SoftBank 200 میلیون دلار به Andela فرو می برد و شرکت را به قلمرو تک شاخ هدایت می کند – TechCrunch

Andela ، یک شرکت کاملاً از راه دور که به شرکت های فناوری در ایجاد تیم های مهندسی از راه دور کمک می کند (در ابتدا از آفریقا اما در حال حاضر یک بازار جهانی) ، در حال حاضر 1.5 میلیارد دلار ارزش دارد پس از دور 200 میلیون دلاری سری E به رهبری Softbank’s Vision Fund 2 ، سرمایه گذاری 30 میلیارد دلاری. صندوق گروه SoftBank

سرمایه گذار جدید Whale Rock و سرمایه گذاران موجود از جمله Generation Investment Management ، Chan Chan Zuckerberg Initiative و Spark Capital به SoftBank در این سرمایه گذاری پیوستند.

پس از بسته شدن دور دور سری E ، طبق اطلاعات Crunchbase ، اندلا از زمان تأسیس در لاگوس ، نیجریه در سال 2014 ، مجموعاً 381 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین ارزش آن 700 میلیون دلار زمانی به دست آمد که شرکت 100 میلیون دلار سری D را در سال 2019 جمع آوری کرد.

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ، لیدیا جت ، شریک موسس در SoftBank Investment Advisers ، به هیئت مدیره اندلا ملحق می شود. جت در بیانیه ای کتبی گفت: “استخدام استعدادهای فنی از راه دور یکی از بزرگترین چالش هایی است که امروزه شرکت ها با آن روبرو هستند ، و ما معتقدیم که آندلا به عنوان یک هنجار برای انجام کارهای دور افتاده و ترکیبی ، شریک استعدادی برتر برای بهترین شرکت های جهان خواهد شد.”

این شرکت توسعه جهانی را در اوایل سال جاری پس از توسعه منطقه ای در سال گذشته در زمان همه گیری آغاز کرد. این اقدام همزمان با سیاست کاملاً از راه دور اندل در تلاش برای استفاده از استعدادهای بالای 500000 مهندس در سالهای آینده بود.

جرمی جانسون ، مدیر عامل شرکت جرمی جانسون ، به TechCrunch گفت ، از هفت کشور آفریقایی و 37 کشور در آغاز گسترش جهانی ، مهندسین امروزه در بیش از 80 کشور جهان مهندس دارند. همچنین دارای یک لیست مشتری بیش از 200 نفر است که شامل GitHub ، Cloudflare و ViacomCBS است.

از نظر جانسون ، کار با SoftBank به معنای تسریع بیشتر کارهایی است که شرکت در حال حاضر انجام می دهد ، به ویژه اینکه جهان با کار از راه دور راحت تر شده است. اندلا مهارت های فنی و نرم مهندسان را ارزیابی می کند و آنها را با تیم هایی که بیشترین تناسب را دارند مطابقت می دهد.

وی افزود: “از راه دور دلیل اصلی کار اندله این است.” از برخی جهات ، مهر تأیید این است که شرکت های برتر فناوری به دنبال رویکردهای از راه دور برای ایجاد تیم های مهندسی و تامین استعدادها هستند. ما از سوی SoftBank و دیگران می شنویم که یافتن استعدادهای فناوری دشوار است. اندلا با فشار دادن دکمه آسان همه این موارد را می گیرد. “

جاندا گفت که اندلا بیش از 300 کارمند دارد و از سرمایه جدید برای افزایش نیروی کار ، به ویژه در زمینه محصول ، مهندسی و رشد استفاده خواهد کرد. علاوه بر این ، این شرکت در حال رشد ، توسعه مداوم فناوری و توسعه محصول و M&A است.

در حالی که او در حال حاضر اهداف خاصی برای جذب ندارد ، جانسون گفت که اندلا به دنبال شبکه های استعدادیابی بود تا از نظر جغرافیایی یا از نظر مشتری و استعدادها گسترش یابد و همچنین فناوری را برای منابع بهتر و دسترسی به استعدادها و همچنین مدیریت تحویل.

وی افزود: “قطعات متحرک زیادی وجود دارد ، بنابراین فناوری اضافی برای انجام سریعتر آن همیشه جالب است.” “در این روند ، ما به عنوان بخشی از آن به سمت AI حرکت می کنیم.”

در اوایل تابستان امسال ، اندلا و تعدادی از کارکنانش توسط بازار آزاد Toptal شکایت شدند. بر اساس این شکایت ، این شکایت که در دادگاه عالی ایالت نیویورک تنظیم شده است ، ادعا می کند که سرقت اسرار تجاری در پی “کلون کامل تجارت” انجام شده است.

این شکایت همچنین ادعای دخالت در قرارداد ، رقابت ناعادلانه و سوء استفاده از اسرار تجاری را دارد.

با وجود اتهامات مطرح شده ، جانسون خاطرنشان کرد که هیچ حرکتی در آنجا انجام نشده است. او این دعوی را “بهایی که شما برای انجام کارهای مهم می پردازید” می داند و این یک تاکتیک برای ترساندن کارکنان است.

وی افزود: “اگر آنها در مورد خسارت جدی بودند ، تلاش می کردند تا تسویه حساب کنند ، اما آنها فقط می خواهند این کار به طول انجامد.”

اگرچه این شرکت سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است ، اما همچنان با مدل تجاری خود مبارزه می کند ، از جمله اخراج کارکنان در سال 2019 حتی پس از جمع آوری 100 میلیون دلار سری D. جانسون گفت: نه برای جلب رضایت سرمایه گذاران ، بلکه “سفر برای یافتن خودمان ، مشابه همه استارتاپ ها”.

