” گسترش جهانی خود استفاده کند. همچنین قصد دارد به استخدام در سطح جهانی و توسعه بیشتر محصول و استراتژی عرضه به بازار خود ادامه دهد.

از آنجایی که منشأ آن در برزیل است، در حال حاضر دارای برند قوی در کشور است. Pipefy برنامه هایی برای گسترش “به سرعت” در سایر کشورهای LatAm دارد. در سال 2021، روی به دست آوردن جایگاهی قوی در بازار ایالات متحده کار کرد. در سال آینده، این شرکت قصد دارد بر روی رشد پایگاه مشتریان خود در ایالات متحده و جذب مشتریان جدید در اروپا، آفریقا، خاورمیانه و کشورهای آسیا و اقیانوسیه تمرکز کند.

Alionço به TechCrunch گفت: “Pipfy یک پلت فرم SaaS است که می تواند به سرعت در هر نقطه از جهان پیکربندی و فعال شود، و تیم ما چند زبانه است، بنابراین شرکت با بسیاری از هزینه های معمولی که با گسترش جهانی همراه است مواجه نمی شود.”

متیو پیترز، رهبر سرمایه‌گذاری صندوق آمریکای لاتین سافت‌بانک، گفت که افزایش تعداد و شیوع برنامه‌های SaaS، نیروی کار پراکنده‌تر و تمرکز فزاینده بر تحول دیجیتال، پیچیدگی محیط‌های نرم‌افزاری سازمانی و تقاضا برای ابزارهایی را برای هدایت مؤثر آنها افزایش داده است.

Pipefy، به رهبری یک تیم استثنایی، یک راه‌حل قدرتمند، انعطاف‌پذیر و غنی با کد کم ساخته است که به کاربران غیر فنی اجازه می‌دهد تا به سرعت گردش‌های کاری خودکار را تعریف، بسازند و مستقر کنند – سرعت، دید و کنترل هر نوع را افزایش دهند. او از طریق ایمیل نوشت.