Sorare 680 میلیون دلار برای بازی های فانتزی NFT – TechCrunch جمع آوری می کند

استارتاپ فرانسوی Sorare اعلام کرده است که سرمایه قابل توجهی را جمع آوری کرده است. صندوق چشم انداز 2 SoftBank هدایت دور 680 میلیون دلاری سری B را بر عهده داشته است که ارزش این شرکت را 4.3 میلیارد دلار اعلام کرده است.

سورار یک پلت فرم فوق العاده فوتبال (فوتبال) مبتنی بر NFT یا توکن های غیر قابل تعمیر ایجاد کرده است. هر کارت دیجیتال به عنوان یک رمز منحصر به فرد در بلاک چین اتریوم ثبت شده است. بازیکنان می توانند از بازیکنان دیگر کارت خرید و فروش کنند. همه تراکنش ها در بلاک چین اتریوم ثبت می شوند.

آنچه سوراره را منحصر به فرد می کند این است که با 180 سازمان فوتبال از جمله برخی از مشهورترین باشگاه های اروپا مانند رئال مادرید ، لیورپول و یوونتوس همکاری کرده است. این مانعی برای ورود سایر شرکت های موجود در فضا ایجاد می کند.

با سرمایه گذاری امروز ، این شرکت قصد دارد به ورزش های جدید گسترش یابد ، یک دفتر در ایالات متحده باز کند ، افراد بیشتری را استخدام کند و در کمپین های بازاریابی سرمایه گذاری کند. می توانید در آینده انتظار اعلان های مشارکت بیشتری با سازمان های ورزشی حرفه ای را داشته باشید.

علاوه بر تیم Vision Fund SoftBank ، Atomico ، Bessemer Ventures ، D1 Capital ، Eurazeo ، IVP و Liontree نیز در این دور شرکت می کنند. برخی از سرمایه گذاران موجود این استارتاپ نیز بار دیگر در حال سرمایه گذاری هستند ، مانند Benchmark ، Accel ، Headline و فرشتگان تجاری مختلف.

سورار با صدور کارت های جدید بر روی این پلتفرم درآمد ایجاد می کند. بازیکنان می توانند آن کارت های جدید را خریداری کرده و به مجموعه خود اضافه کنند. آنها همچنین می توانند گروهی از بازیکنان را مدیریت کرده و بر اساس عملکردهای واقعی امتیاز کسب کنند.

با گذشت زمان ، ارزش یک کارت می تواند بالا یا پایین برود. به همین دلیل بازیکنان اغلب از سایر بازیکنان کارت می خرند و می فروشند-حتی وب سایت های شخص ثالثی وجود دارند که به شما در ردیابی حراج ها کمک می کنند. از ماه ژانویه 150 میلیون دلار کارت روی این پلتفرم معامله شده است. سورار در حال حاضر تراکنش بازیکن به بازیکن را قطع نمی کند.

در حالی که حجم معاملات بسیار زیاد است ، هنوز پتانسیل زیادی برای رشد کاربران وجود دارد. در حال حاضر 600000 کاربر ثبت شده و 150.000 کاربر هر ماه در حال خرید کارت یا تشکیل تیم هستند. فروش بین سه ماهه دوم سال 2020 و سه ماهه دوم 2021 51 برابر افزایش یافته است.

وی گفت: “ما شاهد پتانسیل عظیمی هستیم که بلاک چین و NFT ارائه می دهند تا راه جدیدی را برای باشگاه های فوتبال ، فوتبالیست ها و طرفداران آنها ایجاد کنند تا ارتباط عمیق تری با یکدیگر داشته باشند. ما از موفقیتی که تاکنون دیده ایم بسیار هیجان زده هستیم ، اما این تازه آغاز راه است. ما معتقدیم که این یک فرصت بزرگ برای ایجاد غول سرگرمی ورزشی بعدی است و سورار را به طرفداران و سازمان های فوتبال بیشتری می رساند و همان مدل اثبات شده را به دیگر طرفداران ورزش و ورزش در سراسر جهان معرفی می کند. “

سری B Sorare یک دور مالی بزرگ است ، مخصوصاً برای یک استارتاپ فرانسوی. بازی های ورزشی فانتزی یکی از بهترین راه ها برای قرار دادن افراد جدید در دنیای NFT است. احتمالاً به همین دلیل است که NBA Top Shot برای طرفداران NBA نیز فوق العاده محبوب است.

و این پلتفرم ها برای شروع به کار در زمینه ارزهای رمزنگاری شده به یک سطح شیب دار عالی تبدیل شده اند. جالب است که ببینیم آیا در آینده با شروع بازی افراد بیشتری در Sorare تنظیمات بیشتری پیدا می کند یا خیر.