Idris Ayo Bello ، یکی از سرمایه گذاران اولیه این شرکت ، مدیر شرکتی در VC LoftyInc Capital با تمرکز بر آفریقا ، می گوید که سرمایه گذاران نسبت به شرکت خوشبین هستند زیرا می دانند تأثیر اندلا در سالهای آینده به ویژه هنگامی که افراد یا توسعه دهندگان کار کرده اند بسیار محسوس خواهد بود. در شرکت به طور کامل به کار خود می آیند.

او به TechCrunch گفت: “ترکیب بازده مالی و توسعه انسانی کار آسانی نیست اما آنها این کار را انجام داده اند و تازه در حال شروع کار هستند.” “ما حتی به عنوان یکی از اولین سرمایه گذاران محلی شرکت ، مقیاس تاثیر اندلا را پیش بینی نکرده بودیم زیرا این امر مردم را تشویق کرده است تا سرمایه گذاری های خود را راه اندازی کرده و سرمایه گذاران جهانی را برای حمایت از آنها جذب کنند.”

مدیرعامل افزود: بیشتر فناوری آندلا هنوز از آفریقا است و رشد این شرکت در نیجریه ادامه دارد. این یک تغییر کمتر و بیشتر یک “تحول طبیعی شرکت” به بیشتر بازار است تا بتواند سریعتر در سراسر جهان گسترش یابد.

مدل بازار همچنین در مناطق طاقت فرسایی مانند آفریقا استفاده می شود ، جایی که آندلا مسلماً در تطبیق استعدادهای فناوری پیشگام بوده است. در حال حاضر ، سایت های تطبیق استعدادهای تکنولوژیکی – Gebeya ، TalentQL ، eWorker ، GetDev در میان سایرین – تاکتیک های مشابهی را به کار می گیرند ، اما با مدل ها و عملکردهای تجاری مختلف ، استعدادهای مهندسی را با نیازمندان آنها در داخل و خارج قاره جفت می کنند.

سیستم عامل های دیگر مانند Semicolon و Decagon مدل قبلی آندلا را تغییر داده اند تا برای خود کار کند و قبل از عرضه آنها به بازار به آموزش مهندسین ادامه دهد.

با این اوصاف ، اکنون که اندلا یک اسب شاخدار است ، جانسون شاهد رقابت بیشتری در زمینه استعدادهای فناوری است تا بتواند استخدام جهانی را فعال کند ، اما می گوید این شرکت جلوتر است ، به ویژه با موفقیت 96 درصدی در قرار دادن مهندسین در جایی که آنها بیشترین موفقیت را خواهند داشت. به او اصلاً نمی بیند که آندلا با Toptal رقابت می کند و به شرکت خود به عنوان یک جایگزین استخدام نگاه می کند تا یک بازار اقتصادی بزرگ.

وی گفت که این میزان موفقیت گواهی بر تغییر شرکت در تمرکز بر فناوری مطابقت آن و ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان و استعداد است. علاوه بر این ، آندلا می تواند درآمد شغلی مهندس را به طور متوسط ​​64 درصد افزایش دهد.

جانسون افزود: “این یک تغییر معنادار است ، به ویژه هنگامی که آن را به هزاران مهندس بسپارید.” این همچنین توسعه اقتصادی در کشورهایی که در آن زندگی می کنند را تغییر می دهد. “

در همین حال ، آندلا علاوه بر گسترش در 80 کشور ، هزاران توسعه دهنده از پلت فرم خود استفاده می کند و تعداد متقاضیان را در شش ماه گذشته پنج برابر افزایش داده است. جانسون در سال 2019 تأیید کرد که میزان درآمد سالانه آن 50 میلیون دلار است ، و اگرچه مشخص نکرد ، اما گفت که اکنون “بسیار معنادارتر از آن است”.

بعد از آن ، این شرکت همچنان طرح خود را به صورت عمودی ادامه می دهد ، که به دنبال راه اندازی اخیر داده ها و عمودی مهندسی Salesforce است. آنها علاوه بر عمودی در Angular ، DevOps ، Golang ، iOS ، Java ، Python ، QA ، React Native ، React.js و Ruby هستند.

جانسون گفت ، آندلا همچنین از توسعه مجموعه محصولات دیجیتالی کامل پشتیبانی می کند و مجموعه ای از مهارت های متنوع تر را برای ارائه خدمات به مشتریان خود اضافه می کند.

وی افزود: “شرکت های بزرگتر به تنوع وسیع تری از مهارت ها به طور مداوم نیاز دارند ، و در حال حاضر ما عمق و وسعت ارائه استعدادهای خود را افزایش می دهیم زیرا شرکت ها با کار از راه دور راحت تر می شوند.”

سرمایه گذاری SoftBank در Andela دومین سرمایه گذاری پیاپی آن در آفریقا است – این تنها یک ماه پس از دور 400 میلیون دلاری سری C پلت فرم Fintech OPay است.

آنها هر دو تک شاخ هستند و از سال جاری به سیستم عامل های fintech Flutterwave و Wave ملحق می شوند.

در سال 2016 ، آفریقا اولین اسب شاخدار خود را در شرکت تجارت الکترونیک Jumia (که اکنون یک شرکت تجاری عمومی است) ضرب کرد و سه سال بعد منتظر دریافت یکی دیگر ، Interswitch بود. این قاره امسال شاهد چهار مورد بوده است و در حال حاضر در مجموع پنج مورد داشته است.

با بازگشت بسیاری از سرمایه گذاران اولیه مانند SoftBank به نوشتن چک های پشت سر هم و اندلا تنها دومین اسب شاخدار بدون فناوری تولید شده در قاره ، می توان گفت که آفریقا به نقطه اوج رسیده است.